کد مطلب: 377307
پنجشنبه ۱۳۹۸/۳/۳۰ - ۱۲:۱۵

در گفتگو با مرصاد مطرح شد

شیوع بیماری لمپی‌اسکین در کرمانشاه /شناسایی ۱۳۰ کانون ابتلا

مرصادنیوز: رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه از شیوع بیماری لمپی‌اسکین در استان خبر داد و گفت: ۱۳۰ کانون ابتلا به این بیماری شناسایی شده است.

مجید ملک زاده در گفتگو با  مرصاد ،  در خصوص اقدامات انجام شده برای پیشگیری و مقابله با بیماری دامی «لمپی اسکین» در استان خبر داد و اظهار داشت: در حال انجام واکسیناسیون جمعیت دامی استان هستیم.

وی از تلاش برای انجام واکسیناسیون ۱۰۰ درصدی کل جمعیت دامی هدف این بیماری در استان خبر داد.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه با بیان اینکه عامل این بیماری یک ویروس حاد پوستی است و با گزش حشرات در فصول گرم سال انتقال می‌یابد، گفت: لمپنی اسکین به شکل برآمدگی‌های پوستی در دام‌های سنگین نمایان می‌شود.

وی تصریح کرد: دام‌های سنگین هدف این بیماری قرار می‌گیرند و در دام‌های شیری و گوساله‌ها شدت بیشتری دارد.

ملک زاده جمعیت دام سنگین استان کرمانشاه را حدود ۱۲۰ هزار راس عنوان کرد که تاکنون حدود نیمی از این جمعیت و معادل ۵۰ هزار راس علیه بیماری لمپی اسکین واکسینه شده اند.

این مسئول یادآور شد: سال گذشته حدود ۶۰ هزار راس از جمعیت مذکور علیه این بیماری واکسینه شدند و امسال سعی داریم کل این جمعیت واکسینه شود.

وی در خصوص احتمال انتقال این بیماری به انسان گفت: این بیماری قابلیت انتقال به انسان را ندارد اما در دام‌ها قدرت سرایت بالایی دارد و تا ۹۰ درصد سرایت می‌کند.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه از ابتلای تعدادی از جمعیت دامی سنگین استان به این بیماری خبر داد و گفت: تاکنون ۱۳۰ کانون از این بیماری در استان شناسایی شده است.

وی در خصوص علائم این بیماری در دام نیز گفت: ضایعات و برجستگی‌های پوستی و تب، شایع‌ترین علائم این بیماری است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رئیس دفتر شورای نگهبان در کرمانشاه مطرح کرد

هشدار به کاندیداهای انتخابات مجلس / رصد فعالیت‌ حقیقی و مجازی نامزدها

مرصادنیوز: رئیس دفتر شورای نگهبان در استان کرمانشاه از رصد فعالیت های مجازی و حقیقی کاندیدهای احتمالی مجلس شورای اسلامی در این استان خبر داد.

پربازدیدها