کد مطلب: 376783
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۳/۲۱ - ۱۲:۵۰

امام جمعه هرسین:

مقاومت ملت آمریکا را ناچار به مذاکره بدون پیش‌شرط کرد

مرصادنیوز: امام جمعه هرسین گفت: اینکه آمریکا از شروط 12‌گانه خود برای مذاکره ناچار به مذاکره بدون پیش‌شرط شده همه از قدرت مقاومت ملت حاصل شده است.

حجت الاسلام محمدحسین اجرائی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد در تبیین بیانات مقام معظم رهبری با موضوع مقاومت اظهار داشت: مقاومت راه عقلایی و عقلانی و منطقی است و خداوند متعال هم در قرآن روی این موضوع تاکید دارد و آیات مختلفی در قرآن هم بیانگر موضوع مقاومت است.

وی با اشاره به آیاتی از سوره شورا در قرآن کریم افزود: خداوند در این آیات خطاب به مسلمانان و مومنین می‌فرماید "در مقابل دشمن، مقابل سختی ها و در مقابل مشکلات استقامت کن و از هواها و تقاضاهای دشمن پیروی نکنید و پیروزی و موفقیت شما در این است که ایستادگی کنید".

امام جمعه هرسین ادامه داد: بنابراین تجربیات هم به ما این را می رساند که ایستادگی و مقابله و مقاومت در برابر دشمن مهمترین، مسیر و راه برای پیروزی و پیشرفت است.

وی یادآور شد: از سال های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی همیشه دشمنی و توطئه مستکبران و به ویژه آمریکا علیه کشور و ملت ما وجود داشته است.

حجت‌الاسلام اجرائی افزود: شواهد نشان می‌دهد که اینها از قبل از انقلاب هم با ایران دشمنی داشتند و پس از پیروزی انقلاب این دشمنی ها ادامه پیدا کرده و حتی دو چندان شده است.

وی افزود: از طرف دیگر آن زمان مردم ایران مقاومت و ایستادگی کردند و حاضر به سازش با دشمن نشدند و در نتیجه آن پیروزی های بزرگی نصیب ملت شده است.

امام جمعه هرسین تنها راه مقابله با گردن کلفتی مستکبران به ویژه آمریکا و بقیه قدرت های استکباری را مقاومت و ایستادگی دانست و بر آن تاکید کرد.

حجت‌الاسلام اجرائی یادآور شد: اگر به گذشته برگردیم می‌بینیم که در طول ۵۰ تا ۶۰ سال گذشته یعنی حکومت پهلوی و قبل از آنها ابتدا انگلیسی ها و سپس آمریکایی ها قدرت را در دست داشته اند و هرکاری می توانستند انجام داده‌اند و در چنین شرایطی جمعی از روشنفکر ها و نخبه ها بودند که معتقد بودند که مبارزه بی نتیجه بوده و مجاهدت ها ثمره و بنیه ندارد و این عده همان زمان دنبال تسلیم شدن در مقابل دشمن بودند با امام بزرگوار ما و یاران مبارزه اش به میدان آمدند و ایستادگی کردند.

وی بار دیگر اشاره‌ای به آیات قرآن کریم در خصوص مقاومت داشت و گفت: نتیجه صبر و مقاومت پیروزی است و هیچ کسی فکر نمی کرد که امام بزرگوار ما با آن کهولت سن بتواند یک تنه در مقابل دشمن بایستاد و ۱۵ سال مقاومت کرده و چنین ارتش قوی را تحت تاثیر خودش قرار دهد و شاه را از این کشور بیرون کرده و رهبری این ملت را با دست خالی برعهده بگیرد.

به گفته حجت الاسلام اجرائی، پس از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام بزرگوار ایشان هشت سال هم در جنگ تحمیلی مقابل دشمن ایستاد و به پیروزی رسید و همانطور که گفته شد با توجه به کهولت سن امام کسی تصور چنین چیزی را نمی کرد.

وی با بیان اینکه اینها همه ثمره مقاومت است، افزود: انقلاب اسلامی مهمترین شاهد برای این است که می شود مقابل دشمن ایستاد و بنا بر وعده های روشنی که خداوند متعال در جای جای قرآن داده است، به پیروزی رسید.

امام جمعه هرسین با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص مقاومت و بیان آیاتی از قرآن کریم در این زمینه گفت: همانطور که خداوند در قرآن فرموده‌اند اگر کسی خدا را یاری کند خدا نیز او را یاری خواهد کرد و خداوند از کسانی که در این راه تلاش می‌کنند، دفاع می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: آیات مختلفی در این زمینه وجود دارد که ما را تشویق کند تا در مقابل دشمن بایستیم و مقاومت کنیم.

حجت الاسلام اجرائی گفت: اگر بخواهیم رجوع کنیم به مصداق هایی که در گذشته بوده است، می بینیم که فرهنگ شهادت از مکتب امام حسین (ع) وجود داشته است و به ما درس تسلیم نشدن، مقاومت و استقلال داده است.

وی افزود: عاشورا بهترین مصداق پیروزی مقاومت است و امام حسین (ع) هر چند به ظاهر شکست خورد اما در حقیقت پیروز شد و الان بیش از ۱۳۰۰ تا ۱۴۰۰ سال است که از حادثه عاشورا می گذرد و این حادثه یک مصداق و یک الگوی درجه یک برای کسانی است که راه مقاومت را انتخاب می کنند.

امام جمعه هرسین ادامه داد: شهادت یکی از مصداق های پیروزی خون در شمشیر و تسلیم نشدن و صبر در مقابل دشمن است.

وی خاطرنشان کرد: وقتی که ما به گذشته نگاه می کنیم می بینیم که هر جایی که مقاومت کرده ایم پیروز شده ایم و هر جایی که ذره ای فکر تسلیم شدن و سازش را در ذهن خودمان پرورانده‌ایم شکست پیدا بود.

حجت‌الاسلام اجرائی گفت: نمونه های دیگر تاریخی نیز وجود دارد برای مثال از یاران امام حسن (ع) را نگاه می کنیم که فشل و سست شدند تا یاران مختار که پیروزی های مختلفی را به دست آوردند اما وقتی به سمت سازش رفتند هم همه گردنشان زده شد و هم کشته شدند.

وی تصریح کرد: بنا به تعبیر مقام معظم رهبری هم سازش هزینه دارد و هم مقاومت، اما این را باید دانست که هزینه سازش بسیار بیشتر از مقاومت کردن است.

حجت الاسلام اجرائی یادآور شد: به مصداق هایی که طی 40 ساله انقلاب اسلامی پشت سر گذاشتیم نگاه می کنیم می بینیم که همواره مقاومت پیروز بوده و سازش عامل شکست شده است.

وی اشاره ای به مقاومت لبنان در مقابل رژیم صهیونیستی داشت و افزود: رژیم صهیونیستی بیش از 10 سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در جنگ 6 روزه اعراب و اسرائیل چندین کشور را درو کرد و حدود 10 کشور تسلیم شدند اما وقتی گروههای فلسطینی و حزب الله لبنان مسیر مقاومت را انتخاب کردند رژیم صهیونیستی بیش از 33 روز نتوانست مقاومت کند.

امام جمعه هرسین ادامه داد: زمانی که مردم غزه مقاومت را انتخاب کردن رژیم صهیونیستی بیشتر از 22 روز نتوانست تحمل و ایستادگی کند و در دفعات بعد رژیم صهیونیستی 10 روز و پنج روز و حتی یک روز هم نتوانست مقاومت کند.

وی خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی به این نتیجه رسیده است که نمی تواند مقابل غزه و مقابل مردم لبنان و حزب الله لبنان بجنگد اینها همه ثمرات مقاومت و انقلاب اسلامی است.

حجت‌الاسلام اجرائی تصریح کرد: وقتی به یمن قهرمان نگاه می کنیم که علیرغم اینکه استکبار فکر می‌کرد کمتر از چندین ماه می تواند مقابل مردم یمن پیروز شود، اما امروز که بیش از چهار سال از این موضوع گذشته است و یمنی هایی که دست خالی بوده و از کمترین توان برخوردار بودند و همچنین تسلیحات ضعیفی داشتند، امروز می بینیم که تمام اهدافی که سعودی ها و استکبار مد نظرشان بود، در معرض تهدیدات یمنی ها قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: همچنین در کشور عزیز اسلامی ما در حوادث مختلف در موضوعاتی چون برجام آنجایی که مقابل دشمن کوتاه آمدیم آنها قدم به قدم جلو آمدند اما هر جایی که ما در راه مقاومت پرچم مقام معظم رهبری قرار گرفتیم و دستورات حضرت آقا را دقیقاً عمل کردیم و خط قرمزهایی که مقام معظم رهبری مشخص بود را مورد توجه قرار دادیم و تبعیت کردیم پیروز و سربلند شدیم.

امام جمعه هرسین با بیان اینکه امروز باید از این حوادث درس بگیریم، گفت: وقتی به اتفاقات ماه های اخیر و تهدیدات رئیس جمهور احمق آمریکا در یک سال گذشته علیه کشورمان نگاه می‌کنیم می‌بینیم که در روزهای اول آنها برای گفتگو با ما ۱۲ شرط داشتند اما زمانی نظام اسلامی با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری، گفتند ما خودمان راضی به گفت و گو با آمریکایی ها نیستیم و نمی خواهیم با آنها گفتگو کنیم، آنها کوتاه آمدند.

وی تصریح کرد: آمریکا فکر می‌کرد با این تهدیدات دوباره جمهوری اسلامی با آنها پای میز مذاکره قرار می گیرد اما وقتی دیدند ماه ها گذشت و نظام اسلامی حاضر به گفتگو با آنها نشد، آنها مرتب شرط هایشان را کم کردند و گفتند ما هیچ شرطی برای شما نداریم.

حجت الاسلام اجرائی افزود: حتی رئیس جمهور ساده آمریکا شماره تلفن داد و گفت: این شماره من است و بگویید ایرانی ها با من تماس بگیرند.

وی ادامه داد: همچنین همان وزیر امور خارجه آمریکا که سال گذشته ۱۲ شرط داشت، هفته گذشته اعلام کرد که ما هیچ شرطی نداریم و بدون هیچ پیش شرطی ما آماده ایم که با جمهوری اسلامی مذاکره کنیم.

امام جمعه هرسین تاکید کرد: باید بدانیم و به اوامر و دستورات رهبر معظم انقلاب پشت نکنیم، چرا که همه اینها از ثمرات مقاومت است.

وی افزود: آمریکایی ها و ترامپ برای انتخابات آینده اش به برگ برنده گفتگو با جمهوری اسلامی ایران نیاز دارند و قطعاً جمهوری اسلامی در این وضعیت فعلی راضی به گفتگو با ترامپ و تیم آن نیست.

حجت الاسلام اجرائی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها و ترامپ به دنبال این بودند که عنوان کنند برجام قرارداد ضعیفی است و ما بالاتر از برجام را می خواهیم و برجام منافع آمریکا را تامین نمی کند.

وی گفت: الان آمریکایی ها به ترامپ خواهند گفت که قرار بود شما برجام را زیر پا بگذاری و بهتر از برجام را داشته باشید و قرار بود نظام ایران را پای میز مذاکره ای بکشانی که نتیجه اش برای آمریکا بهتر و رنگین تر از برجام باشد و اگر تو الان بخواهی به این وضعیت رضایت دهی، این وعده ها چه خواهد شد؟! الان در این وضعیت ما جز شکست برای آمریکا نمی بینیم.

امام جمعه هرسین تاکید کرد: مردم ما باید صبوری کنند و مسئولان ما در زیر پرچم مقام معظم رهبری و تحت مدیریت رهبر عزیز انقلاب مقاومت را ادامه دهند و چیزی طول نخواهد کشید که ما ثمرات این ایستادگی و مقاومت را خواهیم دید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مقاومت یکی از شیرین‌ترین میوه ها و ثمراتی که برای نظام اسلامی ما داشته است این بوده که آمریکایی ها اقرار کردند که ما ۷ هزار میلیارد دلار هزینه کردیم و رئیس جمهور آمریکا باید چراغ خاموش و شبانه وارد عراق شود اما رئیس جمهور ایران که بسیار کمتر از این هزینه ها و کمتر از ۱۰ تا ۱۵ میلیارد دلار هزینه کرده که قابل مقایسه با آن عدد آمریکایی ها نیست، میهمان عراقی ها می شود و چند روز آزادانه در عراق حضور می‌یابد و امنیت کامل در آنجا برایش فراهم است ولی چیزی جز شکست عاید آمریکایی‌ها با آن هزینه گزاف نشده است و همانطور که گفته شد، اینها همه ثمره مقاومت و ایستادگی است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

پربازدیدها