کد مطلب: 377245
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۱۹:۴۷

دومین نشست مقامات عالی امنیتی همسایه افغانستان نیمه دوم سال جاری در تهران

مرصادنیوز: در اولین نشست مقامات عالی امنیتی 6 کشور همسایه افغانستان در روسیه، مقرر شد که نشست بعدی نیمه دوم سال جاری در تهران برگزار شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  در نشست مقامات عالی امنیتی ۶ کشور همسایه افغانستان که امروز (سه‌شنبه) ۲۸ خرداد درشهر اوفا روسیه برگزار شد، شرکت کنندگان بر تداوم تلاش مشترک برای حمایت از آشتی ملی و ثبات در این کشور تاکید کردند. 
این نشست با حضور مقامات عالی امنیتی ایران، روسیه، چین، افغانستان، هند و پاکستان با هدف بررسی روند اجرای توافقات اولین نشست همسایگان افغانستان که سال گذشته به ابتکار ایران در شهر تهران برگزار شد، تشکیل شد. 
در ابتدای این نشست نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه با قدردانی از ابتکار جمهوری اسلامی ایران برای پایه گذاری نشست مسئولان عالی امنیتی کشورهای همسایه افغانستان گفت: ایجاد ثبات، صلح و مشارکت همه اقوام و طرف‌های افغانستانی در فرایند آشتی ملی خواست و اراده کشورهای همسایه افغانستان است.
دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان نیز در این نشست با بیان نگرانی‌های ناشی از افزایش شکاف‌های سیاسی در افغانستان بر ضرورت تداوم همکاری و مشارکت همسایگان این کشور برای تقویت ساختارهای قانونی بر اساس رای و مشارکت همگانی تاکید کرد.
شمخانی با ارائه پیشنهادات ایران در زمینه ترکیب، زمان، دستور جلسه و ساز و کارهای فعالیت اثرگذار همسایگان افغانستان در پروسه شکل گیری آشتی ملی در این کشور اظهار داشت: لازم است همسایگان افغانستان با هماهنگی دولت قانونی این کشور ضمن افزایش تماس و ارتباط با معارضان افغان امکان مداخله کشورهای فرامنطقه‌ای در بحران این کشور را محدود سازند.
در ادامه این نشست و پس از سخنرانی نمایندگان هند، چین، پاکستان و افغانستان با موافقت اعضای نشست مقرر شد دومین نشست مقامات عالی امنیتی همسایگان افغانستان در نیمه دوم سال جاری در تهران برگزار شود.

منبع:فارس

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رئیس دفتر شورای نگهبان در کرمانشاه مطرح کرد

هشدار به کاندیداهای انتخابات مجلس / رصد فعالیت‌ حقیقی و مجازی نامزدها

مرصادنیوز: رئیس دفتر شورای نگهبان در استان کرمانشاه از رصد فعالیت های مجازی و حقیقی کاندیدهای احتمالی مجلس شورای اسلامی در این استان خبر داد.

پربازدیدها