کد مطلب: 378752
چهارشنبه ۱۳۹۸/۴/۱۹ - ۲۳:۴۴

استاندار کرمانشاه:

بانک‌ها در سرعت‌بخشی به رونق تولید نقش مهمی دارند

مرصادنیوز: استاندار کرمانشاه بر نقش بانک‌ها در سرعت‌بخشی به رونق تولید تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، هوشنگ بازوند شامگاه امروز در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: به طور قطع ️اقتصاد ایران یک اقتصاد بانک محور است و بانک‌ها هستند که می‌توانند یک سرعت مضاعف به رونق تولید بدهند.

استاندار کرمانشاه افزود: علیرغم اینکه استان کرمانشاه در فصل بهار به مدت یک ماه درگیر بحران و سیل بودیم ولی در راستای کارآفرینی و اشتغال و تحقق شعار سال کارآفرینان و تولیدکنندگان قدم‌های مثبتی برداشتند.

وی بیان داشت: ️استان کرمانشاه طی چند هفته متمادی در صدر پرداخت‌های وام‌های اشتغال‌زایی در کشور قرار داشت که حاصل آن کاهش نرخ بیکاری استان بود که این موفقیت حاصل زحمات مدیران اقتصادی استان و اداره کار است.

اعطای تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی در کرمانشاه

حسین مهری، مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور هم در این نشست اظهار داشت: برای تحقق رونق تولید که شعار امسال و رسالت اصلی این بانک است با تمام توان در کنار صنایع تولیدی خواهیم بود.

وی افزود: تولید کنندگان مهم ترین رکن تحقق اقتصاد مقاومتی هستند و تسهیل روند سرمایه گذاری، توسعه شاخص کسب و کار و رفع موانع تولید از مهمترین سیاستهای بانک صنعت و معدن است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور بیان داشت: در بازدیدی که از پروژه‌های استان کرمانشاه داشتیم مشاهده کردم در برخی از پروژه‌ها زنجیره ارزشی در مجموعه ایجاد شده بود که از یک محصول محصولات مختلف با ارزش افزوده بالاتر تولید می‌کنند که این جای تقدیر دارد.

این مسئول عنوان کرد: صنعت ما باید به سمت تولید محصولات زنجیره‌ای باشد تا بتوانیم روز به روز آنها را تکمیل کنیم و خوشبختانه زیرساخت‌های لازم به این منظور فراهم است و فقط باید حمایت شوند.

وی گفت: گسترش چنین صنایع تولیدی اشتغال پایدار را به وجود خواهد آورد و به نفع کل کشور است چرا که هم شبکه تامین و توزیع را دارند و هم ارزش افزوده بالاتری را ایجاد می‌کند.

مهری تصریح کرد: امروز که در جنگ اقتصادی قرار داریم باید به عنوان یک سرباز در خدمت صنایع تولیدی باشیم و بازوی تامین اعتبار آنها محسوب شویم.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور دامه داد: یکی از مهم ترین سیاست هایی که دنبال می کنیم اعطای تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی استان است تا بتوانند سطح تولید خود را حفظ کنند و برای تأمین مواد اولیه و تهیه تجهیزات با مشکل مواجه نشوند.

این مقام مسئول بیان داشت: از ابتدای دولت تدبیر و امید بانک صنعت و معدن ۲۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات در استان کرمانشاه برای ۱۱ پروژه پرداخت کرده و یا در حال پرداخت است.

وی ادامه داد: از این رقم ۱۳۳ میلیون یورو بوده است ۲۱ میلیون دلار و مابقی ریالی بوده است و می توان گفت تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا مشکلی برای یک واحد تولیدی به وجود نیاید.

گفتنی است در این نشست مشکلات برخی واحدهای تولیدی در استان کرمانشاه بررسی شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

کارشناس مسائل بین‌الملل:

اعتراضات آمریکا فراتر از نژادپرستی است

مرصادنیوز: یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: عتراضات آمریکا فراتر از نژادپرستی و اعتراض بع بی عدالتی و ناکارآمدی نظام حاکم است.

پربازدیدها