کد مطلب: 378917
شنبه ۱۳۹۸/۴/۲۲ - ۱۰:۴۴

آیت‌الله محمدی عراقی:

کرمانشاه باید قطب فرهنگی غرب کشور باشد

مرصادنیوز: نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری گفت: کرمانشاه باید باید قطب فرهنگی غرب کشور باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، آیت الله محمود محمدی عراقی صبح امروز شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمانشاه که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: آنچه که ایران را در سطح دنیا ممتاز می‌کند سابقه ادبی، هنری و تاریخی است که در استان کرمانشاه این مزیت فرهنگی به خوبی وجود دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: شورای برنامه ریزی استان به عنوان مغز متفکر و موتور محرکه جایگاه بسیار مهمی دارد و اگر این شورا به خوبی هدایت شود و بتواند نقش خود را به درستی ایفا کند می‌تواند همه بخش‌ها را فعال کند.

وی گفت: با استفاده از مزیت‌ها و به خداکثر رساندن بهره وری از امکانات و بودجه، عقب ماندگی که به دلایل مختلف استان دچار آن بوده، جبران شود.

آیت الله محمدی عراقی بیان داشت: در سالهای اخیر یک جهش ایجاد شده که طی آن امیدهای زیادی در دل مردم این دیار به وجود آمده است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه همه شاخص‌های مهم اقتصادی به سمت بهبود است، گفت: بسیاری از این بهبودها به دلیل عقب ماندگی‌های قبل بوده است و شاخص مثبت بدان معناست که وضع ما نسبت به گذشته بهبود دادیم لذا نباید به وضع موجود قانع باشیم.

مسئول دفتر رهبر معظم انقلاب در قم خاطرنشان کرد: اگرچه روند مثبت امیدوارکننده است اما حرکت مثبت ما بسیار کند است و برای ایجاد یک تغییر در وضعیت استان لازم است در برخی از زمینه‌ها جهش داشته باشیم.

وی طرح گردشگری ۲۰۲۰ و طرح جامع گردشگری محور بیستون- تاق بستان را ۲ طرح مهم جهت جهش به سمت توسعه اقتصادی عنوان کرد و گفت: این دو طرح از مزیت‌های قدیمی استان است که می‌توان در آن جهش داشته باشیم و اثرگذاری آن را بر مسائل اقتصادی و اجتماعی شاهد باشیم.

آیت الله محمدی عراقی تصریح کرد: بهره گیری از نیروهای مردمی می‌تواند در پیشبرد اهداف و موفقیت در کارها بسیارتأثیرگذار باشد و باید فاصله بین مروم و مسئولین را کم کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: طراحی برنامه‌های فرهنگی و علمی در سطح دانشگاه‌ها با رویکرد ۳ ساله یا ۵ ساله می‌تواند برای تبدیل کرمانشاه به عنوان قطب فرهنگی مرکز غرب کشور بسیار راهگشا باشد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر دانشگاه فردوسی مشهد رتبه اول جذب دانشجوی عراقی را دارد این در حالیست که این حق کرمانشاه است.

آیت الله محمدی عراقی تاکید کرد: با ارتقا برنامه‌های علمی و فرهنگی استان کرمانشاه می‌تواند در کل کشور در حذب بیماران و دانشجویان خارجی رتبه اود را به خود اختصاص دهد.

این مسئول با اشاره به اینکه رابطه بین دانشگاه و مدیران اجرایی بسیار کم است، ادامه داد: اگر بتوانیم این رابطه را تقویت کنیم و فرهنگ کار و تلاش را افزایش دهیم و از ظرفیت حوزه‌های علمیه، نخبه‌ها، دانشگاه‌ها و… بیشتر استفاده کنیم بدون شک می‌توانیم در راستای حل مشکلات جامعه قدم مثبت برداریم.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

تجهیزات دکوری بیمارستان‌های صحنه و هرسین!

مرصادنیوز: تجهیزات خریداری شده برای بیمارستان های صحنه و هرسین هنوز نصب نشده و در شرایط فعلی شهروندان این مناطق را متحمل زحمات زیادی کرده است.

پربازدیدها