کد مطلب: 378791
پنجشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۰ - ۱۲:۲۹

امام جمعه سرپلذهاب:

زن در دین مبین اسلام ارزش و مقام والایی دارد / استکبار به دنبال ترویج بی حجابی و بی حیایی و سست کردن بنیان خانواده ها می باشد

مرصادنیوز: امام جمعه سرپلذهاب گفت : استکبار جهانی و دشمنان اسلام به دنبال ترویج بی حجابی و بی حیایی و سست کردن بنیان خانواده ها می باشند زیرا از گسترش دین اسلام در دنیا هراس دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد   فاطمی نسب در مراسم هفته عفاف و حجاب شهرستان اظهارداشت : حجاب فقط مخصوص خواهران نیست و برادران نیز باید حجاب و عفت داشته باشند .


وی افزود : انسان باید عامل به تعالیم دینی باشد و صرف اعتقاد داشتن به کاری که در عمل او نمود پیدا نکند کافی نیست و اینگونه نمی توان به سعادت دنیا و آخرت رسید.


امام جمعه شهرستان اذعان داشت : مسلمان بودن به تنهایی کافی نیست و مسلمان باید تقوا و حجاب و عفت داشته باشد.
ایشان بابیان اینکه تقوا لباس اسلام است ادامه داد : تقوا حالت بازدارنده ای است که انسان را از آلوده شدن در گناه و معصیت باز می دارد.


وی خاطر نسان کرد : در آخرالزمان به حدی فساد وگناه در جامعه گسترش می یابد که اگر کسی تقوا نداشته باشد دامن پاک او به گناه آلوده خواهد شد.


فاطمی نسب تصریح کرد : زینت اسلام حیا می باشد و حیا داشتن که باعث زینت دادن و تزئین کردن دین اسلام می شود هم مربوط به خانمهاست وهم باید در آقایان وجود داشته باشد .


امام جمعه شهرستان تاکید کرد : اگر کسی می خواهد با حضرت فاطمه معثومه (س) سنخیت پیدا کند باید حجاب ، حیا و عفت داشته و اهل معصیت و گناه نباشد و کسی که خودرا مرید اهل بیت می داند باید اهل عمل به تعالیم و تکالیف الهی باشد و دستورات قرآن و اسلام را اطاعت کند .


وی افزود : امروز دشمن با تبلیغات رسانه ای و بااستفاده از شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی به دنبال ترویج بی حجابی و بی حیایی در جوامع اسلامی است .


فاطمی نسب اذعان داشت : چهارشنبه های سیاهی که توسط عوامل خودفروخته داخلی در فضای مجازی ترویج می شود و برنامه های آنها توسط فریب خوردگان داخلی در کشور اجرا میشود بخاطر ازهم پاشیدن بنیان خانواده های ایرانی است .


ایشان بابیان اینکه استکبار جهانی بخاطر ترس از گسترش اسلام در دنیا بودجه های بسیاری را درجهت ترویج بی حجابی هزینه می کند ادامه داد: ما اگر توانستیم در طول ۴۰ سال گذشته تمام قدرتهای جهان را به چالش بکشانیم بخاطر تبعیت ما از دین اسلام است لذا اگر ما با دین اسلام و اهل بیت ع زاویه بگیریم نمی توانیم در برابر استکبار مقاومت کنیم.


امام جمعه شهرستان اذعان کرد : حجاب محدودیت نیست و به زن ارزش می دهد و دین مبین اسلام برای مقام زن درجامعه ارزش بسیاری قائل است .


وی درپایان افزود :بانوان ما امروز وظیفه دارند که فرزندان خودرا تربیت اسلامی کنند وهم خود اهل حجاب و حیا بوده وهم فرزندان خودرا اهل حجاب و عفت وحیا بار آورند.
 

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان سرپلذهاب در ادامه مراسم اظهارداشت : در دنیا سه دیدگاه برای مقام زن وجود دارد که مربوط به دیدگاهها و مکتبهای مختلف است . 


وی افزود : در اولین دیدگاه زن یک شیء گرانبها وبدون نقشی است و پیروان این دیدگاه معتقدند زن را باید در گوشه ای قرار داده وازآن لذت برد وهیچ نقشی در جامعه نداشته باشد.


ایشان بابیان اینکه زن در دیدگاه دوم یک شیء بی ارزش و بی بها است ادامه داد : دیدگاه دوم زن را یک شیء بی بهایی دانسته و اورا در جامعه بعنوان یک برده ای در نظر می گیرد که باید از او  استفاده شود .


فرمانده سپاه ناحیه دیدگاه اسلام در مورد زن را یک دیدگاه کامل وناب دانست واذعان کرد :
زن در دین مبین اسلام یک شی بسیار باارزش وقیمتی است که باید در جامعه نقش داشته وتاثیرگذار باشد.


وی ادامه داد : در زمان قبل از انقلاب این دیدگاه در مورد زن ازبین رفته بود اما امام راحل در انقلاب اسلامی این نقش را به زن بازگرداند .


اکبری خاطرنشان کرد : حضرت فاطمه زهرا س در حمایت از ولایت وامامت جان خودرا فدا می کند، حضرت زینب کبری س بعداز واقعه عاشورا باعث زنده ماندن این قیام واهداف آن شد و حضرت فاطمه معصومه س نیز برای حمایت از برادرکه جایگاه ولایت وامامت داشت هجرت می کند 


و این موارد نشان می دهد که زن چقدر در جامعه تاثیر گذار است که زنان جامعه ما نیز باید با تاسی از بانوان بزرگ اسلام حرکت کرده واز آنها الگوبرداری کنند.

مراسم عفاف و حجاب بمناسبت دهه کرامت و هفته حجاب وعفاف باحضور امام جمعه و فرمانده سپاه ناحیه سرپلذهاب و جمعی از بانوان شهرستان در مصلای نماز جمعه سرپلذهاب برگزار گردید.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رئیس دفتر شورای نگهبان در کرمانشاه مطرح کرد

هشدار به کاندیداهای انتخابات مجلس / رصد فعالیت‌ حقیقی و مجازی نامزدها

مرصادنیوز: رئیس دفتر شورای نگهبان در استان کرمانشاه از رصد فعالیت های مجازی و حقیقی کاندیدهای احتمالی مجلس شورای اسلامی در این استان خبر داد.

پربازدیدها