کد مطلب: 377349
جمعه ۱۳۹۸/۳/۳۱ - ۱۱:۳۰

جشنواره استانی گیلاس در روستای سردهلق شهرستان صحنه برگزار شد

مرصادنیوز: جشنواره استانی "گیلاس" امروز جمعه(31 خرداد) راس ساعت 9 صبح در روستای سردهلق شهرستان صحنه با حضور جمعی از مسئولین استان ، شهرستان و آحاد مختلف مردم برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از امروله،  جشنواره استانی "گیلاس" امروز جمعه(31 خرداد) راس ساعت 9 صبح در روستای سردهلق شهرستان صحنه با حضور جمعی از مسئولین استان ، شهرستان و آحاد مختلف مردم برگزار شد.

سیروس نوروزی در حاشیه این مراسم در گفتگو با امروله عنوان کرد : در این برنامه نمایش ارقام مختلف گیلاس، برگزاری جشن شکرانه گیلاس، معرفی گیلاس کاران برتر استان و... از جمله برنامه‌های این جشنواره یک روزه می باشد

 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان صحنه با بیان اینکه برای حضور محققان برتر کشوری برای آموزش باغداران گیلاس در این جشنواره برنامه ریزی شده، و در حال انجام است افزود: محققان باغداران را با شیوه های نوین باغداری مثل کاشت نهال، برداشت محصول و... آشنا می شوند.

صحنه با 500 هکتار باغ گیلاس و تولید سالانه بیش از 5 هزار تن گیلاس به عنوان قطب غرب کشور در تولید گیلاس شهرت دارد، سال گذشته 5 هزار و 600 تن گیلاس در استان کرمانشاه تولید شد که بیشتر آن سهم صحنه، «شهر گیلاس» بود.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

افول علنی استکبار با این طرح کلید می‌خورد

انتقال سازمان ملل؛ یک گام تا بی‌اعتباری جهانی آمریکا

مرصادنیوز: کارشناسان طرح انتقال سازمان ملل متحد از آمریکا را یک اقدام مناسب عنوان می‌کنند و آنرا شروعی برای بی‌اعتباری آمریکا در عرصه جهانی می‌دانند.

پربازدیدها