سرویس: اجتماعی کد خبر: 373854 ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰

مدیرعامل شرکت توزیع برق کرمانشاه عنوان کرد:

وجود ۱۰ هزار انشعاب غیرمجاز برق در کرمانشاه

مرصادنیوز: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه از وجود ۱۰ هزار انشعاب غیرمجاز برق در استان خبر داد و گفت: تلاش می کنیم میزان خاموشی را امسال به ۲۷۰ دقیقه برسانیم.

وجود ۱۰ هزار انشعاب غیرمجاز برق در کرمانشاه

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، امید علی مرآتی بعد از ظهر امروز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز ملی صنعت برق ضمن ارائه گزارشی از اقدامات سال ۹۷ اظهار داشت: طی سال گذشته ۱۵ هزار و ۳۸۹ مشترک جدید برق نتوانستیم به مشترکین خود اضافه کنیم.

وی افزود: همچنین ۹۱ کیلومتر شبکه فشار متوسط، ۸۸ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و ۴۷۶ دستگاه پست هوایی، ۴۲۱۱ دستگاه چراغ روشنایی از دیگر اقداماتی بود که طی سال گذشته انجام شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: برق رسانی به سه روستا و ۱۶۴ حلقه چاه از اقداماتی بود که در سال ۹۷ صورت گرفت.

مرآتی یادآور شد: شاخص‌های کیفی کاهش مدت زمان خاموشی نسبت به سال ۹۶ حدود ۱۲ درصد ارتقا کیفیت داشته است می‌توان گفت کاهش درصد تلفات ما نیم درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

وی همچنین با بیان اینکه حدود ۴۸ درصد وصول مطالبات ما امسال افزایش پیدا کرده است، عنوان کرد: بدون احتساب مردم مناطق زلزله زده می‌توان گفت امسال ۱۰۰ درصد وصول مطالبات ما تحقق پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با بیان اینکه سال گذشته پیک برق مصرفی ما ۱۲۷ مگاوات بوده است، گفت: در این راستا توانستیم ۱۹ مگاوات کمتر از سقف پیک مصرفی مصرف کنیم.

وی به تأمین برق منطقه ویژه اقتصادی یک قصر شیرین در سال گذشته اشاره کرد و ادامه داد: برای این پروژه ۱.۵ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته که ۱۰۰ درصد آن جذب شده است.

مرآتی به خسارت وارد شده به تأسیسات و زیرساخت‌های برق در زلزله سال ۹۶ اشاره کرد و بیان داشت: در این زلزله ۱۳۰ میلیارد تومان تأسیسات ما خسارت وارد شد که برای جبران بخشی از خسارات ۳۲ میلیارد تومان به ما اختصاص دادند که تاکنون ۱۷.۸ میلیارد تومان آن تخصیص پیدا کرده است.

وی از اقدامات برق رسانی به بازارچه‌های مرزی استان سخن گفت و تصریح کرد: در این راستا اقدامات شایان توجهی برای تأمین برق بازارچه‌های سومار صورت گرفته و در حال انجام اقداماتی برای برق‌رسانی به شیخ صله هستیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با بیان اینکه تلاش می‌کنیم میزان خاموشی را امسال به ۲۷۰ دقیقه برسانیم، گفت: همچنین سعی می‌کنیم میزان تلفات برق را با کاهش ۲ درصدی را به ۱۲۰۸ درصد برسانیم.

وی یادآور شد: در حال حاضر ۲۵۲۶ روستای ثبت و استان با جمعیتی بالغ بر ۱۵۴ هزار و ۸۳۹ خانوار از نعمت برق برخوردار هستند که ۹۹۰۶ درصد جمعیت روستایی را تشکیل می‌دهند.

مرآتی در بخش دیگری از سخنانش سرقت سیم برق و دستگاه ترانسفورماتور را یکی از معضلات شرکت توزیع برق دانست و گفت: متأسفانه این اقدام ناشایست در حال افزایش است که در این راستا تاکنون ۱۰۶ میلیارد تومان خسارت برای ما در بر داشته است.

وی همچنین از وجود ۱۰ هزار انشعاب غیرمجاز در استان خبر داد و خاطر نشان کرد: در این راستا برخی با دستکاری کنتور دست به این اقدام می‌زنند که مخاطراتی را نیز در پی دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه ابراز داشت: در صورت همکاری مشترکین تابستان امسال خاموشی برنامه ریزی شده‌ای خواهیم داشت.

وی یادآور شد: برای ایام پیک امسال ۶۷۳ مگاواتی بار مصرفی را برای استان ما در نظر گرفتند که سهم هر بخش در آن مشخص شده است.

مرآتی عنوان کرد: بخش‌هایی که همکاری کنند و طی ۴ ساعت پیک، مصرف برق نداشته باشند ۲۰ ساعت بعدی برای آنها رایگان محسوب می‌شود.

وی در ادامه به خسارات ناشی از سیل نیز اشاره کرد و ابراز داشت: علیرغم اقداماتی که صورت گرفت و تلاش شبانه روزی نیروها هفتاد میلیارد تومان به تأسیسات برق در این حادثه خسارت وارد شد.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها