سرویس: اخبار استان کرمانشاه کد خبر: 379085 ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵

معاون اداره کل بهزیستی کرمانشاه خبر داد

فعالیت ۳۳ پایگاه سلامت اجتماعی در کرمانشاه/ اجرای طرح «مانا»

مرصادنیوز: معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: ۳۳ پایگاه سلامت اجتماعی در این استان فعالیت می‌کنند.

فعالیت ۳۳ پایگاه سلامت اجتماعی در کرمانشاه/ اجرای طرح «مانا»

فرحناز محمدی در گفتگو با  مرصاد ، در خصوص اقدامات، فعالیت ها و برنامه های معاونت پیشگیری بهزیستی استان کرمانشاه در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی، اظهار داشت: معاونت پیشگیری یکی از معاونت های تخصصی بهزیستی است و بیش از ۳۰ فعالیت در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در این معاونت در حال انجام است.

وی با اشاره به عمده جامعه مخاطب فعالیت‌های این دفتر، افزود: در اکثر این فعالیت ها جامعه مخاطب عموم مردم هستند.

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه معاونت پیشگیری ۴ دفتر تخصصی دارد، افزود: «دفتر مشاوره و امور روانشناختی» از جمله دفاتر تخصصی معاونت پیشگیری است که به مخاطبان مشاوره حضوری و تلفنی با شماره تلفن ۱۴۸۰ ارائه می‌کند.

این مسئول ادامه داد: آموزش پیش از ازدواج، آموزش زندگی خانوادگی، آموزش مهارت های زندگی، خدمات پیشگیری و کنترل طلاق، برنامه غربالگری اضطراب و طرح محب (مداخله و حمایت هایروانی-اجتماعی در بلایا) از دیگر خدمات دفتر مشاوره و امور روانشناختی معاونت پیشگیری بهزیستی است.

محمدی دیگر دفتر تخصصی معاونت پیشگیری بهزیستی را «دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی» عنوان کرد و گفت: تحت نظارت این دفتر ما پایگاه‌های سلامت اجتماعی را داریم و هم اکنون ۳۳ پایگاه سلامت اجتماعی در سطح استان در حال فعالیت هستند.

وی تصریح کرد: یکی از فعالیت های مهم این دفتر طرح رصد آسیب‌های اجتماعی است و طی دو سال گذشته در سه شهرستان کرمانشاه، هرسین و اسلام آباد غرب این طرح اجرا شده است.

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه دیگر طرح مربوط به دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی را «طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزی» دانست و گفت: از امسال این طرح به «طرح مشارکت اجتماعی نوجوانان ایران» به اختصار «طرح مانا» ارتقا پیدا کرده است.

این مسئول تاکید کرد: هدف همه طرح‌های مذکور پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی در جامعه است.

وی سومین دفتر تخصصی معاونت پیشگیری بهزیستی استان کرمانشاه را «دفتر پیشگیری از آسیب‌های اعتیاد» که فعالیت های آن شامل سه سطح پیشگیری، درمان و کاهش آسیب است.

محمدی افزود: برنامه های پیشگیرانه معمولاً اجتماع محور بوده و در سطح محلات، محیط های کاری، محیط های نظامی و محیط های آموزشی به ویژه مهد کودک ها در حال انجام است.

وی ادامه داد: برنامه های درمان نیز در سطح مراکز اقامتی چون مراکز ماده ۱۵ و ۱۶ و مراکز mmt (مراکز درمان سوء مصرف مواد مخدر) در حال انجام است.

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه برنامه های کاهش آسیب را از دیگر برنامه های دفتر کاهش آسیب های اجتماعی برشمرد و گفت: این برنامه ها در مراکز سرپناه شبانه و مراکز گذری و همینطور به شکل سیار در حال انجام است.

محمدی چهارمین دفتر تخصصی معاونت پیشگیری بهزیستی استان کرمانشاه را «دفتر پیشگیری از معلولیت ها» دانست و گفت: فعالیت های این دفتر شامل مشاوره ژنتیک، برنامه آگاه سازی و پیشگیری از معلولیت ها، برنامه غربالگری بینایی کودک و غربالگری شنوایی نوزادان است.

این مسئول تاکید کرد: هدف کلی برنامه های فوق پیشگیری از وقوع معلولیت در جامعه است.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها