کد مطلب: 374861
چهارشنبه ۱۳۹۸/۲/۲۵ - ۱۳:۳۲

آیت الله علما:

امروز جوانان ما گرفتار سبک زندگی وارداتی هستند

مرصادنیوز: نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با بیان اینکه بسیاری از رسوم و سنت های زیبای ایرانی اسلامی در حال از بین رفتن است، گفت: جوانان ما گرفتار سبک زندگی وارداتی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، آیت الله مصطفی علما ظهر امروز در نشست کارگروه سبک زندگی ایرانی اسلامی اظهار داشت: بسیاری از فرهنگ‌های وارداتی جدید نظیر آپارتمان نشیی، غذاهای ناسالم، کم تحرکی، کم تحملی در زندگی زناشویی و راحت شدن طلاق رفتارها و فرهنگ‌هایی است که امروز مردم و خصوصاً جوانان ما را گرفتار کرده و از زندگی زیبای ایرانی اسلامی که پیش از این داشتیم دور انداخته است.

وی با اشاره به بالا رفتن سن ازدواج در جوانان گفت: عوامل زیادی دست به دست هم داده است که سن ازدواج را در بین جوانان بالا برده که بخشی از این عوامل توسط دولت و نظام باید حل شود و بخشی نیز با تغییر فرهنگ قابل تغییر خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه بیان داشت: نظام و دولت‌های جمهوری اسلامی وظیفه دارند که بحث مسکن و اشتغال جوانان را پیگیری کنند و اگر هر دولتی می‌توانست درصدی از مسکن آنها را در قالب مسکن‌های کوچک احداث می‌کرد این مشکل برطرف می‌شد.

وی افزود: در بحث اشتغال کوتاهی‌های فراوانی می‌شود که می‌توان به همین استان کرمانشاه اشاره داشت چرا که این استان با استعدادهای فراوانی طبیعی اگر مدیریت و تدبیر واقعی وجود داشته باشد نباید جوانی بیکار بماند و تقریباً در همه کشور چنین است.

آیت الله علما عنوان کرد: بخشی از این مشکل نیز بر عهده خود مردم است که با تغییر و بازگشت به سبک زندگی ایرانی اسلامی می‌توانند از بارهایی که بر دوش جوانان گذاشته‌ایم کم کنند که می‌توان به آسان گرفتن عروسی‌ها، مهریه‌های سبک و حمایت جوانان برای حفظ زندگیشان اشاره داشت.

کلمات کلیدی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

شما هم به این کار خیر دعوتید!

«رسم ابرار»؛ زیباترین جلوه دین‌محوری

مرصادنیوز: طرح «رسم ابرار» یکی از زیباترین جلوه‌های دین‌محوری است که شما هم به این کار خیر دعوت هستید.

پربازدیدها