کد مطلب: 375423
چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۱ - ۱۱:۱۸

مدیر گروه سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

تعرفه‌های دندانپزشکی سرسام‌آور است /پوشش ضعیف بیمه

مرصادنیوز: مدیر گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با توجه به افزایش قیمت مواد مصرفی مربوط به دندان، هزینه‌ها دندان پزشکی بسیار بالا است.

محمد رضا فرخی در گفتگو با  مرصاد ،  اظهار داشت: خدمات دندان پزشکی در دو بخش خدمات سطح یک و دو در مراکز بهداشتی و درمانی و خدمات سطح سه در دانشکده دندان پزشکی با تعرفه دولتی ارائه می‌شود.

وی افزود: خدمات سطح یک شامل آموزش بهداشت و وارنیش فلوراید که در روستا توسط بهورز و در شهر توسط مراقبین سلامت انجام می‌شود و نیز خدمات سطح دو ترمیم، کشیدن دندان، فیشورسیلنت، جرم گیری و پالپوتومی را در برمیگیرد.

مدیر گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه کودکان ۶ تا ۱۴ سال و مادران باردار و شیرده جامعه هدف در ارائه خدمات مذکور هستند عنوان کرد: خدمات مذکور در سطح روستا رایگان و در سطح شهر با تعرفه دولتی انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر مراجعات مردمی که بار مالی بالایی هم تحمیل می‌کند به دلیل انجام عصب کشی و ارتودنسی است که در قالب خدمات سطح سه در دانشکده دندان پزشکی و با تعرفه دولتی ارائه می‌شود.

فرخی عنوان کرد: با توجه به افزایش قیمت مواد مصرفی مربوط به دندان، هزینه‌ها دندان پزشکی بسیار بالا است و اغلب یا فاقد پوشش بیمه‌ای یا پوشش بیمه‌ای بسیار ضعیفی دارند.

وی گفت: به دلیل انجام اقدامات پایه‌ای و کاهش هزینه‌های احتمالی دندان پزشکی در آینده جامعه هدف ارائه آموزش‌ها را کودکان سه ساله و مادران باردار قرار داده‌ایم اما به واقع برای خانوارهایی که به مشکلات دندان مبتلا شده‌اند هزینه‌ها بسیار بالا است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

هزینه‌ای که ارسال اطلاعات غلط به عراقی‌ها روی دست کرمانشاه گذاشت!

خسارت‌های بسته ماندن یک مرز رسمی /«سومار» همچنان چشم‌انتظار

مرصادنیوز: بسته ماندن مرز سومار که ظاهرا به خاطر ارسال اطلاعات غلط به طرف عراقی رخ داده هر روز خسارت‌های زیادی را برای کرمانشاه به همراه دارد.

پربازدیدها