کد مطلب: 377328
پنجشنبه ۱۳۹۸/۳/۳۰ - ۱۶:۳۹

حمایت روسیه از پیشنهاد ایران درباره مقابله با تحریم‌ها

مرصادنیوز: دبیر شورای امنیت روسیه از پیشنهاد همتای ایرانی خود درباره ایجاد یک مکانیزم بین المللی دائم برای مقابله با تحریم‌های اقتصادی آمریکا خبر داد و گفت که این پیشنهاد بطور کلی مورد حمایت قرار گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از خبرگزاری «تاس»، "نیکولای پاتروشییف" دبیر شورای امنیت روسیه در پایان نشست بین المللی مقامات بلندپایه امنیتی در اوفا (مرکز جمهوری باشکیرستان) اعلام کرد که ایران پیشنهاد ایجاد یک مکانیسم بین المللی دائم برای مبارزه با تحریم‌های اقتصادی را داده است و این نظریه به طور کلی مورد حمایت قرار گرفته است.

 

پاتروشییفدر گفت‌وگو با این خبرگزاری گفت: «علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در جریان رایزنی‌های انجام شده روز گذشته پیشنهاد جالبی را مطرح کرده است: ایجاد یک مکانیسم بین‌المللی برای مقابله با تحریم‌های اقتصادی و این پیشنهاد به طور کلی مورد حمایت همه شرکت کنندگان در نشست اوفا قرار گرفته است.»

دبیر شورای امنیت روسیه همچنین در صحبت درباره نشست آتی خود با "جان بولتون" مشاور رئیس جمهوری آمریکا در امور امنیتی ملی و "میر بن-شابات" رئیس شورای امنیت ملی اسرائیل در تاریخ ۲۴ - ۲۵ ژوئن (۳ - ۴ تیر ماه) در شهر قدس، اعلام کرد که در دیدار وی با همتایان آمریکایی و اسرائیلی او، بطور قطع منافع ایران مورد توجه قرار خواهد گرفت.

پاتروشییف گفت: «ایران به دعت دولت قانونی سوریه در این کشور حضور داشته و فعالانه در مبارزه با تروریسم مشارکت دارد. به همین دلیل مسلماً ما باید در نشست قدس منافع ایران را هم مورد توجه قرار دهیم. آنها (ایرانی‌ها) در موفقیت‌های بدست آمده در سوریه سهم قابل توجهی دارندطرف روسی در گفت‌وگو با مقامات آمریکایی و اسرائیلی این مسئله را به اطلاع آنها خواهد رساند.»

این مقام بلندپایه همچنین یادآور شد که روسیه اطلاعات کافی درباره حمله صورت گرفته به کشتی‌های نفت‌کش در دریای عمان ندارد تا بتواند نتیجه گیری خاصی در این باره کند. به گفته وی، البته مسکو علاقه‌مند است تا چنین اطلاعاتی را از سوی سرویس‌های اطلاعاتی روسیه دریافت کند تا تصویر مشخصی پیرامون این حادثه بدست آید.

منبع: تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

ببینید |

تاسف مردم از تخریب سرمایه‌های ملت در غارت آشوبگران

مرصادنیوز: مردم کرمانشاه در اغتشاشات اخیر با جدا کردن صف خود از آشوبگران ضمن تاسف از تخریب اموال عمومی و سرمایه های ملت این اقدامات را محکوم کردند.

پربازدیدها