کد مطلب: 376853
چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۲ - ۱۳:۱۷

معاون سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی خبر داد

فعالیت ۱۴۰۰ مرکز تحقیقاتی کشاورزی در کشور

مرصادنیوز: معاون ترویج و آموزش کشاورزی سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی از فعالیت ۱۴۰۰ مرکز تحقیقاتی کشاورزی در کشور خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، علی اکبر مویدی ظهر امروز چهارشنبه در دومین همایش جشنواره ملی مزرعه که در ایستگاه تحقیقاتی اسلام آباد غرب برگزار شد، اظهار داشت: استان کرمانشاه از سال گذشته به عنوان یکی از استانهای جدی در حوزه انتقال یافته معرفی شد.

معاون ترویج و آموزش کشاورزی سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی افزود: اگر در دنیا کشورهای در حال توسعه از وابستگی به منابع تغییر مسیر دهند و دانش و فناوری روی بیاورند به یک کشور پیشرفته تبدیل خواهند شد.

وی با تاکید بر توجه به کشاورزی دانش بنیان گفت: امروزه کشورهایی مثل هلند بیشتر از تولیدات کشاورزی، تکنولوژی را صادر می کنند و همین سبب پیشرفت و توسعه آنها شده است.

مویدی خاطرنشان کرد: کشاورزی دانش بنیان بر ۳ رکن نظام نوآوری، نظام تحقیقات و نظام دانش و اطلاعات استوار است.

معاون ترویج و آموزش کشاورزی سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی با بیان اینکه یک برنامه دانش بنیان می تواند در عرصه کشاورزی بسیار راهگشا باشد، گفت: می‌توانیم در راستای دانش بنیان کردن بخش کشاورزی قدم برداریم.

وی افزود: امروز در استان کرمانشاه روز مزرعه نسبت به سال گذشته یک درجه ارتقا پیدا کرده و تبدیل به جشنواره ملی روز مزرعه شده است که موضوعات مهم را پیش بینی کردند و به معرفی و تبادل اطلاعات و دانش در این جشنواره پرداختند.

معاون ترویج و آموزش کشاورزی سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک هزار و ۴۰۰ مرکز تحقیقاتی در سراسر کشور فعالیت دارند که برای هر مرکز یک مرکز معین مشخص شده تا در راستای انتقال سریع یافته های تحقیقاتی کمک کنند.

مویدی بیان داشت: همچنین ۱۰۰ نفر از پژوهشگران ارشد ما آماده اعزام به استان‌های مختلف هستند که به محققین استان برای تدوین یک برنامه جدی کمک کنند.

معاون ترویج و آموزش کشاورزی سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خاطرنشان کرد: تا کنون ۱۰ هزار نفر از کارشناسان جوان به استخدام مرکز تحقیقاتی آموزش کشاورزی در آمده اند.

وی اذعان داشت: حدود ۲۵۰ وسیله نقلیه به ۱۴۰۰ مرکز تحقیقاتی ارسال شده که امید است با پشتیبانی نمایندگان و سازمان برنامه ریزی کشور بیش از این مراکز تحقیقاتی ما تجهیز شوند.

مویدی گفت: استان کرمانشاه در بسیاری از موضوعات پیش رو بوده و امیدواریم در بحث ارتقاء و تعامل بین آموزش و ترویج نیز پیش رو باشد و یکی از بهترین پایلوت های ما در کشور شود.

معاون ترویج و آموزش کشاورزی سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی اظهار داشت: کشاورزی تنها بخشی است که امنیت غذایی ما را تامین می کند و می تواند نقش یک ضد تحریم را ایفا کرده و در این شرایط سخت به کشور کمک کند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

هزینه‌ای که ارسال اطلاعات غلط به عراقی‌ها روی دست کرمانشاه گذاشت!

خسارت‌های بسته ماندن یک مرز رسمی /«سومار» همچنان چشم‌انتظار

مرصادنیوز: بسته ماندن مرز سومار که ظاهرا به خاطر ارسال اطلاعات غلط به طرف عراقی رخ داده هر روز خسارت‌های زیادی را برای کرمانشاه به همراه دارد.

پربازدیدها