کد مطلب: 373493
چهارشنبه ۱۳۹۸/۲/۴ - ۱۵:۳۸

معاون استاندار کرمانشاه اعلام کرد:

موافقت وزارت کشور با رسمی شدن مرزهای شوشمی و سومار

مرصادنیوز: معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه از موافقت وزارت کشور با رسمی شدن مرزهای شوشمی و سومار خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، و به نقل از استانداری کرمانشاه، محمد ابراهیم الهی تبار در نشست با کاظم الاقابی رئیس اداره گذرگاه مرزی کشور عراق و هیأت همراه وی در سومار ضمن تقدیر از مواضع مسئولان عراق در حمایت از کشورمان در برابر زیاده خواهی‌های آمریکا اظهار داشت: امیدواریم همکاری‌های دو کشور آنچنان که ایران در روزگار سختی پشتیبان عراق بوده ادامه داشته باشد و گفتگوهای طرفین رافع مسائل و دغدغه‌های موجود در مرز سومار باشد.

وی یکی از دغدغه‌های طرفین را ورود کالاهای غیرمجاز از مرز دانست و گفت: کمک به رفع دغدغه‌ها از وظایف طرفین در مبادلات تجاری است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به موافقت وزارت کشور با رسمی شدن مرزهای شوشمی و سومار تاکید کرد: با تصویب این مصوبه در هیأت دولت، تجهیزات لازم برای ورود و خروج کالا و مسافران در این مرزها فراهم خواهد شد و دغدغه‌های طرفین نسبت به برخی مشکلات رفع می‌شود.

کاظم الاقابی رئیس اداره گذرگاه مرزی عراق نیز در این نشست با بیان اینکه هدف از دیدارش توسعه تجاری بین دو کشور است، اظهار داشت: عراق همواره از محصولات ایرانی استقبال کرده چرا که رابطه عمیق و با مسئولیتی بین طرفین برقرار است.

وی با اشاره به حضور خود در تهران در سفر نخست وزیر عراق به ایران در هفته گذشته تصریح کرد: در این سفر جلساتی را نماینده وزارت کشور داشتیم که طی آن دو طرف بر رفع دغدغه‌ها در تبادلات مرزی تاکید داشتند.

الاقابی همچنین رسمی شدن مرز سومار در آینده نزدیک را رافع مشکلات و دغدغه‌های عراق عنوان کرد و افزود: عراق خواهان توسعه روابط ۲۰ میلیارد دلاری خود با ایران است.

وی پیشنهاد داد که مسئولان بازاچه های مرزی سومار و مندلی عراق در نشستی مسائل و موضوعات مورد بحث را به گفتگو گذاشته و به نتیجه و تصمیم واحدی در مورد آن برسند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

در گفتگوی مرصاد با نمایندگان مجلس کرمانشاه مطرح شد

آزادی و تسریع درمان شیخ زکزاکی؛ مطالبه‌ای از پارلمان نیجریه

مرصادنیوز: نمایندگان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در پیامی خواستار آزادی و پیگیری درمان شیخ زکزاکی از پارلمان نیجریه شدند.

در انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر کرمانشاه؛

امیری رئیس شورا باقی ماند / سخنگو عوض شد

رییس سازمان بسیج حقوقدانان کرمانشاه:

ستاد مطالبه‌گری حقوق عامه راه‌اندازی شده است

رئیس بنیاد بین المللی غدیر در کرمانشاه:

جشن بزرگ ۱۰ هزار نفری «غدیر» در کرمانشاه برگزار می‌شود

پربازدیدها