کد مطلب: 378613
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۴/۱۸ - ۶:۵۸

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه نبی‌اکرم (ص) کرمانشاه:

پناه آوردن زنان غیرمسلمان به حجاب برای کسب امنیت

مرصادنیوز: مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم ( ص ) استان کرمانشاه می‌گوید که زنان غیرمسلمان برای تجربه امنیت روحی و روانی به حجاب پناه می‌آورند.

فرشته همتی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد در خصوص ثمرات عفاف و حجاب و صدمات ناشی از بی توجهی به این موضوع در جامعه اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا (س) همواره به عنوان الگوی یک زن کامل مطرح بوده‌اند و زندگی ایشان از هر نظر می تواند بهترین الگو برای زنان و به ویژه زنان مسلمان باشد.

وی زنان را عنصر اصلی تشکیل خانواده دانست و تاکید کرد: زن کانون تربیت، رحمت و مودت است و چنانچه این کانون دچار مشکل شود خانواده و در نتیجه آن اجتماع نیز متاثر از این مشکل خواهند بود.

حجاب آرامش را به زنان هدیه می کند

وی تصریح کرد: اجتماع سالم مستلزم وجود خانواده های سالم و خانواده سالم نیز مستلزم وجود زنانی سالم از نظر روحی و روانی است.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: از آنجایی که زنان نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل می دهند، آنها نقش مهمی در مسائل اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جامعه دارند.

وی افزود: با توجه به نقش اثرگذار زنان در بخش‌های فوق، باید زنان از آرامش و سلامت کامل روحی برخوردار باشند و حجاب می‌تواند این آرامش را به آنها هدیه کند و آنها در سایه حجاب و آرامش به دست آمده ناشی از آن، در عرصه های مختلف اثر گذار باشند.

تبعیت زنان از سبک زندگی غربی علاوه بر آسیب به خود آنها به جامعه هم صدمه می زند

همتی، الگو قرار دادن سبک زندگی غربی توسط زنان را از عواملی دانست که علاوه بر آسیب زدن به خود زنان، می تواند صدماتی را نیز متوجه جامعه کند.

وی تاکید کرد: اگر زن مسلمانی هویت دینی خودش را از دست دهد و سبک زندگی غربی را الگوی خود قرار دهد، به تدریج به این سمت و سو گرایش پیدا خواهد کرد و در نتیجه آن نیز مصائبی چون بی بند و باری، راحت طلبی و مسئولیت گریزی در جامعه به وجود می آید.

این مسئول خاطرنشان کرد: زن حافظ کانون خانواده بوده و وظایف مهمی چون همسری و مادری را عهده‌دار است و زمانی که این زن از الگوهای غربی تبعیت کند، قطعاً نمی تواند به این وظایفش نیز به خوبی عمل کند و در نتیجه آن شاهد تربیت فرزندانی خواهیم بود که به اصول و اخلاقیات پایبند نیستند.

پیامدهای بی توجهی به مقوله عفاف و حجاب و تبعیت از الگوهای غربی در سبک زندگی

وی تبعیت از الگوهای غربی را زمینه ساز بی بند و باری و گسترش آن در جامعه، فساد و گسترش روابط نامشروع دانست که علاوه بر فروپاشی کانون خانواده، جامعه را با خطرات و آسیب های جدی مواجه می کند.

همتی گسترش خشونت در زنان، از دست دادن هویت افراد و آلودگی محیط اخلاقی و اجتماعی را از دیگر پیامدهای بی توجهی به مقوله عفاف و حجاب دانست.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم (ص) علیه استان کرمانشاه  تاکید کرد: حجاب تنها یک مسئله دینی و فرهنگی نیست بلکه در جامعه اسلامی ما یک قانون بوده و افراد بدحجاب مصداق کسانی هستند که از قانون تخطی می کنند.

زنان بدحجاب مروجان هنجارشکنی و ناقضان قانون هستند

وی تصریح کرد: همانطور که گفته شد بی حجابی و بدحجابی در کشوراسلامی ما نوعی قانون‌گریزی و تخطی از آن است و زنانی که حجاب خود را از سر بر می دارند، مروجان هنجارشکن و ناقضان قانون هستند و باید مانند بسیاری از جرایم با آنان نیز برخورد شود.

همتی تاکید کرد: حجاب یک ارزش و هنجار اجتماعی است اما برخی با سیاسی کردن این مسئله سعی دارند آن را به ابزاری برای رسیدن به اهداف خود تبدیل کنند.

وی افزود: دشمنان می‌خواهند از این طریق به جامعه و نظام ما آسیب وارد کنند که نتیجه آن نیز چیزی جز مشکلات و ناهنجاری های متعدد از جمله «از هم پاشیدگی کانون خانواده، طلاق، روابط نامشروع و فساد جنسی» که در جوامع غربی رواج دارد، نیست.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در این زمینه گفت: همانطور که معظم له فرموده‌اند، نظام اسلامی با فردی که در خانه خود و مقابل نامحرم حجاب ندارد، کاری ندارد اما کاری که در خیابان و ملأ عام انجام می‌شود، برای اسلام تکلیف ایجاد می‌کند.

وی افزود: بنا بر فرمایشات ایشان، کار حرام بزرگ و کوچک ندارد و آنچه که حرام شرعی است نباید به صورت آشکار انجام شود، چرا که شارع اسلامی بر حکومت تکلیف کرده که مانع از انجام حرام علنی شود و بدحجابی نیز در همین مقوله قرار می گیرد.

حجاب در بین ایرانیان سابقه طولانی دارد

همتی حجاب را  میراث باستانی ایرانیان دانست و گفت: حجاب از سابقه طولانی در میان ایرانیان برخوردار است، چنان که قبل از پذیرش اسلام نیز در سایر ادیان مورد پذیرش ایرانیان بوده و بر حفظ پوشش و حجاب تاکید بسیارشده است.

وی افزود: پس از ظهور اسلام نیز ایرانیان مشکلی در خصوص لباس و پوشش نداشته اند و از پوشش و وقار خاصی برخوردار بودند.

اگر حجاب به عنوان میراث باستانی ایرانیان ثبت شود به حق است

این مسئول تاکید کرد: اگر به فرهنگ ایران باستان نگاه کنیم، متوجه می شویم که حجاب جزو سنن باستانی ما ایرانیان است و از زمان های باستان مردم کشور ما با پوشش در مجامع حضور داشته اند و حتی اگر مسئولین میراث فرهنگی بخواهند حجاب را به عنوان میراث باستانی ثبت کنند، حق دارند چرا که حجاب زنان ایرانی به پیش از دین اسلام برمی گردد و مختص دین اسلام نیست.

وی افزود: اسلام به تنهایی به حجاب تأکید نداشته است،  بلکه تمام ادیان هماهنگ با فطرت آدمی، گرایش به پوشش و عفاف را به عنوان یک اصل پسندیده مطرح کرده اند.

ادیان مختلف علاوه بر تاکید بر حجاب ظاهری بر آراستگی درونی نیز تاکید داشته اند

وی تصریح کرد: با نگاهی به تاریخ می بینیم که در ادیان مختلف صرفاً به حجاب ظاهری تأکید و بسنده نشده است، بلکه حجاب باطنی به عنوان آراستگی درونی و تلاش در جهت تأدیب نفس برای هر مرد و زنِ متدین توصیه شده است.

همتی گفت: از دیگر مسائلی که باید مورد توجه قرار گیرد، مسئله فرهنگ‌پذیری است که بر تمام شئونات اجتماعی تأثیر دارد و حتی نحوه تغذیه، پوشش و نیز چگونگی تفریح و تفرج را نیز تحت تأثیر خود قرار داده است.

وی افزود: هنگامی‌که عملی به عنوان فرهنگ جهانی در جامعه تبلیغ شد، آن جامعه بدون توجه به اعتقادات و مصالح خود، تن به فرهنگ به اصطلاح جهانی می‌دهد، در حالی که ادیان گذشته  خود انسان را به ارزش‌های والای انسانی سوق می‌دهند و از چهره زن، مریم، آسیه، خدیجه و سرانجام، فاطمه(س) می‌سازند.

«مروه الشروینی» نمونه یک زن مسلمان است که برای حفظ حجاب خود تا پای جان پیش رفت

وی به اهمیت حجاب و حفظ آن در نزد یک زن مسلمان اشاره کرد و گفت: «مروه الشروینی» که به عنوان شهید حجاب در سطح جهان معروف است یکی از زنان مسلمانی بود که تا پای جان خود برای حفظ حجاب پیش رفت.

همتی افزود: «مروه الشروینی» بانوی محجبه مصری سال ۹۳ ابتدا در یک پارک در آلمان مورد توهین و ناسزاگویی قرار گرفت، سپس در دادگاهی که برای رسیدگی به این امر تشکیل شده بود، توسط فرد مجرم و در برابر دیدگان فرزند و همسرش با ۱۸ ضربه چاقو شهید شد.

ملزومات حجاب با قیمتی چندبرابر لباس های مناسب به فروش می رسد

وی اشاره ای به زیرساخت های لازم در حوزه حجاب داشت و گفت: وجود ملزومات حجاب از مهمترین زیرساخت ها در این زمینه است اما هم اکنون عرضه مانتو و چادر که از ملزومات حجاب هستند، در بازار با قیمتی چند برابر مانتو های نامناسب صورت می گیرد.

همتی با بیان اینکه این موضوع نشان دهنده هجمه دشمن به ملزومات حجاب است، گفت: گرانی ملزومات حجاب به روشنی دست دشمنان را برای توطئه و مبارزه با این موضوع نمایان می کند.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه افزود: البته نا آگاهی برخی تولید کنندگان و واردکنندگان بر عمق این هجمه به فرهنگ و دین افزوده است.

تاثیر جریان «بیداری اسلامی» بر گسترش حجاب

وی اشاره ای به فراگیری حجاب در جوامع غربی داشت و با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، آن را از برکات انقلاب عظیم اسلامی ایران برشمرد.

 همتی افزود: امروزه شاهد روی آوردن  زنان و دختران غیر مسلمانی به حجاب هستیم که با رویکردی امنیتی به آن می نگرند.

وی ادامه داد: این زنان حجاب را عنوان یک عامل مهم در ایجاد امنیت روحی و روانی می دانند. امنیتی که هم اکنون با پدیده‌ای برهنگی و بی بند و باری در غرب مورد تهدید و تهاجم قرار گرفته است.

این مسئول ادامه داد: همچنین جریان رو به جلوی بیداری اسلامی نه تنها در کشورهای اسلامی، آفریقایی و عرب منطقه چون تونس، لیبی و آذربایجان در  احیای سنت های اسلامی از جمله عفاف و حجاب تاثیرات زیادی داشته، بلکه توجه کشورهای غربی به ویژه نخبگان علمی این کشورها را نیز به فرهنگ اسلامی از جمله عفاف و حجاب جلب کرده است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان حج:

ایستادگی ملت ایران آمریکا را عصبانی کرده و برای دنیا جذاب است

مرصادنیوز: آیت الله خامنه‌ای مبانی تفکر اسلامی و تشریح مصادیق آن از جمله ایستادگی جمهوری اسلامی را برای دنیا جذاب خواندند و گفتند: علت عصبانیت آمریکایی‌ها از ملت ایران، جذابیت ناشی از تصویر ایستادگی یک نظام مستقل در مقابل یک قلدر سر گردنه است که باید از این جاذبه برای نشر و توسعه حقیقت اسلام و ملت ایران استفاده کرد.

پربازدیدها