کد مطلب: 374862
چهارشنبه ۱۳۹۸/۲/۲۵ - ۱۳:۴۳

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان روانسر خبر داد:

فشار خون 27 هزار نفر از جمعیت شهرستان روانسر کنترل می شود

مرصادنیوز: دکتر رفعت جو سرپرست مرکز بهداشت شهرستان روانسر خبر داد: فشار خون 27 هزار نفر از جمعیت شهرستان روانسر کنترل می شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از سراب روانسر، دکتر مهدی رفعت جو سرپرست مرکز بهداشت و درمان شهرستان روانسر در جمع پزشکان و کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان اعلام کرد: کمپین فشار خون از 27 اردیبهشت در شهرستان آغاز می شود .

 

وی تصریح کرد: این جمعیت هدف ما هستند یعنی تمام مردان و زنان بالای 30 سال شهر، روستا و عشایر و تمام مادران باردار بدون شرایط سنی یعنی در هر سنی که باشند و بیماران کلیوی باید غربالگری شوند.

 

رفعت جو ادامه داد: این کار بسیار بزرگی است که با دستور وزیر بهداشت و درمان در ویدیو کنفرانسی که در دانشگاه برگزار شد، استارت خورد.

 

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان روانسر تصریح کرد : شعار برنامه امسال " فشار خون ، بدانیم و اقدام کنیم" می باشد و برنامه کمپین فشار خون در دو مرحله اجرا می شود، مرحله اول از 27 اردیبهشت تا 17 خرداد آموزش و اطلاع رسانی و مرحله دوم از 17 خرداد تا 15 تیر ماه نیز غربالگری فشارخون خواهد بود و در این مدت باید تعداد افراد جامعه ای که فشار خون بالایی دارند شناسایی و غربالگری شوند.

 

وی ادامه داد: شایع ترین علت مرگ و میر در کشور، فشار خون بالا است که 60 درصد بیماران فشار خونی از بیماری خود اطلاع ندارند و این نوع بیماری را بیماری خاموش می گویند که می توان با امکانات کم و با فشار خون گرفتن ساده به وجود آن پی برد

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

در گفتگوی مرصاد با نمایندگان مجلس کرمانشاه مطرح شد

آزادی و تسریع درمان شیخ زکزاکی؛ مطالبه‌ای از پارلمان نیجریه

مرصادنیوز: نمایندگان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در پیامی خواستار آزادی و پیگیری درمان شیخ زکزاکی از پارلمان نیجریه شدند.

در انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر کرمانشاه؛

امیری رئیس شورا باقی ماند / سخنگو عوض شد

رییس سازمان بسیج حقوقدانان کرمانشاه:

ستاد مطالبه‌گری حقوق عامه راه‌اندازی شده است

رئیس بنیاد بین المللی غدیر در کرمانشاه:

جشن بزرگ ۱۰ هزار نفری «غدیر» در کرمانشاه برگزار می‌شود

پربازدیدها