کد مطلب: 377308
پنجشنبه ۱۳۹۸/۳/۳۰ - ۱۲:۰

مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور مطرح کرد

فعالیت ۱۱۰ حزب با گرایش‌های مختلف سیاسی در کشور

مرصادنیوز: مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور از فعالیت ۱۱۰ حزب با گرایش‌های مختلف سیاسی در کشور خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، حمید ملانوری صبح امروز پنج شنبه در نشست معاون سیاسی وزیر کشور با معتمدین، نخبگان و برگزیدگان استان کرمانشاه اظهار داشت: برگزاری انتخابات مهمترین نماد مردم سالاری دینی است که در طول تاریخ بعد از انقلاب همواره با حضور حداکثری مردم همراه بوده است.

وی نقش احزاب و تشکل‌های سیاسی و سازمانهای مردم نهاد را بسیار مهم دانست و گفت: احزاب و سمن‌ها به موضوعات مختلف به طور ضابطه مند و قانونمند ورود کرده و مشارکت تأثیرگذاری داشته‌اند.

مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور ادامه داد: اعتقاد دولت بر توسعه سیاسی و تحزب است و احزاب به عنوان نهادهای مردمی که دربرگیرنده نخبگانی هستند که به خوبی می‌توان از ظرفیت آنها در تصمیم گیری ها استفاده کرد.

وی فلسفه وجودی احزاب و انتظار از آنها را افزایش دانش و آگاهی مردم نسبت به مسائل اجتماعی و رشد عقلانیت سیاسی در جامعه عنوان کرد.

ملانوری از فعالیت ۱۱۰ حزب با گرایش‌های مختلف سیاسی در کشور خبر داد و افزود: همچنین تاکنون سه جبهه سیاسی اعم از جمنا، جبهه اصلاح طلبان ایران و اصولگرایان استان قم شکل گرفته است.

وی گفت: در سال ۹۶ و ۹۷ در مجموع ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در اختیار خانه احزاب قرار دادیم این در حالی بود که قبل از دولت یازدهم ۸ سال یارانه احزاب قطع شده بود.

به گفته این مسئول، در حال حاضر در ۱۷ استان کشور خانه احزاب شکل گرفته است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

ببینید |

تاسف مردم از تخریب سرمایه‌های ملت در غارت آشوبگران

مرصادنیوز: مردم کرمانشاه در اغتشاشات اخیر با جدا کردن صف خود از آشوبگران ضمن تاسف از تخریب اموال عمومی و سرمایه های ملت این اقدامات را محکوم کردند.

پربازدیدها