کد مطلب: 376316
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۳/۱۴ - ۱۰:۴۸

یادداشت/

سخنی با رییس کمیسیون امنیت ملی

مرصادنیوز: اگر می خواهید در خصوص مذاکره دستاوردی داشته باشید قدرت و توان خود را با تنبیه آمریکا و اروپا به رخ بکشید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، یادداشت /محمّد امین بهرامی نوشت: جناب دکتر فلاحت پیشه، نماینده محترم مردم شریف اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی و ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی چنانکه می دانید مذاکره مستمسک دائمی برای گونه ای از سیاست ورزی در ایران بوده که چندان حال و احوال و انگیزه ای در خدمت رسانی نداشته، چشم بر داشته های خود بسته و بر دستان کدخدا امید بسته است و علیرغم شعارهای ظاهرا بروز از سیستم ارباب رعیتی فاصله نگرفته است.

برای این سیاست ورزان، آنچه مهم است در خارج خاک کشور است اگر چیزی از ایران در ذهنشان باشد چنانکه گفته اند قورمه سبزی و آبگوشت بزباش است و اگر کشور هم از نظر آنان عقب افتاده چون سرتاپا خود را تحویل مناسبات بین المللی نداده است و دوای تمام اینها هم مذاکره است!

هر چند بحمدالله سیاست های کلان کشور را کسی تعیین می کند که نشان داده در مقابل درایت و آینده نگریش دکترها و مهندس ها مکتب خانه را هم نگذرانده اند چه آنان که سالیان سال در آمریکا، آمریکا شناسی کرده بودند و چه آنانکه در حسرت آنگونه آمریکا شناسی هستند! اما چه باید کرد که ساز ناکوک آن دکتر و مهندس ها لطمات خود را زده است.

مردم ایران نیز نتایج مذاکره مذاکره‌بلدها و نرد عشق باختنشان با آمریکایی ها و عاشقانه در کنار رودخانه گام برداشتنشان را خوب دیده اند.
جنابعالی در چند وقت گذشته فراوان در باب مذاکره و شرایط آن و... نوشته و ‌گفته اید. اگر نکته ای در مذاکره هست که از سوی جماعت فوق الذکر قبلا به مردم نسیه فروشی نشده و مردم از آن بی اطلاعند خوب است به جای نکات کلی بازگو کنید تا معلوم شود چقدر آن حلوای نسیه ارزش نقدفروشی مجدد را دارد.
آقای فلاحت پیشه امیدوارم شما در مذاکره و کسب امتیاز از دشمن بسیار کارآمدتر از دکتر ظریف و عراقچی و... باشید، اما گمان ندارم هم فکران شما، نه شما و نه هیچ شخص دیگری را بالاتر از آنان بدانند، زیرا از لحاظ سواد سیاسی تمام اصلاح طلبان و دولتمردان ادعا دارند دکتور ظریف و ماادراک ماالدکتور ظریف؟ در خصوص آمریکاشناسی و حقوق بین الملل و زبان مذاکره دانستن با آمریکا هم همینطور.

پارادایم حاکم بر ذهن شما نیز چیزی جز پارادایم حاکم بر آنها نیست که نیست؛ در مذاکره مجدد چه مساله دیگری مدنظر شماست که آنان راه بدان نبرده اند و یا بلد نبوده اند و شما می دانید؟

بد نیست جنابعالی که درس خوانده سیاست هم هستید به این سوالات ابتدایی پاسخ دهید که نتایج مذاکرات قبلیِ آن تیمِ بی نظیر به زعم هم فکران شما چه بوده است؟ چرا پس از آن همه جشن و سرور و پس از آن داد و فریاد که:

ما بودیم که خاک را به نظر کیمیا کردیم و صد تحریم را به گوشه چشمی هوا کردیم، آمریکا به راحتی از برجام خارج شد، همه تحریم ها بازگشت بدون آنکه اندک هزینه ای را پرداخت کند؟ شما که مسئول کمیسیون امنیت ملی هستید چه طرحی ارائه کردید که آمریکا را از این پیمان شکنی پشیمان کنید؟ چه هزینه ای برایش تراشیدید؟

سخت مشتاق شنیدن و دیدن عملکرد شما در توبه کار کردن شیطان هستیم، اما می دانیم آمریکایی که امروز برای مذاکره له له می زند طبیعتا با مذاکره درمانی تنبیه نمی شود زیرا آنان کارکشته دور زدن مسئولانِ عشق مذاکره هستند و آن را بارها به مسئولان ما نشان داده اند از بیانیه های الجزایر گرفته تا کنون.
اگر برای توبه کار کردن مجرّب شیطان تدبیری، غیر از مذاکره بازی که شرحش آمد راهکاری در فکر شما و هم فکران شما نیست، چرا باید با وعده دوباره مردم به ناکجا آباد حواله داده شوند؟

بر فرض محال اینکه دوباره مذاکره شد و دوباره برجامی امضا شد با این مردک که هر روز در حال و احوالی است چه می کنید؟ قدری از آن تضمینی که آن زمان می خواهید بگیرید را لطف کنید الان نقد کنید.

نکته مهمتر آنکه در خصوص مذاکره با اروپا مگر شما منعی دارید؟ شما که به دنبال مذاکره و کسب امتیاز برای کشور هستید چرا از اروپا امتیاز نمی گیرید؟ بهتر نیست با رام کردن اروپا و وادار کردنش به پایبندی عملی به برجام، برادریتان به ملت و کاربلدیتان را به منتقدان ثابت کنید؟

توییت حکیمانه ای را نوشته بودید:
"این حق ملت است که تصمیم گیران و سیاستمداران تاوان تصمیمات و موضع گیریهای اشتباه و هزینه ساز خود را بپردازند".
بفرمایید شما چه تاوانی برای دولت تدبیر و امید که آن را دروغگو هم می خوانید بریده اید و چه هزینه ای برای تصمیمات و موضع گیریهای اشتباه آن ایجاد کرده اید؟

برادر بزرگوار هزاران نفر در حوزه انتخابیه شما هستند که متحیرند که در کدام محله می توانند خانه ای را اجاره کنند که پس از پرداخت اجاره بها، اندک مبلغی برای گذران زندگی در دستشان بماند.

آیا بخاطر این افراد هم که شده نمی خواهید به تعبیر خود حداقل قدری برای این دولت که سالها با مذاکره بازی کشور را عقب انداخته است هزینه سازی کنید؟
معقولتر آن است که علاقمندان به مذاکره بگذارند استخوانهای مردم که دولتمردان در رویا پردازیِ نتایج مذاکره شکستند جوش بخورد زیرا هنوز درد آن استخوانها بهبود پیدا نکرده و مردم از نتایجش کمر راست نکرده اند.

از سوی دیگر امضای مردک ترامپ در خروج از برجام هم خشک نشده است. برای حفظ وجاهت تاریخ پر عزت ایران هم شده صبر کردن تا زمان خشک شدن جوهر خودکار ترامپ لازم است.

در هر حال، به عنوان برادر دینی به شما توصیه می کنم اندک فرصتی که از دوره نمایندگیتان باقی مانده را بر روی مسایلی سرمایه گذاری کنید که قدری مدیریت فشل کشور را بهبود بخشد و درد مردم را بکاهد که این برای دنیا و آخرت شما بهتر است وگرنه وقت گذاشتن بر روی مسایلی که قبلا بارها امتحان شده و امتحان خود را پس داده و مردم را بسیار چِزانده است و وجهه تجربه کنندگانش نزد ملت کاملا معلوم است دستاورد چندانی ندارد.

اگر می خواهید در خصوص مذاکره دستاوردی داشته باشید قدرت و توان خود را با تنبیه آمریکا و اروپا به رخ بکشید. دیدید که این مردک تاجر با اندک اخمی از سوی کاربلدهای ایران، 12 شرطش را هوا کرد. اگر در خط کاربلدها باشید حتما می توانید از آمریکا امتیاز بگیرید و نامتان را اینگونه در تاریخ ثبت کنید.
کاربلدها با صرف کمتر از یک هزارم آمریکا در منطقه، بدون لفاظی، بدون ادعا و با مجاهدت خالصانه، آمریکا را از آن راندند و منطقه را به جولانگاه ایران تبدیل کردند و عشق مذاکره ها در جلسات بارها و بارها بازی را به آمریکا باخته و امکانات کشور را تقدیم کرده اند. تجربه نشان داده آمریکا در مذاکره سیه کاسه ای است که نتیجه آخرش آن است که بکشد مهمان را.

توفیق باشد چون حافظ این بیت را بر لوح قلب خود حک و به آن عمل کنیم که
یار مردان خدا باش که در کشتی نوح
هست خاکی که به آبی نخرد طوفان را...

والسّلام علی من اتّبع الهدی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

مرصاد بررسی می‌کند

حیاط خلوت‌های تولید رانت در مرز پرویزخان کجاست؟!

مرصادنیوز: برخی از زیرساخت‌ها و واحدهای مستقر در مرز پرویزخان ظاهرا به حیاط خلوت تولید رانت و قدرت تبدیل و موجب اعتراضات مرزنشینان محروم از فرصت‌های این مرز شده است.

پربازدیدها