کد مطلب: 377281
چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۱۳:۱۳

کارشناس مسائل سیاسی:

بسیاری از توطئه‌ها بعد از تذکرات رهبر انقلاب در فتنه 88 خنثی شد

مرصادنیوز: کارشناس مسائل سیاسی گفت: توطئه‌های بسیاری بعد از تذکرات رهبر انقلاب در فتنه 88 خنثی شد و اگر اشاره انگشت معظم‌له و توجه ویژه ایشان نبود، طبیعی بود توطئه های بیشتری علیه ما طرح‌ریزی می‌کردند.

محمد کرمی راد در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد,در تبیین بیانات رهبری در خصوص فتنه و سالروز خطبه تاریخی ایشان در ۲۹ خرداد ۸۸ گفت: مقام معظم رهبری مطلبی را در خصوص فتنه و فتنه گران مطرح فرمودند که سال‌ها طول که قلم هایی در این خصوص، عمق این فاجعه در وقت خودش می‌نویسند و عمق و ژرفای این فتنه را بیان می‌کنند.
وی افزود: این نشان از یک هجمه سنگین و توطئه بسیار بزرگی است که اگر اسم آن را براندازی نظام بگذاریم، شاید بهتر باشد.
این کارشناس سیاسی یادآور شد: در سال ۸۸ بعد از انتخابات ریاست جمهوری و آن فراخوانی که برای راهپیمایی ها دادند و اغتشاشات و چالش‌های اجتماعی که ایجاد کردند، تقریباً ۸ ماه طول کشید که کل کشور را چون ۸ سال دوران جنگ تحمیلی درگیر کردند و امنیت کشور را به خطر انداختند.
وی با اشاره به خطبه تاریخی مقام معظم رهبری در ۲۹ خرداد ۸۸، گفت: این خطبه، یکی از تاریخی ترین خطبه‌هایی بود که در جهت روشنگری و بصیرت افزایی ملت عزیز و بزرگواری ایران انجام شد.
وی افزود: در فتنه ۸۸ کاملاً آشکار بود و دستگاه‌های امنیتی به ویژه اطلاعات سپاه، اشخاصی را بازداشت کردند که بعد از سالیان سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به زباله دان تاریخ پیوسته بودند.
کرمی راد ادامه داد: از جمله این افراد می‌توان به چریک‌های فدایی خلق اشاره کرد که ۷ تا ۸ نفر آنها سر از خاک در آوردند و و در غائله فتنه ۸۸ این‌ها را نیز بازداشت کردند.
این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: سلطنت طلب‌ها، لیبرال‌ها، ضد انقلاب و رسانه های بیگانه که اوج فعالیت‌های رسانه ای شان را در حمایت از این غائله به منصه ظهور گذاشتند، از عناصر این فتنه بودند و نه دولت های غربی و نه دولت های عربی چون دولت آل سعود که کمک‌های نقدی و دلاری کرده بود هیچ کوتاهی در این رابطه نکردند.
وی افزود: از طرف دیگر خبرنگار بی بی سی با شعار " از قم تا رُم و لندن" تا عمق کشور نفوذ کرده بودند و اخبار انتخابات سال ۸۸ را که پشت آن یک فتنه ای را ایجاد کرده بودند را هدایت و برنامه‌ریزی می‌کردند.
کرمی راد تاکید کرد: در واقع سرفرماندهی عملیات روانی آن زمان بر عهده این‌ها بود و از طریق سایت ها و وبلاگ ها این کار را انجام می دادند.
وی تصریح کرد: آن زمان شبکه های اجتماعی نبود اما به واسطه ارتباطاتی که با پیامک های تلفنی و اینترنتی و همین سایت ها و وبلاگ ها و... نقاطی را مشخص می کردند و بلافاصله در آن نقطه تجمع و اغتشاش ایجاد می شد.
این کارشناس مسائل سیاسی گفت: طبیعتا یک عده ای هم بودند که پدرانشان در این انقلاب نقش داشتند و البته نقش آنها را کسی در یک مقاطعی انکار نمی‌کند، اما در جریان فتنه، یا سکوت کردند یا به جریانات فتنه با سکوتشان کمک کردند و یا با موضع‌گیری هایشان آتش بیار معرکه شدند.
وی افزود: در این بین کسانی بودند که با حکم دستگاه قضایی زندانی شده و هم اکنون نیز در زندان هستند و بسیاری از افراد نیز بودند که با گرفتن پول به داخل خیابان ها می‌ریختند و این سطل های زباله داخل خیابان‌ها و... را به آتش می‌کشیدند.
کرمی راد ادامه داد: حمله به نیروی انتظامی و پایگاه های بسیج و به شهادت رساندن نیروهای بسیجی و خلع سلاح یکی از پایگاه های بسیج از جمله اتفاقاتی بود که این افراد رقم زدند.
وی تصریح کرد: در برخی کلیپ ها دیده می شود که طوری با برداران نیروی انتظامی برخورد کردند که حتی آن‌ها را مجبور به درآوردن لباس هایشان کردند و کتک زدند و با بدن زخمی و صورت خونی رها کردند و حتی این‌ها هیچگونه واکنشی علیه فتنه گران انجام ندادند.
این کارشناس مسائل سیاسی افزود: اینها می‌دانستند که چه دست‌های پنهانی پشت این فاجعه‌ای است که در ایران اسلامی به راه انداخته‌اند.
وی تاکید کرد: به عقیده من در آن سال عنایت خداوند متعال و رهبری خردمندانه حضرت امام خامنه‌ای باعث شد که این فتنه از مملکت کوتاه شود.
کرمی راد افزود: تصور من این بود که حقیقتاً با توجه به صحبت‌های سال گذشته مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه " هر ۱۰ سال احتمالا یک طراحی فتنه ای در جریان کار مثلث شوم داخلی- عربی- غربی ایجاد شده بود" و در سال ۷۸ و ۸۸ اتفاق افتاد، یک طراحی هم برای سال ۹۸ یعنی امسال صورت خواهد گرفت.
وی یادآور شد: همانطور که در سال گذشته مقام معظم رهبری فرمودند، دشمن به سال ۹۷ متمایل شد اما نتوانست کاری کند اما احتمالاً این را پیش فرضی برای سال ۹۸ گذاشته‌اند.
کرمی راد افزود: امسال ما چند موضوع در ارتباط با مباحث کلان سیاست خارجی و موضوعات داخلی، پیش رو داشتیم که از آن جمله می‌توان به  بحث سیاست‌های زیاده خواهانه ترامپ و دولت آمریکا و طرح مباحث مختلف از سوی آنها چون تهدیدها و تحریم‌ها اشاره کرد.
وی به فرستاده های آلمان و ژاپن به کشورمان به عنوان دیگر مباحث اشاره کرد و گفت: دیدیم که نخست وزیر ژاپن آمد و مقام معظم رهبری به او پاسخ محکمی داد و این موضوع اقتدار نظام و رهبری را به اثبات رساند و جهانیان از این موضوع حیرت زده شدند.
این کارشناس مسائل سیاسی یادآور شد: ژاپن خود یکی از کشورهایی است که مورد ظلم آمریکا قرار گرفت و همین الان نیز سربازان آمریکایی به مردم بیچاره ژاپن خیانت و تجاوز می‌کنند اما متأسفانه جرات برخورد با آمریکا را ندارند.
وی به بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی توسط آمریکا اشاره کرد و گفت: این بمباران یکی از ظلم های بزرگ به بشریت بود که آمریکا در حق همین مردم ژاپن انجام دادند.
این کارشناس مسائل سیاسی افزود: طبیعتاً در این باب ژاپنی‌ها بیش از هر کسی گرفتار آمریکا و دلیل اراده دولتمردان آمریکا در ادوار مختلف بوده اند.
وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری هم در پاسخ به جریانات داخلی که بخشی از آن ها جزء افرادی بودند که در محور فتنه ۸۸ هم قرار داشتند و به نوعی امروزه در بحث دولت فعلی هم ارتباط کاری و اجرایی دارند، فرمایشاتی داشتند.
کرمی راد تاکید کرد: طبیعتاً با توجه به نقش اینها در آن مقطع و نقششان در حال حاضر و همینطور به لحاظ نوع تفکری که دارند، نشان می دهد که مرعوب کدخدای جهانی شده بودند و می توان آثار آن را در نوع برخوردهای دیپلماتیک آنها دید.
وی با بیان اینکه ما همواره برخوردهای دیپلماتیک آنها را رصد کرده و رصد می کنیم، گفت: ملت ما یک ملت کاملاً هوشیار است و مقام معظم رهبری نیز هر از چند گاهی در این زمینه روشنگری هایی دارند.
این کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه خوشبختانه دشمنان تاکنون نتوانسته اند به آن اهدافشان برسند، افزود: آنچه که مقام معظم رهبری از سال گذشته تاکنون محکم بیان کرده‌اند، این است که؛ جنگ نخواهد شد و مذاکره‌ای نیز در کار نخواهد بود.
وی ادامه داد: ایشان خیلی حکم گفتند که آمریکا حق ندارد و نباید جلو بیاید و بحث مذاکره نباید مطرح شود.
کرمی راد تاکید کرد: با توجه به خیانت‌هایی که آمریکا کرده و عدم اعتمادی که برای مردم و رهبری ما به وجود آورده است، اصلاً محلی از اعراب برای گفتگو و بحث‌های این چنینی نداریم.
وی با طرح سئوالی مبنی بر "کدام گفتگو و کدام مذاکره؟ خاطرنشان کرد: مذاکره‌ای که ما سال‌ها در بحث هسته‌ای و برجام مطرح کردیم و چند سال وقت مردم ایران توسط ۱+۵ گرفته شد و بعد ترامپ بیاید و یک طرفه از برجام خارج شود.
این کارشناس مسائل سیاسی یادآور شد: در آنزمان در جریان ۱+۵ و وزرای امور خارجه نشستند و مباحث را به یک نقطه ای رساندند و شاید در آنزمان مجلس ما با آن عجله و هر سیاستی که پشت پرده کارشان بود، برجام و یک اقدام متقابلی را در بیست دقیقه تصویب کردند اما ناعهدی و بی عهدی رئیس جمهور آمریکا را علی رغم تذکرات رهبری مبنی بر اینکه باید از رئیس جمهور و دولت آمریکا ضمانت اجرایی گرفته شود، دیدیم و همین موضوع هم پیش آمد و آمریکایی‌ها یک طرفه از بحث برجام خارج شدند و تحریم‌ها را هم ادامه دادند.
وی افزود:وعده و وعید هایی نیز که رئیس جمهور به مردم دادند مبنی بر اینکه از فردا همه تحریم‌ها اعم از هسته‌ای، موشکی و... برداشته خواهد شد، هیچ یک محقق نشد و متأسفانه در آن مقطع عامه مردم ما و آن قشر خاکستری فریب این شعارهایی که در انتخابات خبرگان و مجلس دور قبل یدک کشیدند و بهره‌برداری زیادی از این موضوع کردند را خوردند.
کرمی راد ادامه داد: ما مجلس فعلی را با وضعیتی که معیشت و گرانی و موضوع اقتصاد مملکت را مشاهده می‌کنیم که دولت با همه وعده‌های خلافی که داد، بخصوص معاون اول رئیس جمهور مسائلی را مطرح کرد که برای مثال می‌گفتند در دولت‌های گذشته یک مرتبه دلار افزایش پیدا می‌کرد و بعد می‌گفت؛ ما چرخ اقتصاد را راه انداختیم، درحالی که هیچ اقدام مناسبی نکرده‌اند.
وی با بیان اینکه این وعده‌ها هیچ یک عملی نشد و دلار به اوج قیمت خود رسید، تاکید کرد: امروز می‌بینیم که نه تنها معیشت قشر اعظمی از جامعه به لحاظ اقتصادی در خطر و تهدید است بلکه حقیقتاً بسیاری از مردم مستضعف و محروم قدرت خرید ندارند و واقعا با مشکلات اساسی در این زمینه روبرو هستند و امید به دولت جوان و حزب اللهی آینده دوخته‌اند.
وی تاکید کرد: همچنین چشم امیدشان به مجلس آینده است. مجلسی که باید کارآمد باشد و از حقوق مردم دفاع کند و مطالعه گر باشد، نه اینکه وقتی که می‌خواهدطرح سوال یا استیضاحی کند، پشت پرده های توافقات و بده و بستان ها قرار گیرد و متوجه شویم که عده‌ای از نمایندگانی که به مجلس فرستاده‌ایم اهل زد و بند هستند و منافع فردی و گروهی‌شان را به منافع ملت و مردم ترجیح می‌دهند و در حقیقت برخلاف سوگندی را که از روز اول شروع کار مجلس خورده اند، زیر پا گذاشته‌اند.
این کارشناس مسائل سیاسی افزود: اگر موارد فوق را زیرپا نمی‌گذاشتند، مجلس باید در بحث نظارتی و تقنینی باید آنچنان محکم و با صلابت و با اقتدار فریاد می‌زد و اجازه نمی‌دادند که شرایط معیشتی و اقتصادی ما به این‌جا برسد.
وی اشاره ای نیز به دولت داشت و گفت: متاسفانه در دولت کسانی را داریم که در حساب های شخصی شان هزاران میلیارد پول وجود دارد و طبیعی است که چنین شرایطی برای آن‌ها قابل درک نیست.
کرمی‌راد افزود: طبیعی است که این‌ها درک صحیحی از محور مقاومت و ایستادگی در مقابل زیاده خواهی های استکبار را ندارند.
وی با اشاره به یکی از مثال‌های نظامی ظریف، وزیرخارجه کشور برای درک قدرت آمریکا در موضوع موشک و توانمندی‌های نظامی آن، گفت: بلافاصله بعد از این مثال نیروهای مسلح ما خیلی هشیارانه و قوی به این موضوع پاسخ دادند.
وی تصریح کرد: گاهی چنین مطالبی از این‌ها بیرون می‌آید و طبیعی و ممکن است کسی که در غرب تحصیل کرده و دوره دفاع مقدس و ۸ سال جنگ تحمیلی در خط مقدم دفاع نبوده و مقاومت را حس و لمس نکرده است، در مقابل یک تشر آمریکا جا بزند و خودش را ببازد و از قبل بازنده این قافله باشد.
وی تاکید کرد: با توجه به حضور ولی امر مسلمین در راس نظام ما گفت: ایشان با اقتدار ایستاده‌اند و پاسخ محکمی هم به استکبار دادند.
کرمی راد تاکید کرد: یکی از نکات مهمی که باعث شد، در آینده نه چندان دور مسائل را از بدعهدی آمریکایی‌ها در موضوع برجام و قول و وعده‌هایی که برخی دولتمردان در داخل و حتی شخص آقای رئیس جمهور چه در صحن علنی مجلس و چه غیر آن دادند، امروزه شفاف تر و روشن تر کند، وجود مقام معظم رهبری در راس نظام و توجه ویژه ایشان بود.
وی خاطرنشان کرد: اگر اشاره انگشت رهبری و توجه ویژه ایشان نبود، طبیعی بود توطئه‌های بیشتری علیه ما طرح‌ریزی می‌کردند و برجام ۱، برجام ۲ و برجام ۳ در دستور کار آنها قرار داشت.
وی یادآور شد: مسئله داعش و نقش مثلث شوم عبری- عربی-غربی، تا نزدیکی مرزهای ما آمدند و همه اینها خنثی شد و آمریکایی ها شکست خوردند و سیاست آل سعود در یمن و رژیم صهیونیستی که زخمی های داعشی ها را مداوا می کردند و آموزش هایی که در اردن و مرز آنجا به آنها می دادند، همه خنثی شد و امروز ما امنیتمان را مدیون رهبری های خردمندانه رهبر عزیز و هشیاری نیروهای مسلح مان هستیم.
کرمی راد تاکید کرد: ما خوشبختانه آمادگی های بسیار بالایی داریم و براساس اخبار و مؤلفه‌هایی که وجود دارد دشمن هم فهمیده که اگر بخواهد دست از پا خطا کند، دست و پایش بلافاصله قطع خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: اما دیدید که در این دولت کسانی بودند و صحبت‌هایی هم می‌کردند اما مردم هم آگاه شده‌اند و هم در راهپیمایی روز قدس و هم ۲۲ بهمن خودشان را نشان دادند و حضور گسترده ای داشتند و این حضور خودش از صدها موشک و بمب اتم برای آمریکایی ها و غربی و دشمنان ما خطرناک تر است.
وی خاطرنشان کرد: آنها می‌خواهند مردم ما را از این نظام و از انقلاب بگیرند که تاکنون به لطف خدا نتوانسته اند و مردم تاکنون در مقابل این فشارهای اقتصادی و معیشتی هم که توسط دست های داخلی، آشکار، پنهان و... صورت گرفته، نیز مقاومت کرده اند.
این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: این درس مقاومت دارد روز به روز بر افکار عمومی ملت‌ها و کشورهایی که از ما یاد گرفته اند اثر می گذارد و این تفکر بهتر شکل می گیرد.
وی در پایان گفت: تصور من این است که اگر دشمن قصد فتنه ای را در طی امسال داشته باشد، تاکنون قرائن و شواهدی که مبنی بر بستر سازی یک فتنه باشد نداریم اما انتخاباتی در پیش رو داریم که ممکن است بخواهند از آن سوء استفاده‌هایی کنند و بخواهند آمار مشارکت مردم را پایین بیاورند و بین احزاب و گروه‌ها اختلاف بیندازند و آثار وضعی و اجتماعی آن را برجسته کنند و فتنه ای را از این طریق آغاز کنند اما به لطف خدا باید گفت؛ هیچ اتفاقی برای کشور و مردم ما نخواهد افتاد.

گفتگو از: طیبه قدمی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

ببینید |

تاسف مردم از تخریب سرمایه‌های ملت در غارت آشوبگران

مرصادنیوز: مردم کرمانشاه در اغتشاشات اخیر با جدا کردن صف خود از آشوبگران ضمن تاسف از تخریب اموال عمومی و سرمایه های ملت این اقدامات را محکوم کردند.

پربازدیدها