سرویس: اخبار استان کرمانشاه کد خبر: 379023 ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴

کارشناس مسئول مرکز بهداشت کرمانشاه خبر داد

پلمب ۳ استخر شنا در کرمانشاه

مرصادنیوز: کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه گفت: ۳ استخر شنا در این شهرستان به دلیل عدم رعایت مسائل بهداشتی پلمب شد.

پلمب ۳ استخر شنا در کرمانشاه

بهمن خدادادیان در گفتگو با مرصاد  اظهار داشت: با توجه به فرا رسیدن فصل گرما نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی به ویژه اماکن حساس نظیر نانوایی‌ها، قنادی‌ها، آبمیوه و بستنی فروشی‌ها، رستوران‌ها و نیز مراکز تفریحی و گردشگری نظیر پارک‌ها و طاقبستان و کنترل اماکن عمومی مثل سرویس‌های بهداشتی، هتل‌ها و مسافرخانه‌ها در دستور کار بازرسان مرکز بهداشت قرار گرفته است.

وی افزود: همچنین در بحث سالم سازی منابع آب شرب روستایی و شهری با توجه به احتمال شیوع بیماری‌های روده‌ای و اسهالی نظارت بر این منابع به ویژه کارخانه‌های یخ و استخرها در دستور کار قرار دارد.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه درصدد نظارت بر مراکز کشت و سبزی کاری در منطقه درود فرامان هستیم با این احتمال که ممکن است با آب فاضلاب شهری کرمانشاه آبیاری شود گفت: به منظور پیشگیری از شیوع بیماری تب کریمه کنگو بر قصابی‌ها و واحدهای جگرکی نظارت ویژه اعمال می‌شود.

این مسئول تصریح کرد: از ابتدای فصل گرما تاکنون با اولویت برخورد با ذبح غیر مجاز دام به ویژه در نقاط حاشیه شهر طی چندین مرتبه هماهنگی لازم با دستگاه قضا به عمل آمده و فروشندگان دام غیر مجاز به ویژه در دولت آباد جمع آوری شده‌اند و با ۸ مکان عرضه غیر مجاز جگر برخورد و اخطار تعطیلی آنها صادر شده است.

خدادادیان خاطرنشان کرد: همچنین حکم پلمب ۳ استخر به دلیل مشکلات بهداشتی و پنج رستوران در محوطه طاقبستان به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی صادر شده است و افزون بر این یک کارگاه غیرمجاز خشک کردن میوه در منطقه دیزل آباد کرمانشاه نیز پلمب شده است.

وی با بیان اینکه طی این مدت سه تن گوشت و ضایعات گوشتی با همکاری دامپزشکی، اجراییات، اصناف و نیروی انتظامی توقیف شده گفت: ۱۵۰ کیلوگرم جگر غیر مجاز نیز در منطقه نواب کرمانشاه از دست فروشان جمع آوری و فروشندگان آن به دادسرا معرفی شده‌اند.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه عنوان کرد: تعداد مراکز مورد بازدید در سطح شهرستان کرمانشاه بیش از ۱۵ هزار مرکز است که ۱۰ هزار و ۱۰۰ مکان آن مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و بیش از ۵۰۰۰ مرکز نیز اماکن عمومی هستند.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها