کد مطلب: 378975
یکشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۳ - ۱۲:۱۵

استاندار کرمانشاه:

امر به معروف و نهی از منکر باید در ادارات نهادینه شود

مرصادنیوز: استاندار کرمانشاه بر نهادینه شدن امر به معروف و نهی از منکر در ادارات این استان تاکید کرد و گفت: تحقق این مهم موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  هوشنگ بازوند صبح امروز یکشنبه در گردهمایی اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر و شورای اقامه نماز ادارات که در سالن اجتماعات بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: در مقابل امر به معروف و نهی از منکر مسئولیت شرعی و قانونی داریم.

وی افزود: اگر این هستیم که در نظام و ساختار اداری و بهره وری بالا باشیم لازمه آن این است که امر به معروف و نهی از منکر را اجرا کنیم.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: امروز اگر در اداره‌ای صحبت از اختلاس و کارهای غیر اخلاقی شود به این دلیل است که به موضوع امر به معروف و نهی از منکر کمتر پرداخته شده است.

این مسئول بر نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر در ادارات تاکید کرد و گفت: اگر این مهم را در ادرات نهادینه کنیم در کاهش آسیب‌های اجتماعی مؤثر خواهد بود و همچنین کار نیروی انتظامی و دادگستری کمتر خواهد شد.

بازوند تصریح کرد: این وظیفه که بر عهده ماست آنقدر مهم است که بزرگترین رویداد تاریخ اسلام که قیام عاشورا است تاکید بر این موضوع دارد و امام حسین (ع) هدف خود را از این قیام احیای امر به معروف و نهی از منکر می‌داند.

وی ادامه داد: کشور ژاپن توسعه خود را بر مبنای آموزه‌های علی بن ابیطالب (ع) قرار می‌دهد و به بهره وری ۷ ساعت و ۴۵ دقیقه در روز می‌رسد اما ما که پیروان آن حضرت هستیم در ادارات اتفاقی عجیبی می‌بینیم.

استاندار کرمانشاه گفت: باید بدانیم و آگاه باشیم که خداوند ناظر کارهای ماست و رعایت شئون، نهادینه کردن اخلاق اسلامی بسیار مهم و با ارزش است و باید به آن توجه کنیم.

بازوند ابراز داشت: داشتن وجدان کاری، صداقت در رفتار، گفتار و کردار همچنین حفظ بیت المال در ادارات از معروف‌های مهم هستند که باید در امور و کارها قرار بگیرد.

وی افزود: صرفه جویی بهترین معروفی است که باید در این شرایط تحریم به آن توجه داشته باشیم.

این مسئول گفت: حفظ روحیه انتقادپذیری، ارتقاء فرهنگ اقامه نماز در ادارات، دوری از فخر فروشی و سوء استفاده از موقعیت شغلی از دیگر معروف‌ها هستند که باید در ادارات و ارگان‌ها مورد توجه کارمندان و مدیران باشد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

کارشناس مسائل بین‌الملل:

اعتراضات آمریکا فراتر از نژادپرستی است

مرصادنیوز: یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: عتراضات آمریکا فراتر از نژادپرستی و اعتراض بع بی عدالتی و ناکارآمدی نظام حاکم است.

پربازدیدها