کد مطلب: 376561
یکشنبه ۱۳۹۸/۳/۱۹ - ۸:۲

امام جمعه سرپل‌ذهاب:

راه نجات کشورهای مسلمان از سیطره استکبار «مقاومت» است

مرصادنیوز: امام جمعه سرپلذهاب مقاومت را راه نجات کشورهای مسلمان از سیطره استکبار دانست.

حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد در تبیین بیانات مقام معظم رهبری در حوزه مقاومت اظهار داشت: استکبار یک خوی حیوانی دارد و زمانی که در وجود کسی این خوی حیوانی باشد و نتواند آن را کنترل کند، به دنبال ظلم کردن و پایمال کردن حقوق مردم خواهد بود.

وی افزود: این خوی حیوانی و تکبر ممکن است در وجود فرد باشد که در آن صورت به افرادی چون هیتلر و صدام تبدیل خواهد شد اما ممکن است این خوی استکباری در وجود یک تفکر، جناح، نظام و حزب سیاسی باشد که مصداق کنونی آن آمریکا است.

امام جمعه سرپلذهاب ادامه داد: این خوی حیوانی چه در وجود فرد و چه در وجود یک نظام یا تفکر اگر کنترل نشود، به دنبال این است که حقوق یک عده مستضعف و کسانی که توان مقابله با آن خوی استکباری را ندارند، پایمال شود.

وی با بیان اینکه ما در طول تاریخ نمونه هایی از این دست داشته ایم، یادآور شد: در طول تاریخ معاصر هم در کشورهای اطراف از جمله کشورهای آسیایی و کشورهای اروپایی و آمریکایی و حتی کشورهای اسلامی نیز این نمونه‌ها را داشته ایم.

حجت الاسلام فاطمی نسب تصریح کرد: برخی از حکام و سردمداران که خوی استکباری و حیوانی داشتند، ظلم های زیادی را به مردم تحمیل کردند.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که گفته شد، برخی از نظام ها نیز خوی و تفکر استکباری داشتند اما همانطور که خداوند در قرآن می فرمایند در مقابل مستکبران باید ایستاد.

مقاومت در مقابل مستکبر تاکید دین و مکتب ماست

امام جمعه سرپلذهاب تصریح کرد: اگر امروز در جمهوری اسلامی اعتقاد بر این است و حضرت آقا می‌فرمایند که در مقابل آمریکا که واقعا شیطان اکبر است، ایستادگی کنیم این فقط به خاطر یک نگاه سیاسی نیست، بلکه دین، مکتب و شریعت ما این را می‌گوید و معتقد است در مقابل مستکبر و ظالم باید ایستاد و نباید عقب‌نشینی کرد.

وی افزود: در طول تاریخ به علت ضعفپ، عدم وحدت و اختلاف بین مسلمانان در برخی از کشورهای اسلامی، مستکبرین و افراد ظالم، ظلم های زیادی را بر علیه مستضعفان انجام دادند.

حجت الاسلام فاطمی نسب ادامه داد: هم اکنون نیز در طول تاریخ معاصر مستکبرین و کسانی را داریم که به دنبال سیطره و غلبه بر مستضعفین هستند.

وی تاکید و یادآوری کرد: همواره ظالم در مقابل مظلوم قرار می‌گیرد و حق مظلوم را پایمال می کند و امروز با نگاه به فلسطین می بینید که ظالم و مظلوم بیش از ۶۰ سال است که مقابل هم هستند و ظالم به دنبال غلبه بر مظلوم است و از آنها آب و خاک سرزمین مادری شان را می خواهد.

امام جمعه سرپلذهاب خاطرنشان کرد: امروز ظالم در عربستان بر علیه مظلوم در یمن می جنگند و خون مردم مظلوم یمن را می ریزد.

وی افزود: امروز مستکبران واقعی که در راس آنها آمریکا است با جنگ نیابتی که در منطقه به راه انداخته است دارد خون مسلمانان ما را در افغانستان عراق و سوریه می ریزد.

حجت الاسلام فاطمی نسب تصریح کرد: آمریکا با تجهیز داعش به دنبال اهداف خودش بود و برای اینکه به اهداف خودش برسد برایش مهم نیست که خون چند میلیون یا چند صد هزار نفر مظلوم ریخته شود.

امام جمعه سرپل ذهاب یادآور شد: اسلام به ما این توصیه و تأکید را دارد که در مقابل ظالم باید ایستاد و مقاومت کرد.

عقب نشینی در مقابل ظالم تنها موجب چیرگی و تسلط آنها می‌شود

وی افزود: اگر ما در مقابل مستکبر و ظالم از خودمان ضعف نشان دهیم، عقب نشینی کنیم و متحد نباشیم، قطعاً اینها بر ما غلبه می‌کنند.

حجت الاسلام فاطمی نسب یادآور شد: در تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی می بینیم که امام راحل در مقابل طاغوت 2500 ساله که واقعا مستکبر بودند، ایستاد و تاج و تخت آنها را به هم زد و انقلاب اسلامی ایران را به پیروزی رساند.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی زمانی به پیروزی رسید که هم شرق و هم غرب تصور می کردند که پایان حکومت داری اسلامی و پایان معنویت است، به این معنا که دیگر در دنیا ما چیزی به اسم حکومت اسلامی نمی توانیم داشته باشیم و حکومت اسلامی ناکارآمد است.

امام جمعه سرپل ذهاب افزود: اینها به دلیل لگد مال کردن روح معنویت، سعادت و تعالی بشر تفکر شرق و غرب را رواج داده بودند و انقلاب اسلامی زمانی به پیروزی رسید که هم شرق و هم غرب در تلاش بودند و با رسانه هایی که در اختیار داشته اند برعلیه تفکر اسلامی تبلیغ می کردند.

وی یادآور شد: علی رغم تلاش شرق و غرب انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و زمانی که این اتفاق افتاد تمام محاسبات سران استکباری به هم ریخت.

حجت الاسلام فاطمی نسب تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نظامی شکل گرفت که تفکرات آن بر این مبنا است که باید در مقابل ظالم ایستاد و مقاومت کرد.

وی افزود: چهل سال ما مقاومت کردیم و ۴۰ سال کشورهای استکباری و در راس آنها آمریکا، بر علیه ما توطئه کردند. برای مثال یک بار صدام را تجهیز کردند، بار دیگر ما را تحریم کردند و در واقع یک بار با تهدید و یک بار با مذاکره به دنبال این بودند که مقاومت مردم ایران و تفکرات انقلابی آنها را در هم بشکنند.

امام جمعه سرپل ذهاب تاکید کرد: در این چهل سال هر جا ما مقاومت و ایستادگی کردیم و در مقابل ظالم و طاغوت ایستادیم و به آنها تودهنی زدیم، پیروز شدیم و هر جا ضعف نشان دادیم و به دنبال مذاکره بودیم، دچار مشکل شدیم.

وی یادآور شد: اواخر دهه ۷۰ این ها آمدند و گفت و گوی تمدنها را به راه انداختند؛ نه تنها جمهوری اسلامی بلکه اسلام با مذاکره و سازش مخالف نیست. البته سازشی که در آن حقوق ما پایمال نشود.

حجت الاسلام فاطمی نسب تاکید کرد: اسلام و انقلاب با گفت و گو مشکل ندارد اما گفتگو با چه کسی و با چه قیمتی؟!

وی تصریح کرد: اینها بحث و گفت و گوی تمدن ها را و همچنین آزادی بیان و آزادی قلم را راه انداختند. البته این آزادی بیان و آزادی قلم باید باشد اما در چارچوب صورت بگیرد.

سازش در گفتگوی تمدن‌ها چه دستاوردی داشت؟

 

حجت الاسلام فاطمی نسب ادامه داد: در همان زمانی که دم از گفتگوی تمدن ها زدیم و احساس کردیم باید با سران استکباری سازش و گفتگو کنیم، همه شاهد بودیم که آمریکا به افغانستان و عراق حمله کرد و بیشترین پایگاه های نظامی را در اطراف ایران راه انداخت و در واقع افغانستان را تسخیر کرد و جورج بوش انقلاب اسلامی ایران را محور شرارت خواند و این نتیجه گفتگوی تمدنها بود.

وی یادآور شد: پس از آن دوباره ما بر اساس تفکرات و مبنای اصلی شکل گیری انقلاب و تفکرات امامین انقلاب در بحث مقاومت تلاش کردیم که روی پای خودمان بایستیم و در مقابل ظالم ایستادگی کنیم.

حجت الاسلام فاطمی نسب افزود: به لطف خدا این کار انجام شد و خدمات بسیار خوبی هم داشتیم و دستاوردهای بسیار خوبی نیز اتفاق افتاد و همچنین برخی از صنایع ما چون صنعت دفاعی و هسته ای ما نیز رشد خیلی خوبی داشته اند و صنعت هسته ای به روز شد.

وی یادآور شد: دشمن در آن مقطع زمانی عقب‌نشینی گسترده‌ای کرد و آن نشانه همان مقاومتی است که مقام معظم رهبری فرمودند.

امام جمعه سرپل ذهاب خاطرنشان کرد: ما مقاومت کردیم و در بخش علوم روز، تکنولوژی‌هایی که داشتیم، صنعت هسته‌ای و نانو پیشرفت کردیم و آنها متوقف شدند.

وی خاطرنشان کرد: ما مقاومت را کنار زدیم و بحث و گفتگوی تمدنها را پیش کشیدیمو خروجی آن این شد که بیشتر این پایگاه‌های نظامی در اطراف ایران زده شد و ایران را محور شرارت دانستند و عراق و افغانستان به عنوان همسایگان و هم پیمانان اصلی ایران در تسخیر آمریکا درآمد.

حجت الاسلام فاطمی نسب تاکید کرد: در نقطه مقابل زمانی که رئیس جمهوری - که در آن زمان تفکرات انقلابی واسلامی داشت و به راه شهدا معتقد بود- ما مقاومت کردیم و دستاورد آن این شد که ما موجود زنده به فضا فرستادیم و در بحث هسته ای به غنی‌سازی ۲۰ درصد رسیدیم. همچنین به علوم روز در مباحثی چون بحث موشکی دست یافتیم.

امام جمعه سرپل ذهاب یادآور شد: با توجه به مواردی که اتفاق افتاد قدرت ما به حدی رسید که بازدارنده شد و توانستیم به قدرت اول موشکی منطقه تبدیل شویم و البته دشمن نتوانست مانع توقف ما شود.

وی گفت: دشمن به این نتیجه رسید که ما اهل مقاومت و ایستادگی هستیم و ما نیز با مقاومت و خون دل خوردن توانستیم به موفقیت دست یابیم و حتی در آن مقطع زمانی هفت و هشت ساله راه ۵۰ ساله را طی کردیم.

حجت الاسلام فاطمی نسب یادآور شد:  پس از دوره مذکور باز هم تفکرات سازش و لیبرالی روی کار آمد و بنا را بر مذاکره گذاشتند و نتیجه آن این بود که پنج سال پیشرفت کشور را در عرصه های مختلف به برجام گره زدیم.

وی افزود: ۵ سال رشد، اقتدار و پیشرفت کشور و همچنین حرکت های انقلاب را به خاطر مذاکره با آمریکا متوقف کردیم تا مشکلاتمان را با مذاکره با کدخدا(آمریکا) حل کنیم.

امام جمعه سرپل ذهاب ادامه داد: بحث هسته ای را تعطیل و نیمه تعطیل کردیم و در بحث آزمایش موشکهای بالستیک کمتین آزمایش‌ها را داشتیم. همچنین پرتاب ماهواره به هوا فضا را متوقف و دانشمندان هسته‌ای خودمان را خانه نشین و نخبگان و شخصیت های علمی برجسته را منزوی کرده و مقاومت خودمان را در مقابل آنها از دست دادیم.

وی با بیان اینکه خروجی این همه اتفاق چه چیزی بود؟ گفت: خروجی این مذاکرات و اینکه ما مقاومت مان را در مقابل آنها از دست دادیم این شد که وعده را آتش زدند و اروپایی ها همان مسیری را که آمریکا انتخاب کرد، برگزیدند و رشد ۵ تا ۶ ساله کشور ما که دنیا را متحیر کرده بود، عملاً متوقف شد و تحریم ها و تهدیدهای بی سابقه ای از سوی ایالات متحده آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی اعمال شد و اجماع وسیعی بر علیه جمهوری اسلامی خصوصا مسائل اقتصادی شکل گرفت.

 

 

تمام پیشرفت‌های ما در سایه مقاومت بوده است

حجت الاسلام فاطمی نسب با تاکید بر اینکه اتفاقات فوق نتیجه سازش و معامله با استکبار بود، خاطرنشان کرد: طی ۴۰ سال گذشته ما هرجا رشد و پیشرفتی داشتیم در پرتو این مقاومت بوده است.

وی افزود: اگر به کشورهای اطراف که بیشترین هجمه های نظامی به آنها شد نگاهی بیاندازیم، می بینیم که این ها آمدند راه جمهوری اسلامی ایران را ادامه دادند.

امام جمعه سرپل ذهاب ادامه داد: هم اکنون فاطمیون افغانستان را می بینید که شاخه ای از حزب الله ما است، در پاکستان زینبیون را می بینید که دارند غوغا می کنند، در یمن انصارالله شکل گرفته و دارد مقاومت می کند، در فلسطین نیز حماس و گروه های مقاومت تشکیل شده و در مقابل اسرائیل ایستاده اند.

وی تصریح کرد: هم اکنون اسرائیل که یکی از پنج ارتش برتر دنیا را دارد، تحمل ۴۸ ساعته مبارزه با نیروهای مقاومت فلسطینی را ندارد.

حجت الاسلام فاطمی نسب گفت: هم اکنون در عراق نیز حشدالشعبی تشکیل شده و در لبنان و سوریه نیز نیروهای مقاومت تشکیل شده اند و این نشان می دهد که کشورهای مسلمان اطراف ما از جمهوری اسلامی الگو گرفتند و الگوی جمهوری اسلامی ایران نیز این بود که «ما باید در مقابل ظالم مقاومت کنیم».

وی افزود: به قول همان رئیس جمهور احمق آمریکا هفت تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه شد که خاورمیانه جدید و براساس سیاست و تفکرات آمریکایی طراحی شود، اما خوشبختانه خاورمیانه آمریکایی تبدیل به خاورمیانه اسلامی و انقلابی شد.

امام جمعه سرپل ذهاب ادامه داد: هم اکنون یک خاورمیانه جدید شکل گرفته که در طول سیاستهای انقلاب اسلامی و سیاست‌های کلی نظام ما است.

وی یادآور شد: دنیا بر علیه سوریه و بشار اسد بسیج شد و خواستار این بودند که بشار اسد کناره‌گیری کند و نظام حاکم بر سوریه متلاشی شود اما حضرت آقا فرمود که بشار اسد باید بماند و ماند و این ماندن بر اساس همان مقاومتی بود که داشت.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

مرصاد بررسی می‌کند

حیاط خلوت‌های تولید رانت در مرز پرویزخان کجاست؟!

مرصادنیوز: برخی از زیرساخت‌ها و واحدهای مستقر در مرز پرویزخان ظاهرا به حیاط خلوت تولید رانت و قدرت تبدیل و موجب اعتراضات مرزنشینان محروم از فرصت‌های این مرز شده است.

پربازدیدها