کد مطلب: 375765
دوشنبه ۱۳۹۸/۳/۶ - ۱۸:۱۴

۵ اظهارنظر عجیب و غریب روحانی +جدول

مرصادنیوز: "نظرسنجی روحانی" کلیدواژه‌ای که با واکنش طنز و البته منفی کاربران فضای مجازی و برخی چهره‌های مطرح روبرو شده است،‌ اما آیا این بخش از سخنان روحانی درباره نظرسنجی خودرویی از مردم نخستین اظهارنظر عجیب او بوده است؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، «من روزانه نظرسنجی می‌کنم! در خیابان وقتی با ماشین می‌روم تمام چهره‌های مردم را نگاه می‌کنم که چند نفر لبخند دارند، چند نفر عصبانی هستند و چند نفر قیافه‌شان گرفته است… به هر شهری می‌روم خودم نظرسنجی می‌کنم، ‌ نگاه آدم‌ها را نسبت به خودم. نگاه کسی را که بامحبت نگاه می‌کند با تشکر نگاه می‌کند و یا آنکه نقد دارد»

این بخشی از سخنان روحانی در دیدار اخیر وی با اصحاب رسانه در پاسخ به نقد مدیرمسئول یکی از روزنامه‌ها بوده است.

این پاسخ روحانی بلافاصله با واکنش برخی چهره‌های سیاسی و فرهنگی و هنری و حتی کاربران عادی شبکه‌های اجتماعی رو به‌رو شد. عمده کاربران نیز با زبان طنز از این اظهارنظر عجیب روحانی انتقاد کرده‌اند.

 

 

برخی کاربران نیز این‌گونه عنوان کرده‌اند که محل زندگی آقای رئیس‌جمهور منطقه ولنجک است و طبیعتاً وی برای رفتن به خیابان پاستور نیز باید از اتوبان چمران شمال به جنوب و در حین بازگشت به منزل نیز جنوب به شمال چمران را عزیمت کنند و چون در مسیر جمعیت زیادی نیز حضور ندارند جامعه آماری آقای رئیس‌جمهور نمی‌تواند اطلاعات درستی را برای یک نظرسنجی علمی منتقل کند.

حسین دهباشی کارگردان فیلم انتخاباتی حسن روحانی در انتخابات ۹۲ نیز در صفحه اینستاگرامش از این بخش سخنان روحانی به‌شدت انتقاد کرد.

 

حال جدا از واکنش طنزگونه مخاطبان شبکه‌های اجتماعی به این گفته روحانی، اما این اظهارنظر رییس‌جمهور اولین اظهارنظری نبوده است که کاربران به آن واکنش نشان داده‌اند، وی پیش از این نیز از این‌گونه اظهاراتی که از نگاه برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی "عجیب" توصیف‌شده، نیز داشته است، موضوع ابرها و اینکه برجام را خدا آورد شاید نمونه‌ای ازاین‌دست اظهاراتی باشد ک در جدول زیر به صو رت مختصر نیز به آنان اشاره می‌شود.

 

تاریخ محل سخنرانی کلیدواژه اظهارات
۲۴ بمن ۱۳۹۴ در جمع دست‌اندرکاران برجام خدا برجام را آورد مگر ما برجام را آوردیم؛ خدا برجام را آورد
آبان‌ماه ۱۳۹۵ در جمع مردم اراک گلابی برجام «ما غاصب را از باغ خود بیرون کردیم و درب باغ به روی مردم باز شده است ولی امروز عده‌ای کودک به درب باغ آمده و می‌گویند، سیب و گلابی کجاست که می‌خواهیم میل کنیم؟ امروز این باغ که نهال‌های آن تازه غرس شده آماده باروری است، اما برای به ثمر نشستن صبر لازم است.»
اسفند ۹۵ در جمع کارآفرینان برجام آفتاب تابان «برجام یک، مانند آفتاب تابان بود و اگر کسی چشمانش را می‌بندد و می‌گوید شب است، باید چشمانش را باز کند تا آفتاب را ببیند.»
۱۷ دی ۹۷ در وزارت جهاد کشاورزی قهر ابرها وقتی طبیعیت را خشک کنید ابر نگاه می‌کند به پایینش و می‌بیند خبری نیست و کویر است و می‌گوید برای چه بباریم، می‌روم جای دیگر
۳ خرداد ۹۸ در ضیافط افطاری با اصحاب رسانه نظرسنجی خودرویی من روزانه نظرسنجی می‌کنم! در خیابان وقتی با ماشین می‌روم تمام چهره‌های مردم را نگاه می‌کنم که چند نفر لبخند دارند، چند نفر عصبانی هستند و چند نفر قیافه‌شان گرفته است.
 
منبع: تسنیم

کلمات کلیدی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آرمان‌شهری که در حد شعار ماند؛

کاغذبازی؛ دغدغه‌های اولین استان مجازی!

مرصادنیوز: 4 سال پیش کرمانشاه به عنوان اولین استان مجازی کشور انتخاب شد ولی امروز هنوز درگیر کاغذ بازی در سیستم ادارای است.

تکنسین‌های اورژانس از تلخ‌وشیرینی‌ کار در این مرکز می‌گویند؛

تجربه لحظات پُراسترس با فرشتگان سفیدپوش

پربازدیدها