کد مطلب: 376831
چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۲ - ۹:۵۹

کارشناس اداره نظارت بر مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

سهمیه آرد نانوایی‌های متخلف کاهش می‌یابد /پلمب ۷۶ نانوایی

مرصادنیوز: کارشناس اداره نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از کاهش سهمیه آرد نانوایی‌های متخلف در این استان خبر داد.

مظفر جوزی در گفتگو با مرصاد ،  اظهار داشت: با همکاری اکیپ بازرسی فرمانداری، مرکز بهداشت، استانداری، اتاق اصناف و صنعت و معدن به طور مرتب، نظارت بر نانوایی های استان در دستور کار قرار دارد و در این میان هریک از بازرسان بر اساس تخصص خود به نظارت می پردازند.

وی با بیان اینکه نانوایی ها تنها افزودنی مجاز به استفاده از آب، نمک و خمیرمایه یا خمیر ترش در نان هستند و استفاده از بهبود دهنده یا جوش شیرین ممنوع است افزود: نظارت ها به طور منظم در دستور کار است و به منظور تسهیل در روند کار، در محل نانوایی برای ارجاع متخلفین به تعزیرات حکومتی، پرونده تشکیل می شود.

کارشناس اداره نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اعلام اینکه از سوی شرکت غله و بازرگانی سهمیه آرد نانوایی ها متخلف کاهش می یابد گفت: طی سال قبل ۲۹۶ خبازی مورد بازرسی قرار گرفت که در نتیجه ۳۱۰ پرونده توسط بازرسین صنعت، معدن و تجارت تشکیل و ۷۶ نانوایی پلمب شد.

وی عنوان کرد: همچنین در این میان اداره غله و بازرگانی نسبت به قطع سهمیه ده روزه ۴۵ نانوایی و کسر سهمیه سه خبازی اقدام کرد و در این بازرسی های انجام شده ۴۱ مورد عدم رعایت موازین بهداشتی، ۳۸ مورد کم فروشی، ده مورد گران فروشی، سه مورد تقلب، ۲۲ مورد عدم نصب نرخ نامه، دو مورد عرضه خارج از شبکه و یک مورد تداخل گزارش شد.

جوزی خاطرنشان کرد: شاخص به خصوصی برای سنجش کیفیت نان نداریم اما نان کرمانشاه نسبت به استان های دیگر بهتر است زیرا گندم در خود استان تولید می شود و دوره زمانی خواب خود را سپری می کند.

وی بیان داشت: با توجه به بازرسی های انجام شده در حال حاضر موردی از به کارگیری نمک تصفیه شده در خبازی ها مشاهده نمی شود اگرچه ممکن است همواره تعداد محدودی از جوش شیرین و بلانکینگ استفاده کنند.

کارشناس اداره نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه اکیپ های بازرسی از نانوایی ها ثابت است و این افراد به خوبی با نواقص نانوایی ها آشنا هستند گفت: در صورت دریافت هرگونه گزارش مردمی در اسرع وقت نسبت به پیگیری موضوع اقدام خواهیم کرد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

هزینه‌ای که ارسال اطلاعات غلط به عراقی‌ها روی دست کرمانشاه گذاشت!

خسارت‌های بسته ماندن یک مرز رسمی /«سومار» همچنان چشم‌انتظار

مرصادنیوز: بسته ماندن مرز سومار که ظاهرا به خاطر ارسال اطلاعات غلط به طرف عراقی رخ داده هر روز خسارت‌های زیادی را برای کرمانشاه به همراه دارد.

پربازدیدها