کد مطلب: 377222
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۱۷:۵۶

نماینده ولی فقیه استان ایلام: رسانه‌ها در جنگ نرم دشمن علیه کشور انقلابی ‌عمل کنند

مرصادنیوز: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در دیدار با مدیرعامل خبرگزاری تسنیم با تاکید بر ‌انعکاس دستاوردهای نظام در رسانه‌ها گفت: رسانه‌ها در جنگ نرم دشمن علیه کشور انقلابی ‌عمل کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  مجید قلی‌زاده مدیرعامل خبرگزاری بین‌المللی تسنیم در ‌سفر به ایلام، با نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام، استاندار ایلام، فرمانده سپاه امیرالمومنین و فرمانده انتظامی استان دیدار کرد.

‌حجت‌الاسلام الله‌نور کریمی در دیدار با مدیرعامل خبرگزاری تسنیم با تشریح ‌نقش رسانه‌ها در مقابله با جنگ نرم اظهار داشت: ‌امروز رسانه‌ها نقش مهم و اساسی در مقابل هجمه بزرگ تبلیغی دشمنان علیه انقلاب اسلامی دارند.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام با بیان اینکه دشمن با جنگ روانی، ‌تسخیر فکر و اندیشه و سست کرد‌‌ن حلقه‌های فکری و فرهنگی در بین دوستداران انقلاب اسلامی را دنبال می‌کند، افزود: ‌وظیفه رسانه‌ها‌ در مقابل جنگ نرم، عمل به وظیفه انقلابی و حرکت در انعکاس اخبار واقعی با حفظ صحت، دقت و سرعت است.

‌کریمی‌تبار با تشریح اهداف پلید دشمن در عملیات روانی ‌و تبلیغات رسانه‌ای علیه ایران اسلامی تصریح کرد: رسا‌نه‌ها ‌با حُسن تدبیر و قلم توانا باید عملیات روانی دشمن را برای مردم تشریح کنند‌.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ‌رسالت خبرنگاران را ‌ارزشمند و دارای ارزش معنوی دانست و خاطرنشان کرد: انتقاد منصفانه و راهگشا، حفظ حریم افراد، پرهیز از حرمت‌شکنی، انعکاس مشکلات و درد مردم ‌و بیان حقایق به طور حتم رسانه را ‌موفق و مورد وثوق مردم خواهد کرد‌.

‌کریمی‌تبار در عین حال بر روشنگری‌ اذهان نسبت به آرمان‌های روشن انقلاب اسلامی، بیان دستاوردها و خدمات نظام اسلامی به مردم از سوی رسانه‌ها تاکید کرد و گفت: رسانه‌های انقلابی در ضمن باید ‌مشکلات مردم را به عنوان یک مطالبه اساسی پیگیری کنند‌.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام، خبرگزاری تسنیم را در تراز انقلاب اسلامی، غنی در ابعاد سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی و مورد وثوق آحاد جامعه دانست و ادامه داد: ‌عملکرد خوب و ‌امیدوارکننده این خبرگزاری در سطح بین‌المللی و داخلی سبب ‌رشد خبرگزاری تسنیم  شده ‌است.

وی نقش رسانه‌ها به ویژه خبرگزاری تسنیم در ‌تاثیرگذاری بر جامعه را انکارناپذیر دانست و تاکید کرد:خبرگزاری تسنیم با به‌کارگیری ‌نیروهای انقلابی و ارزشی در حوزه خبررسانی با انصاف عمل کرده است.

استاندار ایلام: خبرگزاری تسنیم در مسیر وحدت ‌‌موفق عمل کرده است

استاندار ایلام نیز در دیدار با ‌مدیر‌عامل خبرگزاری تسنیم با تقدیر از عملکرد و ‌رسالت ارزشمند خبرگزاری تسنیماظهار داشت: ‌امروز بحمدالله در استان ایلام وحدت و همدلی خوبی بین مردم و مسئولان ‌برقرار شده که در این مسیر نقش رسانه‌ها تعیین‌کننده بوده است‌ و خبرگزاری تسنیم در مسیر وحدت ‌‌موفق عمل کرده است.

قاسم سلیمانی‌دشتکی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه رسانه‌ها ضمن بیان نقد منصفانه و گزارش نقاط ضعف مدیران، نقاط  قوت را باید منعکس کنند، افزود: معتقدم رسانه‌ها در بیان مسائل و مشکلات، حتما ‌‌باید راهکار نیز ‌ارائه دهند.

وی با‌ انتقاد از عملکرد و اصرار برخی رسانه‌ها در انعکاس نقاط ضعف مدیران تاکید کرد: ‌برجسته‌نمایی ‌نقاط ضعف سبب تشویش ‌افکار عمومی و تخریب عملکرد مدیریت استان در اذهان عمومی می‌شود.

‌فرمانده سپاه ایلام: در خدمت به مردم از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد‌

فرمانده سپاه امیرالمومنین استان ایلام نیز در دیدار با مجید قلی‌زاده مدیرعامل خبرگزاری تسنیم با تشریح ضرور‌ت‌ فعالیت رسانه‌های ‌انقلابی ‌برای بیان کارکردهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: ‌نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر رهنمودهای مقام معظم رهبری و توانمندی‌های داخلی هم‌اکنون در سطح بین‌المللی یکی از قدرت‌های برتر در همه ابعاد است که دوست و دشمن به آن اعتراف می‌کنند.

سرهنگ شاکرمی با بیان اینکه رسانه‌های معاند درصدد سیاه‌نمایی اقدامات نظام جمهوری اسلامی هستند، افزود: ‌در این شرایط رسانه‌های ‌انقلابی باید با بیان خدمات و دستاوردهای انقلاب، نقشه‌های شوم دشمن را ‌خنثی کنند.

فرمانده سپاه امیرالمومنین استان ایلام در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ‌سپاه استان ایلام در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی، خدمات ارزشمندی در حوزه سازندگی و محرومیت‌زدایی انجام داده است، تصریح کرد: در خدمت به مردم از تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

شاکرمی با بیان اینکه ‌استان ایلام به عنوان خادم زائران اربعین، ‌میزبان بیش 2 میلیون زائر است، خاطرنشان کرد: لازم است برای تسهیل در تردد زائران اربعین در ایلامف امکانات بیشتری از سوی مسئولان مرکز در اختیار این استان قرار داده شود تا امسال نیز این کنگره عظیم مردم به نحو مطلوب‌تری برگزار شود.

فرمانده سپاه امیرالمومنین استان ایلام در پایان با تمجید از عملکرد‌ خبرگزاری تسنیم  تاکید کرد: این خبرگزاری ‌به خوبی در ‌بیان خدمات متعدد انقلاب عمل کرده ‌و در این زمینه دفتر استانی خبرگزاری تسنیم در ایلام ‌عملکرد درخشانی داشته است.

خبرگزاری تسنیم با مشی انقلابی تعامل نزدیکی با ناجا دارد‌

فرمانده ‌انتظامی استان ایلام نیز در دیدار با مدیرعامل خبرگزاری تسنیم ‌‌با بیان اهمیت رسانه‌ها برای پوشش و انعکاس خدمات نظام اسلامی‌ اظهار داشت: رسانه‌ها با خط‌دهی جریان‌های فکری، نقش حساسی در زمینه سمت‌بخشی به افکار عمومی جامعه دارند.

سردار نورعلی یاری با بیان اینکه رسانه‌های نظام استکباری ‌در عملکردی هماهنگ، ‌ناامید کردن مردم از نظام اسلامی را دنبال می‌کنند، افزود: رسانه‌های انقلابی در این موقعیت ‌باید با آگاه‌سازی جامعه، تبلیغات سوء‌دشمنان را برملا و خنثی کنند.

فرمانده ‌انتظامی استان ایلام با برشمردن نقش محوری ناجا در تامین امنیت تصریح کرد: ‌ایلام در پارامترهای امنیتی با 400 کیلومتر مرز مشترک، یکی از استان‌های امن کشور است و بحمدالله در ارتکاب جرائم در بیشتر زمینه‌ها دارای آمار پایینی در ایلام داریم.

‌وی در پایان با اشاره به تعامل و ارتباط نزدیک نیروی انتظامی با رسانه ها به ویژه خبرگزاری‌ها گفت: خبرگزاری تسنیم با مشی انقلابی ‌به عنوان یکی از رسانه‌های مرجع همکاری نزدیکی با ناجا ‌دارد.

منافع ملی با ورود رسانه‌ها به جناح‌بندی‌های سیاسی ‌حاصل نمی‌شود

مدیرعامل خبرگزاری تسنیم نیز در این دیدارها نیز با تشریح عملکرد رسانه‌های‌‌ استکباری اظهار داشت: خبرگزاری تسنیم سعی دارد در فضای توطئه‌آمیز استکباری نقش‌‌ مقاومتی ‌پررنگی داشته باشد و بحمدالله امروز ‌این خبرگزاری در فضای بین‌المللی ‌مرجعیت اخبار را در دست دارد.

مجید قلی‌زاده با بیان اینکه در شرایط حساس کشور،‌ مهم‌ترین وظیفه رسانه‌های جبهه انقلاب اسلامی، به کارگیری تمام تلاش‌شان برای فعال نگه داشتن مردم در صحنه است،  به فرمایش مقام معظم رهبری ‌در دیدار با مدیران رسانه‌ها اشاره کرد و افزود: معظم له فرمود‌ند ‌رسانه‌ها باید کاری کنند که مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خوشبین، امیدوار، متکی و مفتخر باشند، چرا که دشمن بر روی تک‌تک این کلمات کار می‌کند و می‌دانیم که آنها تلاش دارند تا در این کشور امید و اعتماد وجود نداشته باشد، به همین دلیل وظیفه رسانه‌های جبهه انقلاب اسلامی بسیار سخت و نیازمند هوشیاری در این عرصه است.

‌مدیرعامل خبرگزاری تسنیم نگاه وحدت‌گرایانه را نیاز امروز جامعه و کشور دانست و ‌با اشاره‌‌ به فرمایشات ‌اخیر مقام معظم رهبری تصریح کرد: معظم له در ارتباط با امور پیش‌روی کشور در صحنه بین‌المللی راهبرد "نه جنگ و نه مذاکره" بلکه مقاومت را اتخاذ فرمو‌ند‌ که ‌رسانه‌ها در پرداختن به این مهم نقش ا‌ساسی دارند.

وی‌ ‌با بیان اینکه در شرایط حساس داخلی و خارجی "وحدت و همدلی" مهمترین راهبرد جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با جنگ روانی دشمن است‌، تاکید کرد: باید در شرایط فعلی تکلیف خود را به خوبی شناخته و از خداوند متعال بخواهیم توفیق در اجرای این تکلیف را به رسانه‌های انقلابی اعطا کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ‌رویکرد خبرگزاری تسنیم را ‌روایت "صحیح، حرفه‌ای و منصفانه" اخبار ‌عنوان کرد و افزود: اگر چه مشی خبرگزاری تسنیم اصولگرایی است، اما‌ منافع ملی برای این خبرگزاری مهم است.

منبع:تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

یک کارشناس مسائل اقتصادی مطرح کرد:

اما و اگرهای عملیات بازار باز دولت

مرصادنیوز: یک کارشناس مسائل اقتصادی معتقد است عملیات بازار باز که دولت از طریق بانک مرکزی اجرا می‌کند با رعایت برخی موارد می‌تواند تاثیرگذار باشد.

پربازدیدها