کد مطلب: 377293
چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۲۲:۵۸

استاندار کرمانشاه اعلام کرد:

جزییات پرداخت خسارات سیل در کرمانشاه

مرصادنیوز: استاندار کرمانشاه جزییات پرداخت خسارت به مناطق سیل‌زده استان را اعلام کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، هوشنگ بازوند عصر امروز چهارشنبه در نشست ستاد بازسازی مناطق سیل‌زده استان کرمانشاه اظهار داشت: در قضیه سیل به ۲ هزار و ۱۸۵ واحد خسارت وارد شد که نیاز به احداث و بازسازی دارند.

استاندار کرمانشاه افزود: از این ۲ هزار و ۱۸۵ واحد حدود ۱۵۳ واحد شهری و مابقی روستایی هستند.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه دولت برای هر واحد روستایی ۴۰ میلیون تومان و برای هر واحد شهری ۵۰ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است.

بازوند با انتقاد از عملکرد برخی بانک‌ها در عدم پرداخت تسهیلات به سیل‌زدگان گفت: در هفته آینده این ۸ بانک عامل باید سعی کنند تسهیلات ۶۰۰ واحد را پرداخت کنند.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: از تعداد ۱۵۳ واحد شهری حدود ۷۳ واحد در بستر رودخانه‌ها قرار دارند که در این راستا راه و شهرسازی به مدت یک هفته فرصت دارد زمین برای این تعداد تهیه کند.

وی ادامه داد: پس از تهیه زمین توسط راه و شهرسازی بنیاد مسکن وظیفه دارد نسبت به جابجایی این میزان از واحدهایی که در بستر رودخانه‌ها هستند اقدام کند.

بازوند افزود: در حوزه کشاورزی ۹۰ میلیارد تومان بابت خسارت به صورت بلاعوض به کشاورزان پرداخت خواهد شد اعتبار آن ابلاغ شده اما نقدینگی آن تخصیص داده نشده و ظرف مدت ۱۰ تا ۱۲ روز دیگر این نقدینگی نیز واریز خواهد شد.

وی بیان داشت: در رابطه با پرداخت تسهیلات به خسارت دیدگان ناشی از سیل در حوزه کشاورزی یک وام بلاعوض بابت کشت‌های از بین رفته به آنها تعلق می‌گیرد و یک تسهیلات هم بابت هزینه‌های زیرساختی دریافت می‌کنند.

استاندار کرمانشاه افزود: از ۸۲ میلیارد تومان تسهیلات ابلاغ شده نیز تا هفته آینده ۲۰ میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت خواهد شد.

بازوند گفت: در بازسازی واحدهای آسیب دیده روستایی بخاطر اینکه شرایط کار کردن در آنجا مهیاست به احتمال زیاد تا پایان سال بازسازی به اتمام خواهد رسید اما در شهرها به دلیل اینکه هنوز زمینی برای آنها مشخص نشده است ممکن است تا پایان سال موفق به اتمام ساخت آنها نشویم.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب و صحبت‌هایی که رئیس جمهور در خصوص کمک رسانی و حل مشکل سیل زدگان داشتند لازم است با تلاش و کوشش سعی کنیم تا پایان سال تعداد ۲ هزار و ۱۸۵ واحد آسیب‌دیده تعیین تکلیف شوند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

کارشناس مسائل بین‌الملل:

اعتراضات آمریکا فراتر از نژادپرستی است

مرصادنیوز: یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: عتراضات آمریکا فراتر از نژادپرستی و اعتراض بع بی عدالتی و ناکارآمدی نظام حاکم است.

پربازدیدها