کد مطلب: 373236
شنبه ۱۳۹۸/۱/۳۱ - ۱۳:۴۲

مدیرکل محیط زیست کرمانشاه عنوان کرد:

افزایش ۸۹ درصدی گستره آتش سوزی در جنگل ها و مراتع کرمانشاه

مرصادنیوز: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه از افزایش ۸۹ درصدی گستره آتش سوزی در جنگل ها و مراتع استان خبر داد.

فریدون یاوری در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، اظهار داشت: در سال گذشته مساحت آتش سوزی در سطح استان کرمانشاه ۳۰۳ هکتار بوده در حالی که در سال ۹۶، ۱۶۰ هکتار آتش سوزی رخ داده است.

وی با بیان اینکه میزان آتش سوزی از نظر مساحت طی یکسال گذشته ۸۹ درصد افزایش یافته افزود: تعداد موارد آتش سوزی در سطح استان نسبت به سال ۹۶ کاهش یافته و افزایش ازنظر مساحت به علت ممانعت از ورود نیروهای اطفا حریق به یکی از نقاط منطقه حفاظت شده بیستون توسط نیروی انتظامی اتفاق افتاد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: نقاط بحرانی در مناطق حفاظت شده مشخص است که در این میان می‌توان به چالابه، ورمنجه، سراب نوژی وران با داشتن بیشترین شمار گردشگران اشاره کرد.

وی با بیان اینکه سال قبل ۱۸ گروه واکنش سریع در یگان حفاظت محیط زیست استان به کارگیری شد عنوان کرد: امسال درصدد انجام هماهنگی با بخشداری‌ها و دهیاری‌ها برای به کارگیری نیروهای روستایی و بومی جهت اطفا حریق هستیم.

یاوری خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به اینکه منطقه چالابه بیشترین میزان آتش سوزی را به خود اختصاص داده درصدد هستیم در جلسات استانداری محدودیت تردد برای گردشگران از خرداد ماه اعمال شود.

وی همچنین از تلاش برای تدوین و پخش برنامه‌های آموزشی از صدا و سیما و اجرای برنامه‌های مربوطه در مدارس در راستای افزایش آگاه سازی مردم خبر داد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه درصدد تشکیل تیم‌های واکنش سریع هستیم خاطرنشان کرد: مردم از خاموش شدن آتش در طبیعت اطمینان حاصل کنند و در صورت وقوع حادثه با مأمورین اطفا حریق همکاری به عمل آورند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

در گفتگوی مرصاد با نمایندگان مجلس کرمانشاه مطرح شد

آزادی و تسریع درمان شیخ زکزاکی؛ مطالبه‌ای از پارلمان نیجریه

مرصادنیوز: نمایندگان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در پیامی خواستار آزادی و پیگیری درمان شیخ زکزاکی از پارلمان نیجریه شدند.

در انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر کرمانشاه؛

امیری رئیس شورا باقی ماند / سخنگو عوض شد

رییس سازمان بسیج حقوقدانان کرمانشاه:

ستاد مطالبه‌گری حقوق عامه راه‌اندازی شده است

رئیس بنیاد بین المللی غدیر در کرمانشاه:

جشن بزرگ ۱۰ هزار نفری «غدیر» در کرمانشاه برگزار می‌شود

پربازدیدها