کد مطلب: 373037
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۱۴:۳

یادداشت/

رونق تولید در گرو تلفیق کار جهادی و علمی است

مرصادنیوز: امروز بر همه مردم به ویژه کارگزاران دولت لازم و ضروری است که با کار جهادی را با کار عالمانه و منطبق بر موازین دقیق علمی توام کنند تا نتیجه این نوع مدیریت کارآمد و جهادی در مسائل اقتصادی و توسعه همه جانبه کشور متبلور شود.

یادداشت/ دکتر نادر نادری:  نامگذاری سال جدید از سوی رهبر فرزانه انقلاب بیانگر دقت، دور اندیشی و توجه جدی معظم له به مشکلات، چالش ها، ارائه راهکار های برون رفت از وضع موجود و حرکت به سوی وضع مطلوب است هر سال این نام نامگذاری با نگاه استراتژیک نسبت به حل مشکلات مردم، پاسخ به نیازهای روز جوانان و نیل به پیشرفت های قابل قبول و گفتمانی که می‌تواند کشور را با توجه به ظرفیت‌های که دارد به یک قدرت اقتصادی در نظام بین الملل تبدیل کند انجام می پذیرد.

امروز بر همه مردم به ویژه کارگزاران دولت لازم و ضروری است که با همدلی و وحدت کلمه و تلاش در راستای تحقق شعار عالمانه و حکیمانه مقام عظمای ولايت تحریم ها و تهدیدها را به فرصت ها تبديل کرده و نهایت تلاش مجدانه را برای پیشرفت کشور به عمل آورند و ویژگی های کار جهادی یعني تلاش خستگی ناپذیر و مخلصانه را با کار عالمانه و منطبق بر موازین دقیق علمی توام کنند تا نتیجه این نوع مدیریت کارآمد و جهادی در مسائل اقتصادی و توسعه همه جانبه کشور متبلور شود.

این دقیقا همان عملکردی است که مطالبه جدی رهبر عظیم الشان انقلاب و مردم انقلابی و ولایی و خانواده معظم شهداء ایثارگران و جانبازان است.

مطمئنا نگاه به بیرون از کشور و امید به ریسمان غرب وشرق نه تنها شفا دهنده اقتصاد بیمار کشور نیست بلکه آن را بدحال تر نیز خواهد کرد و با ضرس قاطع میتوان گفت که راه برون رفت از مشکلات اقتصادی، تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید است و اینجاست که بر مراکز علمی و دانشگاهی ما فرض است تا با تولید فکر و علم به رونق تولید کمک کنند و این کار مهم و اساسی را مجدانه و تا رسیدن به نتیجه نهایی دنبال کنند.

اکنون بر همگان روشن است که در ساختار کنونی نظام بین الملل، تکیه و تمرکز بر قدرت داخلی و منابع و منافع ملی است که تعیین کننده و تضمین کننده نهایی موفقیت کشورها خواهد بود.

لذا در چنین شرایطی راهبرد مناسب برای کشور عزیز ما ایران اتخاذ سیاست اجماع در داخل کشور است و بدترین حالت زمانی اتفاق می افتد که عده ای فتنه گر منجر به اختلاف در درون و اجماع در خارج از کشور شوند.

البته با عنایت پروردگار آحاد مردم عزیز ما نیز به این واقعیت واقف شده اند که فتنه گران در واقع ایادی استکبار هستند و خطرناکترین آفت برای اتحاد و همدلی ملت بزرگ ایران به شمار می‌روند زیرا در عمل ثابت کرده اند که همواره بر طبل نفاق و دورویی کوبیده و بیشترین آسیب ها را همان ها به ملت ما زده اند و متأسفانه با ژست های به اصطلاح روشنفکری و تعامل با استکبار همواره مانع پیشرفت کشور بوده اند.

در چنین شرایطی هر نوع فتنه و هر عامل فتنه ای همچون فتنه ۷۸ کوی دانشگاه و فتنه کور ۸۸ که به اقتدار نظام و حفظ وحدت ملی کشور آسیب بزند کاملا مردود و مطرود بوده و در برابر سیل خروشان اراده و عزم مردم انقلابی و ولایی همچون حماسه ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و دیگر حماسه ها محو خواهد گردید.

در پایان ضمن تبریک سال نو به تمام هم استانی های عزیزم و هم چنین ابراز همدردی با سیل زدگان نقاط مختلف کشور، امیدوارم ما ملت شریف ایران اسلامی بتوانیم همانند دوران سخت حماسه و ایثار دفاع مقدس با همان روحیه فداکاری و اخلاص، با فکر و اندیشه انقلابی و جهادی، حضور موثر جوانان غیور و انقلابی، کار و تلاش عالمانه، برنامهریزی، فعالیت جدی و مضاعف و با فرهنگسازی و نهادینه کردن رونق تولید داخلی و صادرات آن، قدرت اقتصادی کشور را در راستای تحقق منویات مقام عظمای ولایت وتحقق شعار سال ارتقاء بخشیم.

عضو هیات علمی دانشگاه رازی کرمانشاه

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

یک کارشناس مسائل بین الملل:

تعمیق دوقطبی نژادی، آمریکا را به سمت بحران می‌کشاند

مرصادنیوز: یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: تعمیق دوقطبی نژادی در آمریکا که ترامپ هم به آن دامن می‌زند این کشور را به سمت بحران می‌کشاند.

آخرین اخبار

پربازدیدها