کد مطلب: 377738
چهارشنبه ۱۳۹۸/۴/۵ - ۹:۲۳

آبی بر آتشِ هجمه‌های بی‌پروا

اعتمادسازی با سرمشق‌هایی جدید قضایی

مرصادنیوز: مواضع قاطع رییس دستگاه قضا که همچون آبی بر آتشِ هجمه‌های بی‌پروا علیه این نهاد است گامی مهم در راستای اعتمادسازی عمومی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، آخرین‌ روزهای سال گذشته بود که سکان ریاست قوه قضاییه بعد از حدود 10 سال به حجت‌الاسلام سید ابراهیم رییسی سپرده شد.

وی در روزهایی به قوه‌قضاییه آمد که این نهاد آماج حملات سنگین روانی قرار گرفته بود و سردمداری آن را به اصطلاح روشنفکران اصلاح‌طلب بر عهده داشتند و هر مسئله‌ای را دستمایه تاختن به مسئولان قضایی می‌کردند.

حالا بعد از چند ماه از روی کار آمدن حجت‌الاسلام رییسی مواضع قاطع وی موجب دلگرمی مردم شده است؛ کسانی که حقی از آنها ضایع شده به احقاق حقوقشان امیدوار شده‌اند و قاطعیت دستگاه قضا در مجموع برای مردم خوشایند بوده است.

شاید موضوع زندان فشاویه و کشته شدن یکی از زندانیان این ندامتگاه یکی از موضوعات مهمی بود که رسانه‌های ضدانقلاب آن را برای تاختن به رییس جدید قوه‌قضاییه علم کردند و تا می‌توانستند بر این موضوع موج‌سواری کردند، اما اظهارات اخیر رییس قوه‌قضاییه برای برکناری مسئولان زندان که با کم‌کاری خود موجب کشته شدن این فرد شدند آبی بر آتشی بود که آنها به راه‌ انداختند و نشان داد همه در برابر قانون یکسان هستند.

ا

اعلام سالانه گزارش حساب‌های قوه‌قضاییه از دیگر گام‌های مهم در راستای بازسازی اعتماد و شکاف بین مردم و دستگاه قضا بود.

این شفاف‌سازی شاید به اذعان اغلب مسئولان یک گام مهم در راستای ترمیم اعتماد عمومی جامعه بود.

ا

یکی دیگیری از مسائلی که یک سالی می‌شد بر علیه رییس قبلی دستگاه قضا از آن سوءاستفاده می‌شد همین ماجرای حساب‌های قوه‌قضاییه بود که حجت‌الاسلام رییس اعلام کرد برای شفافیت بیشتر این حسابها به 5 حساب تقلیل یافته و از این به بعد برداشت از آنها با 3 امضا امکان‌پذیر است.

اا

عزم جدی رییس دستگاه قضا برای تحول در این نهاد هم مایه خرسندی است؛ حجت‌الاسلام رییسی این بار کاهش پرونده‌های ورودی به دستگاه قضا را نشانه رفته است تا از درگیری و سرگردانی مردم در دادگاه‌ها بکاهد.

ا

شاید یکی از مهمترین اقدامات رییس جدید اعلام لیست اموال مسئولان و مدیران سه قوه قبل و بعد از تصدی مناصب است؛ پیش‌قدم شدن خود وی هم نشان از عزم جدی دستگاه قضا برای احیای این قانون فراموش شده دارد.

ا

همچنین حمایت از حقوق شهروندی و آزادی‌های مشروع و تاکید بر آنها از دیگر محورهای صحبت‌های اخیر رییس دستگاه قضا بود که موجب دلگرمی مردم شده است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

افول علنی استکبار با این طرح کلید می‌خورد

انتقال سازمان ملل؛ یک گام تا بی‌اعتباری جهانی آمریکا

مرصادنیوز: کارشناسان طرح انتقال سازمان ملل متحد از آمریکا را یک اقدام مناسب عنوان می‌کنند و آنرا شروعی برای بی‌اعتباری آمریکا در عرصه جهانی می‌دانند.

پربازدیدها