کد مطلب: 377777
چهارشنبه ۱۳۹۸/۴/۵ - ۲۳:۵۸

وزیر خارجه آل خلیفه: به دنبال صلح و بهترین روابط با اسرائیل هستیم

مرصادنیوز: وزیر خارجه رژیم آل خلیفه در مصاحبه با یک رسانه رژیم صهیونیستی گفت: ما به دنبال صلح و داشتن بهترین روابط با اسرائیل هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، خالد بن احمد آل خلیفه وزیر خارجه رژیم آل خلیفه در گفت‌وگو با روزنامه صهیونیستی تایمز اوف گفت که اسرائیل وجود دارد و باقی خواهد ماند و ما خواهان صلح با آن هستیم.

وی در این گفت‌وگو که در هتل «فورسیزونز»  منامه انجام شد گفت: کارگاه بحرین را می توان محرک اصلی حوادث در خاورمیانه دانست مانند قرارداد صلح کمپ دیوید در سال 1978 بین مصر و اسرائیل و همه باید از حق موجودیت اسرائیل حمایت کنند.

وزیر خارجه رژیم آل خلیفه مدعی شد ما معتقدیم که اسرائیل باقی خواهد ماند و ما خواستار بهترین روابط با آن هستیم.

وی افزود: گرچه ما می دانیم که اولین کشور عربی بعد از مصر و اردن هستیم که حق موجودیت اسرائیل را به رسمیت خواهیم شناخت، اما حقیقت این است که برادران ما در منطقه به موجودیت اسرائیل اعتقاد دارند.

وزیر خارجه رژیم آل خلیفه در ادامه خواهان تماس‌های بین رژیم صهیونیستی و رهبران عرب شد و خطاب به مقامات صهیونیست گفت: بیایید با یکدیگر درباره این موضوع گفت‌وگو کنیم.

آل خلیفه در مصاحبه دیگری با شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی با تکرار اتهامات قبلی خود علیه ایران مدعی شد که ایران منطقه را تهدید می کند و هر کشوری حق دفاع از خود را دارد.

وی افزود: ما خواهان سفر به اسرائیل هستیم اما نیاز داریم به شکلی آن را انجام بدهیم که رضایت همه را جلب کند.

وزیر خارجه بحرین گفت: از تشکیلات خودگردان فلسطین و بنیامین نتانیاهو می خواهم که فرصت صلح را در این لحظه حساس و سرنوشت ساز از دست ندهند.

 

خبرگزاری تسنیم

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

افول علنی استکبار با این طرح کلید می‌خورد

انتقال سازمان ملل؛ یک گام تا بی‌اعتباری جهانی آمریکا

مرصادنیوز: کارشناسان طرح انتقال سازمان ملل متحد از آمریکا را یک اقدام مناسب عنوان می‌کنند و آنرا شروعی برای بی‌اعتباری آمریکا در عرصه جهانی می‌دانند.

پربازدیدها