سرویس: سیاسی کد خبر: 374652 15:53 - 1398/02/22

کارشناس امنیت ملی:

القای جنگ از سوی لیبرال‌های داخلی، سرپوشی بر مشکلات اقتصادی است

القای جنگ از سوی لیبرال‌های داخلی، سرپوشی بر مشکلات اقتصادی است

مرصادنیوز: یک کارشناس سیاست دفاعی و امنیت ملی، القای جنگ از سوی لیبرال های داخلی را سرپوشی بر مشکلات اقتصادی دانست که ماحصل اقدامات و تصمیمات آنهاست.

محمد کرمی راد در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد در خصوص بازی آمریکا برای القای یک جنگ روانی با طرح جنگ نظامی و دامن زدن برخی از عوامل داخلی به این بازی آمریکا برای فراموش کردن جنگ اقتصادی اظهار داشت: اولا بازیگردانان آمریکا حرکت عینی و سیاست پیشینه خودشان را که همان سیاست «هویج و چماق» است را به نوعی دوباره به رخ ما می کشند اما این بار رنگ و لعاب دیگری به آن داده اند.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: هم کنگره و هم ترامپ - که یکی از کسانی است که قطعاً اضمحلال آمریکا به دست امثال وی رقم خواهد خورد- این سیاست را اجرا می کنند.

وی آمریکا را به یک غول کاغذی تشبیه کرد و گفت: قطعاً باید یک روزی شاخ این غول کاغذی که امروز به عنوان ابر قدرت معرفی می شود را شکست.

کرمی راد اشاره ای به بیانات امام راحل در خصوص آمریکا و پیش‌بینی ایشان در این زمینه داشت و ادامه داد: امام(ره) پیش‌بینی کردند و فرمودند «روزی خواهد آمد که هیمنه و هیبت آمریکا فرو خواهد ریخت».

این کارشناس مسائل سیاسی  با بیان اینکه اکنون در حال نزدیک شدن به نوع رفتار و عملکرد آمریکا هستیم، یادآور شد: چهل سال است که از زمان اشغال لانه جاسوسی تاکنون، ما از سوی سردمداران آمریکا، چه جمهوری خواه، چه دموکرات‌ها و حتی کنگره آمریکا مورد تحریم های ظالمانه قرار گرفته ایم.

وی تاکید کرد: این سیاست نخ‌نمای آمریکایی‌ها دیگر برای ما رنگ و رویی ندارد و قاطعانه می‌توان گفت که امسال با توجه به آنچه که مقام معظم رهبری هم سال گذشته تحلیل کردند و فرمودند «در سال ۹۸ نه جنگی می‌شود و نه مذاکره ای با آمریکا صورت می‌گیرد» هیچ جنگ نظامی ای اتفاق نخواهد افتاد.

این دکترای سیاست دفاعی و امنیت ملی خاطرنشان کرد: بنابراین سیاست روشن و مشخص بوده و این جنگ بیشتر جنگ اقتصادی است.

این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: با توجه به موارد مذکور در صف بندی ای که آمریکایی‌ها به این لحاظ انجام می دهند، مطمئنا شکست خواهند خورد.

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، اقدامات آمریکایی ها را همان مراحل قبلی دانست که آمریکایی ها در سیاست شان مطرح کرده بودند.

وی افزود: آنها در یک زمانبندی خاص علاوه بر این که از برجام خارج شدند، وعده هایی برای تحریم های نفتی و سپس تحریم های طلا و مواردی از این دست دادند.

کرمی راد تاکید کرد: در واقع آنچه که اتفاق می‌افتد، این است که آمریکا چون نمی تواند ساختار مکانیزم پالایشگاه کشورهایی که به نفت ما نیاز دارند را تغییر دهد، در این سیاست هم شکست خواهد خورد.

وی تصریح کرد: کره جنوبی،چین، بخش عمده ای از هند، سریلانکا و ژاپن طالب نفت خام ما هستند چرا که بر اساس آن پالایشگاه هایی که در گذشته بریتانیا(انگلیس) برای آنها طراحی کرده، خوراک آن پالایشگاه ها فقط جنس نفت ایران است.

این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: این موضوع راهکاری ندارد، مگر آنکه آن پالایشگاه ها را تغییر دهند که به زودی هم نمی توانند این تغییرات را ایجاد کنند. بنابراین نیازشان به نفت ما زیاد است.

این دکترای سیاست دفاعی و امنیت ملی ادامه داد: اینها فقط در بحث تحریم و جابجایی ارز و دلار مسائلی را مطرح کردند که ما برای آن هم بالاخره راه و تدبیر داریم.

وی تصریح کرد: در این زمینه هم می‌توان تهاتر  کرد و هم می تواند دلار را از گردونه مبادلات تجاری ایران با کشورها خارج کرد و نوع مبادلات ما غیر از دلار و از جنس دیگری باشد.

کرمی راد افزود: خارج کردن دلار از گردونه مبادلات ایران با سایر کشورها یک اقدام ساده است و اکنون ما با کشوری هایی چون عراق، سوریه، روسیه و چین یک سری تبادلاتی داریم و می توان با تغییر شکل مبادلات این تبادلات بدون مشکل انجام شود.

وی ادامه داد:  این که برخی بانک ها در دنیا هستند و تحت شرایط و قوانین و مقررات بانک جهانی عمل می‌کنند، طبیعی است اما می‌توان با تغییر شکل مبادلات دلار را از چرخه و گردونه مبادلات تجاری ایران با سایر کشورها خارج کرد.

با اطمینان می‌شود گفت جنگ نظامی رخ نمی‌دهد

این دکترای سیاست دفاعی و امنیت ملی با تاکید بر اینکه این جنگ، جنگ اقتصادی است تا یک جنگ نظامی گفت: این اطمینان را می توان داد که هیچ جنگ نظامی اتفاق نمی افتد و معتقدم که ایران از تکنولوژی بسیار قوی و خوبی در حوزه نظامی برخوردار است.

کرمی راد ادامه داد: هم اکنون تکنولوژی و تجهیزات جمهوری اسلامی ایران به ویژه برای نیروهای مسلح (چه ارتش و چه سپاه) آنقدر قوی و و مهم است و همچنین نوع آرایش سیاست دفاعی ما به گونه‌ای است که اگر آمریکا و کشورهای هم پیمان آنها بخواهند دست از پا خطا کنند، می توان آن ها در دم و در همان ۴۰ دقیقه اول مورد هجمه قرار داد و تمامی پایگاه هایشان و مراکز کلیدی و حساس و سوق الجیشی آنها مورد هجمه‌های سنگین موشک‌های جمهوری اسلامی ایران قرار خواهد گرفت.

این دکترای سیاست دفاعی و امنیت ملی تاکید کرد: همچنین ما در محور مقاومت نیز اقدامات پیچیده جنگ نامتقارن را هم پیش‌بینی کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها خودشان این عبارت جنگ نامتقارن را در زمان هشت سال دفاع مقدس ما به کار بردند، گفت: آن زمان نفتکش ها با پرچم آمریکا و شوروی سابق و اسکورت می آمدند و نفت را می بردند اما نیروی دریایی نوپای سپاه در آن مقطع همان نفتکشها را منهدم می‌کرد و آثار آن را هم در خلیج فارس می دیدیم و این جنگ به جنگ نفتکشها معروف بود.

این کارشناس مسائل سیاسی  تاکید کرد: آمریکایی‌ها با آن همه تجهیزات مدرنی که در اختیار دارند و به خودشان لقب ابر قدرت را داده اند، در مقابل تاکتیک های نامتقارن نیروهای رزمنده سپاه ناتوان بودند و نمی توانستند آن را به سهولت و راحتی ببرند.

این دکترای سیاست دفاعی و امنیت ملی تاکید کرد: امروز ما بسیار پیشرفته تر از دوران دفاع مقدس هستیم و با اطمینان این را می‌توان گفت.

وی یادآور شد: زمانی که من در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بودم از نزدیک این تجهیزات و امکانات مدرن را ملاحظه کردم.

آمریکا دست از پا خطا کند در منجلاب بزرگی می‌افتد

کرمی راد با بیان اینکه آمریکایی ها خوب می دانند که اگر بخواهند دست از پا خطا کنند در منجلاب بزرگی گرفتار خواهند شد، گفت: یکی از مباحثی که امروز من به آن اعتقاد دارم این است که ویتنام دیگری برای آمریکا تکرار خواهد شد و حتی ممکن است اتفاقی بدتر از ویتنام رخ دهد.

این دکترای سیاست دفاعی و امنیت ملی تصریح کرد: آمریکایی ها یک بار دیگر می خواهند غفلت کنند و رسوایی که در ویتنام نصیبشان شد و دارند فراموش می‌کنند، تکرار شود.

وی افزود: قطعاً اندیشکده های آمریکا تئوریسین ها و برخی از شخصیت‌های آنان که گاهی تحلیل‌هایی انجام می‌دهند، به این موضوع معتقدند و یکی از آنها اخیرا اعلام کرده بود که آمریکا اگر بخواهد جنگ نظامی اتفاق بیفتد در بین پایگاه های موشکی ایران ۵ یا ۸ پایگاه کفایت می‌کند که هم فرودگاه‌ها هم مراکز سوق الجیشی و استراتژیکی آمریکا در حوزه خلیج فارس و همچنین کشورهای هم‌پیمان آمریکا در منطقه مانند عربستان سعودی قطر و امارات در دم نابود شوند.

کرمی راد ادامه داد: این کشورها با توجه به محدودیت جغرافیای و سرزمینی که در اختیار دارند، قطعا دچار مشکلات عدیده ای می‌شوند و آتش این جنگ گریبان شان را برای ابد خواهد گرفت و آن وقت است که باید اینها سالیان سال تلاش کنند تا بخواهند فرصتی پیدا کرده و خودشان را ترمیم و بازسازی کنند.

وی خاطرنشان کرد: ابتدای بحث جنگ معلوم است و می‌گوییم آمریکایی ها تجهیزات و امکانات دارند اما مگر این تجهیزات را آمریکا و اسرائیل در اختیار عربستان قرار نداده‌اند؟ مگر نه اینکه بیش از ۵ سال است که عربستان با همان تجهیزات به کشوری چون یمن با دست خالی حمله نکرده است؟ و مگر نه اینکه یمن با دست خالی با آنها می جنگد و آنها را به زانو در آورده است و آنها را مورد شکست قرار داده است؟

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: عربستان چون صدام که می خواست ۵ روزه ایران را فتح کند و به تهران بیاید، می‌خواست یمن را ۵ روزه به دست آورد و در اختیار رئیس جمهور مخلوع قرار دهد اما نشد.

این دکترای سیاست دفاعی و امنیت ملی افزود: آنها برای رسیدن به این هدف حتی داعشی ها و تکفیری ها را نیز به کمک بردند اما تا الان نتوانستند به هدفشان دست یابند و این موضوع نشان از قدرت محور مقاومت است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مباحث مهم و مولفه های دقیقی که برخی از همان تحلیل گران نظامی آمریکا و اروپا مطرح می‌کنند، همین میزان قدرت نفوذ ایران و قدرت بالای نظامی ایران و نوع تاکتیک ها و روش های مقابله با آمریکا در صورت وقوع جنگ است.

قدرت بازدارنده ایران مانع از وقوع جنگ می‌شود

کرمی راد تاکید کرد: به دلیل اقدامات پیشگیرانه ای که ما داریم و در حقیقت سیاست بازدارنده ما همانی است که همواره دغدغه آمریکا و غرب و به خصوص رژیم صهیونیستی بوده است و مطمئن هستم که آمریکا نمی‌تواند حمله نظامی داشته باشد.

این دکترای سیاست دفاعی و امنیت ملی  افزود: بعد از برجام همه دغدغه آنها مسئله موشک‌های بالستیکی ایران بوده است و طبیعی است که نتوانسته اند در این دولت برجام دوم و سومی را هم بر ملت مقتدر ایران اسلامی تحمیل کنند.

وی ادامه داد: البته برخی از همین هایی که دورانی که ما در جبهه و جنگ به سر می بردیم و می جنگیدیم و آنها در آمریکا و اروپا درس می خواندند و سیلی هم برای انقلاب نخورده بودند و امروز در راس کار هستند مباحثی در این مورد را مطرح کنند.

کرمی راد تاکید کرد: ممکن است امروز ما شاهد باشیم که نوع تفکر لیبرالی برخی از دولتمردان ما ترس از امریکا و تجهیزاتش باشد، کما اینکه آقای ظریف هم در یک مقطعی یک پالس های منفی دادند و متاسفانه مطالبی را پیرامون همین موضوع ابرقدرت بودن و قدرت نظامی آمریکا را بیان کردند، اما غافل اند از اینکه جمهوری اسلامی ایران فرمانده معظم کل قوا و نیروهای مسلح مستقل از سیاست های کثیف چپ و راست است.

این دکترای سیاست دفاعی و امنیت ملی افزود: نیروهای مسلح مستقیم زیر نظر فرماندهی معظم کل قوا هستند و این پیشرفت ها و امکانات و تکنولوژی‌های مدرنی که در اختیار نیروهای مسلح قرار گرفته است، دقیقا در جهت اراده و خط مشی مقام معظم رهبری بر اساس یک سیاست قرآنی و درست بوده است.

اتحاد و حضور مقتدرانه ارتش و سپاه در خلیج فارس

وی با اشاره به آیه قرآنی« وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَمِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّكُم وَآخَرینَ مِن دونِهِم لا تَعلَمونَهُمُ اللَّهُ یَعلَمُهُم ۚ وَما تُنفِقوا مِن شَیءٍ فی سَبیلِ اللَّهِ یُوَفَّ إِلَیكُم وَأَنتُم لا تُظلَمونَ» گفت: این آرم سپاه که جلوی سینه سپاهیان نقش بسته و این آیه الگو و لوگوی عملکردی سپاه و نیروهای مسلح را نشان می‌دهد و خوشبختانه اتحاد بین سپاه و ارتش آنقدر بالاست که قدرت نظامی برتر نه تنها در منطقه خلیج فارس بلکه قدرت برتر نظامی خاورمیانه هستند.

این دکترای سیاست دفاعی و امنیت ملی تاکید کرد: اگر برخی از بزدلان داخلی نترسند هیچ اتفاق نظامی نخواهد افتاد.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: ملت صبور ما در شرایطی که تحریم‌های ناجوانمردانه آمریکا را در دوران دفاع مقدس تحمل کردند، می توانند این شرایط را نیز پشت سر بگذارند.

کرمی راد تاکید کرد: امروز ما آنقدر تجهیزات مدرن و پیشرفته داریم که می‌توانیم حتی در این زمینه صادرات نیز داشته باشیم و تولیدات ما انبوه و در حدی است که به کشورهای که به این تجهیزات نیاز دارد، هم بتوانیم بفروشیم و در اختیار آنها قرار دهیم.

وی افزود: آنچه که امروز بیشتر از هر چیزی جلوه کرده، بروز یک جنگ روانی است و نتیجه آن نیز این است که برخی از روی ساده دلی و ساده لوحی این موضوع جنگ نظامی را قبول کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: این باعث می شود که عده ای نیز بر این موج سوار شده و موج سواری کنند و مردم را بترسانند و شرایط از درون و داخل کشور دچار مشکل شده و یک اغتشاش داخلی می تواند دلخوشی آمریکایی ها و دشمنان جمهوری اسلامی ایران شود.

وی تاکید کرد: مردم ما مردم هوشیاری هستند و قطعاً و یقیناً مثل روز روشن است که ملت شهیدپرور ایران در جمعه آخر هم این ماه مبارک رمضان در راهپیمایی روز قدس یک بار دیگر اقتدار خودشان را به منصه ظهور می رسانند.

این کارشناش مسائل سیاسی در پایان تاکید کرد: همین حضور نوعی بازدارندگی برای جمهوری اسلامی ایران در مقابل دشمنان است و در دل دشمنان جمهوری اسلامی ایران ترس و هراس می‌اندازد و اقتدار ایران را نشان می دهد و بیانگر این است که آنها غلط می‌کنند که بخواهند کوچکترین آسیبی به این ملت با عظمت وارد کنند.

 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها