کد مطلب: 375585
جمعه ۱۳۹۸/۳/۳ - ۱۸:۳۰

جهاد اسلامی: گروه‌های مقاومت فلسطین می‌توانند «معامله قرن» را ساقط کنند

مرصادنیوز: دبیر کل جنبش «جهاد اسلامی» فلسطین با تأکید بر لزوم نابودی طرح ادعایی آمریکا برای صلح بین مردم فلسطین و رژیم صهیونیستی، لزوم به کارگیری تمام تلاشها برای آزادسازی فلسطین را خواستار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، یک هیئت از «شورای علمای فلسطین» به ریاست «حسین قاسم» امروز جمعه به دیدار «زیاد النخاله» دبیر کل جنبش «جهاد اسلامی» این کشور رفت.

این هیئت «از مواضع، دیدگاه سیاسی و ثبات مواضع حماس، با وجود خطرهای زیادی که مسئله فلسطین با آن مواجه است» قدردانی کرد.

اعضای این هیئت، ضمن استقبال از انتخاب شدن النخاله به عنوان دبیر کل حماس، بر «ثبات شورا بر مواضعی که به خاطر آن تأسیس شد» تأکید کردند.

به گزارش شبکه خبری «المنار»، شورای علمای فلسطین با تأکید بر خدمت‌رسانی این شورا به ملت فلسطین در لبنان، فلسطین و منطقه، تصریح کرد که هر گونه درگیری را که در راستای مقابله با دشمن صهیونیستی نباشد، نمی‌پذیرد.

این شورا همچنین بر لزوم وحدت کلمه علما و امت مسلمان در قبال مسئله فلسطین تأکید کرد.

النخاله نیز ضمن قدردانی از نقش علمای مسلمان در مقابله با چالشهایی که مسئله فلسطین با آن روبروست، اظهار داشت که موج‌های عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در تلاش است که واقعیتهای تاریخی و مذهبی را مخدوش کند.

وی همچنین از نقش شورای علمای فلسطین در اتحاد، خنثی‌سازی فتنه و هدایت تلاشها به سمت مسئله مرکزی فلسطین قدردانی کرد.

دبیر کل جهاد اسلامی با تأکید بر آمادگی گروههای مقاومت فلسطینی از جمله جنبش جهاد در دفاع از مقدسات ملت فلسطین، تصریح کرد که «تقدیر ملت فلسطین، جهاد و مقاومت است» و تفاوتی ندارد که این جهاد چه نتیجه‌ای داشته باشد.

النخاله در ادامه «لزوم به کارگیری تمام تلاشها برای بازگرداندن اتحاد به ملت فلسطین درچارچوب اصول و در رأس آن آزادسازی فلسطین» را خواستار شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد که گروههای مقامت فلسطین برگه‌های قدرتی در اختیار دارد که می‌تواند طرح نابودی مسئله فلسطین موسوم به معامله قرن را ساقط کند.

در همین ارتباط، «نبیل شعث» مشاور روابط خارجی رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز با تأکید بر عدم شرکت در نشست اقتصادی بحرین تصریح کرد که هدف از این نشست، تضییع حقوق ملت فلسطین بوده و در راستای اجرای معامله قرن است (جزئیات بیشتر).

این نشست، نخستین فعالیت در ضمن طرح معامله قرن است که قرار پس از ماه رمضان جاری از سوی آمریکا علنی شود. بر اساس طرح ادعایی آمریکا برای صلح بین مردم فلسطین و رژیم صهیونیستی، مردم فلسطین توسط کشورهای عربی مجبور خواهند شد امتیازات اجحاف‌آمیزی به سود اسرائیل بدهند؛ به ویژه درباره وضعیت قدس و حق بازگشت آوارگان فلسطینی به کشور خود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

هزینه‌ای که ارسال اطلاعات غلط به عراقی‌ها روی دست کرمانشاه گذاشت!

خسارت‌های بسته ماندن یک مرز رسمی /«سومار» همچنان چشم‌انتظار

مرصادنیوز: بسته ماندن مرز سومار که ظاهرا به خاطر ارسال اطلاعات غلط به طرف عراقی رخ داده هر روز خسارت‌های زیادی را برای کرمانشاه به همراه دارد.

پربازدیدها