کد مطلب: 373147
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۱۳:۴۲

در کارگروه میراث فرهنگی کرمانشاه؛

کریدور گردشگری «بیستون_طاقبستان» تصویب شد

مرصادنیوز: کریدور گردشگری«بیستون_طاقبستان» در کارگروه میراث فرهنگی استان به تصویب رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، اولین کارگروه میراث فرهنگی استان کرمانشاه در سال جدید صبح امروز پنجشنبه در استانداری کرمانشاه برگزار و موضوع کریدور گردشگری بیستون طاقبستان در این جلسه بررسی شد

در ابتدا مسئولان شرکت مشاور در ادامه به ارائه توضیحاتی پرداختند و اعلام کردند که مرحله صفر مطالعات کریدور گردشگری بیستون طاقبستان در سال ۹۱ آغاز و مدتی بعد تا سال ۹۶ تعطیل شد و با ادامه کار مطالعات فاز یک آن انجام شده است.

محدوده این کریدور در مطالعات صورت گرفته ۷۰۱۸ و طول محور ۳۰ کیلومتر اعلام شد.

از این ۷۰۱۸ هکتار بالغ بر ۲۰ درصد یعنی یک هزار و ۴۰۰ هکتار اراضی خالی است.

همچنین در این مسیر ۱۸ مگا پروژه قرار دارد و طرح‌های مختلفی از جمله مجتمع‌های تفریحی، شهربازی، سوغات سرا و… در نظر گرفته شده است.

سرمایه‌گذاری لازم برای احداث این کریدور ۱۲ هزار و ۷۹۲ میلیارد تومان اعلام شده که سهم بخش دولتی احداث زیرساخت‌ها با ۵ تا ۶ درصد است.

سالاری، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه هم اظهار داشت: یکی از سیاست‌های استان که استاندار تاکید دارد عملیاتی کردن پروژه‌های گردشگری است و احداث این کریدور هم از کارهای بسیار خوبی است.

وی افزود: ظرفیت سنجی لازم باید انجام شود؛ محور ۳۰ کیلومتری با چیدمان خاصی که در نظر گرفته شده تسلسل لازم را ندارد، در حالی که کاربری‌ها باید مکمل باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه گفت: عدم برقرار شدن مهره‌های دو طرف این مسیر از دیگر ضعفهاست که باید برطرف شود.

وی همچنین توصیه کرد که چند مورد از مهره‌ها و پروژه‌های این مسیر باید نو و بدیع و ابتکاری باشد.

بحث قرارگیری این محور گردشگری در محدوده مناطق حفاظت شده و پناهگاه حیات وحش هم از مسائل مطرح شده در این جلسه بود که رفع این مشکل نیازمند مصوبه شورای عالی محیط زیست دارد که مقرر شد محیط زیست این موضوع را پیگیری کند.

در نهایت این کریدور به تصویب رسید و مقرر شد در شورای برنامه‌ریزی استان هم باید تصویب شود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

یک کارشناس مسائل بین الملل:

تعمیق دوقطبی نژادی، آمریکا را به سمت بحران می‌کشاند

مرصادنیوز: یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: تعمیق دوقطبی نژادی در آمریکا که ترامپ هم به آن دامن می‌زند این کشور را به سمت بحران می‌کشاند.

آخرین اخبار

پربازدیدها