کد مطلب: 377309
پنجشنبه ۱۳۹۸/۳/۳۰ - ۱۲:۴۵

معاون سیاسی وزیر کشور:

دولت درصدد برگزاری انتخابات با حضور حداکثری مردم است

مرصادنیوز: معاون سیاسی وزیر کشور گفت: دولت درصدد برگزاری انتخاباتی پرشور و با حضور حداکثری مردم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، جمال عرف صبح امروز پنج شنبه در نشست معاون سیاسی وزیر کشور با معتمدین، نخبگان و برگزیدگان استان کرمانشاه اظهار داشت: امروز در شرایط فعلی بیش از هر زمان دیگری نیاز به گفتگو داریم.

وی با بیان اینکه نخبگان حدفاصل بین مردم و دولت هستند، افزود: بیان مطالبات جامعه مدنی از سوی نخبگان می تواند اثرگذار باشد.

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: آنچه دشمن مورد هدف قرار داده انسجام و ثبات ماست و اگر بخواهیم مقابل دشمن بایستیم باید این دو مورد را تقویت کند کرد.

وی بیان داشت: در سال ۹۸ یک اتفاق ملی با عنوان انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش رو داریم که چهار رکن مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت را برای انتخابات مد نظر قرار می دهیم و اگر رعایت شود انتخابات پرشوری خواهیم داشت.

عرف میانگین مشارکت در دوره های قبلی انتخابات را ۶۰.۵ درصد عنوان کرد و گفت: قاعدتاً در شرایط امروز این مشارکت جدی پرشور و اساسی را دنبال می کنیم که انتظار می رود احزاب نقش بیشتری در این خصوص داشته باشند.

وی یکی از پیش فرضهای انتخابات را رقابت پذیر بودن آن دانست و افزود: تمام کسانی که جمهوری اسلامی و قانون اساسی را قبول دارند جزو خانواده انقلاب بوده و باید زمینه حضور آنها را فراهم کنیم.

معاون سیاسی وزیر کشور وظیفه ذاتی مجری انتخابات را سلامت آن بیان کرد و ادامه داد: موظفیم انتخابات سالم را برگزار کنیم نباید هیچ شائبه ای در عملکرد ما ایجاد شود.

وی گفت: انتخابات باید در فضایی امن و آرام اجرا شود که نقش سمن ها و احزاب در این زمینه اساسی است.

عرف تصریح کرد: معمولاً در زمان انتخابات موج تخریب و افشاگری بی پایه و استناد زیاد است، دقت کنید که نباید یقه گیری و تخریب کنیم.

وی تصریح کرد: باید بپذیریم که جامعه متکسری داریم و زمینه فعالیت آنها را فراهم کنیم تا بهترین افراد توسط مردم انتخاب شوند.

معاون سیاسی وزیر کشور همچنین در مورد لایحه جامع انتخابات نیز اظهار داشت: این لایحه که وزارت کشور برای تدوین سه سال زمان گذاشته نهایتاً در هشتم بهمن با امضای رییس جمهور به مجلس ارائه شد و همزمان با طرح استانی شدن انتخابات بود که عملاً این طرح نادیده گرفته شد اما بعد از بررسی در مرحله اصلاح است.

وی افزود: دولت در این زمینه به وظیفه خود عمل کرد و باید منتظر مجلس ماند که چه سرنوشتی خواهد داشت.

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: در یکی از مشکلات کشور در شرایط امروز کشور که مورد تحریم غیرقانونی قرار گرفته عدم تمرکز است، همه دستگاه ها و قوا باید این عدم تمرکز را انجام دهند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رئیس دفتر شورای نگهبان در کرمانشاه مطرح کرد

هشدار به کاندیداهای انتخابات مجلس / رصد فعالیت‌ حقیقی و مجازی نامزدها

مرصادنیوز: رئیس دفتر شورای نگهبان در استان کرمانشاه از رصد فعالیت های مجازی و حقیقی کاندیدهای احتمالی مجلس شورای اسلامی در این استان خبر داد.

پربازدیدها