کد مطلب: 373568
جمعه ۱۳۹۸/۲/۶ - ۱۴:۵

«هر مسجد، یک خانه» مصداق آیه « و تعاونوا علی البر و التقوی» است

مرصادنیوز: عضو هیأت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: طرح «هر مسجد، یک خانه» در راستای کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده مصداق آیه « و تعاونوا علی‌ البر و التقوی و لا تعاونوا علی الاثم و العدوان» است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، حجت‌الاسلام محمدناصر سقای‌بی‌ریا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن ابراز همدردی و همراهی با مردم سیل‌زده استان‌های لرستان، خوزستان و گلستان اظهار کرد: طرح «هر مسجد، یک خانه» در راستای کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده مصداق آیه « و تعاونوا علی‌ البر و التقوی و لا تعاونوا علی الاثم و العدوان» است.

وی ضمن استقبال از طرح «هر مسجد، یک خانه» برای کمک به سیل‌زدگان گفت: اینکه پای مساجد برای ساخت مسکن سیل‌زدگان در میان باشد علاوه بر ساماندهی اوضاع هموطنان آسیب‌دیده، اثرات بسیاری خوبی را نیز  در پی خواهد داشت؛ چون مردم به دست آوردن خانه و سرپناهشان را مدیون مسجد می‌دانند  این مسئله آثار معنوی و برکات فراوانی برای اهل آن خانه ایجاد می‌کند.

عضو هیأت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) اذعان کرد: یکی دیگر از مزیت‌های طرح هر «مسجد، یک خانه» این است که بار ساختن خانه‌ هموطنان آسیب‌دیده را در سراسر کشور تقسیم می‌کند و موجب تسریع احیای منازل مردم می‌شود.

سقای بی‌ریا اضافه کرد: طرح «هر مسجد، یک خانه» که با محوریت مساجد پیش می‌رود علاوه بر اینکه یک طرح راهبردی برای سازماندهی مناطق سیل‌زده است، طرحی معنوی نیز به شمار می‌رود و جای تشکر از پردازشگران این طرح از جمله رئیس سازمان بسیج مستضعفان که آن را ارائه کرد وجود دارد.

وی مشغول شدن مساجد کشور به طرح «هر مسجد، یک خانه» را توفیقی بزرگ برای اهل آن مساجد دانست و گفت: امید است که بتوان این طرح را به صورت فراگیر در سراسر کشور پیگیری کرد و به این صورت نور امیدی را در دل هموطنان آسیب‌دیده که تمام زندگی‌شان را آب ویران کرده است نشاند.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

در گفتگوی مرصاد با نمایندگان مجلس کرمانشاه مطرح شد

آزادی و تسریع درمان شیخ زکزاکی؛ مطالبه‌ای از پارلمان نیجریه

مرصادنیوز: نمایندگان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در پیامی خواستار آزادی و پیگیری درمان شیخ زکزاکی از پارلمان نیجریه شدند.

در انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر کرمانشاه؛

امیری رئیس شورا باقی ماند / سخنگو عوض شد

رییس سازمان بسیج حقوقدانان کرمانشاه:

ستاد مطالبه‌گری حقوق عامه راه‌اندازی شده است

رئیس بنیاد بین المللی غدیر در کرمانشاه:

جشن بزرگ ۱۰ هزار نفری «غدیر» در کرمانشاه برگزار می‌شود

پربازدیدها