کد مطلب: 379066
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۴/۲۵ - ۸:۱۵

یک تحلیلگر سیاسی:

ایران ایستادگی کند، اروپایی‌ها هم کوتاه می‌آیند

مرصادنیوز: یک تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: اروپایی‌ها در مقابل مقاومت و ایستادگی ایران در موضوع هسته‌ای کوتاه می‌آیند، اما لازمه این موضوع این است که از نظام جمهوری اسلامی ایران در مقابل آنها صدای محکم واحدی شنیده شود.

 محمدرضا مرندی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد در خصوص احتمال مذاکره آمریکا و ایران اظهار داشت: لازمه پاسخ به این سوال بررسی ابعاد قضیه است اینکه آمریکا تا چه اندازه برای تحقق درخواستهای ایران می خواهد هزینه کند، همچنین اروپایی ها تا چه اندازه جلو خواهند آمد و دستگاه دیپلماسی ایران به چه میزان بر روی مواضع خود خواهد ایستاد همه این عوامل بر روی پاسخ اثرگذار است.

وی افزود: آنچه مطلوب است مسئولان نظام و دستگاه دیپلماسی کشورمان تا زمانی که آمریکا رسما اعلام نکرده که به تعهدات خود عمل خواهد کرد وارد مذاکره نخواهند شد، زیرا پیش از ترامپ و در زمان اوباما هم که حدود هشت ماه از برجام در دوران اوباما سپری شد در آن زمان هم آمریکا به تعهدات خود عمل نکرده بود بنابراین آمریکا باید اینک به تعهدات خود عمل کند و عملاً ممنوعیت ها را در این زمینه بردارد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: در واقع این به میزان مقاومت مسئولان دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران و دولت ما بستگی دارد که تا چه اندازه بر روی منافع ملی و مواضع خود ایستادگی کنند باید دید که آیا آنها مقاومت خواهند کرد یا با کم صبری به نتیجه ای کوتاه‌مدت دست خواهند کرد.

وی درباره واکنش اروپا به تصمیمات اخیر جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: زمانی که طرف مقابل ما اقدامات اخیر کشور ما را دید موضوع را جدی گرفت تا جایی که حتی اروپایی‌ها اعلام کردند نمی خواهیم با ایران وارد مراحل تنش‌زا شویم.

این تحلیلگر سیاسی عنوان کرد: اگر محکم در مقابل طرف اروپایی شامل کشورهای آلمان، انگلیس و فرانسه به همراه آمریکا، بایستیم و در واقع از نظام جمهوری اسلامی ایران در مقابل آنها صدای محکم واحدی شنیده شود نه اینکه یکی از مسئولان روی سازش نشان دهد و دیگری محکم بایستد در آن صورت آنها کوتاه خواهند آمد.

مرندی خاطرنشان کرد: البته تاکنون مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران در مقابل آنها موضع خوبی داشتند و محکم ایستاده اند که اگر این ایستادگی را ادامه دهند ما نتیجه خواهیم گرفت.

وی عنوان کرد: هر زمانی که جمهوری اسلامی ایران به نتیجه مطلوب دست یافته در قبال ایستادگی و محکم ایستادن بوده است و هر زمان که سستی و اهمال کرده به نتیجه‌ مطلوب نرسیده است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

حسینی کیا در گفتگو با مرصاد:

نگاه سیاسی دولت به بودجه 99 مشهود است

مرصادنیوز:عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: نگاه سياسی دولت به بودجه 99 با توجه به کاهش بودجه های فرهنگی و قرآنی مشهود است.

رئیس گروه بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مطرح کرد

ابتلای بیش از ۱۳۰۰ کرمانشاهی به آنفلوانزا /۶ نفر جان باختند

در همایش تجلیل از خادمین اربعین حسینی صورت گرفت

قدردانی آیت الله علما از مجموعه سپاه برای خدمت‌رسانی در اربعین

پربازدیدها