سرویس: اخبار استان کرمانشاه کد خبر: 379090 ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کرمانشاه مطرح کرد

افزایش آتش‌سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی کرمانشاه / ممنوعیتی برای گردشگران اعمال نشده

مرصادنیوز: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: آتش‌سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی این استان افزایش داشته است.

 افزایش آتش‌سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی کرمانشاه / ممنوعیتی برای گردشگران اعمال نشده

فردین الفتی در گفتگو با  مرصاد   اظهار داشت: امسال با توجه به پوشش گیاهی خوب استان کرمانشاه آمار آتش سوزی ها افزایش یافته به همین جهت نیرو های اطفاء حریق به تجهیزات مورد نیاز مجهز شده اند.

وی از خرید دستگاه های دمنده و آتش کوب و تجهیزات امدادی خبر داد و افزود: امسال در سطح استان و کشور محیط‌بانان نمونه ای داشتیم که از آنها تقدیر شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه عنوان کرد: در مناطق حفاظت شده چالابه، پل رازآور و بیستون و دیگر مناطق حفاظت شده استان حضور برای عموم آزاد است اما بر پرهیز از برافروختن آتش تاکید می‌شود و در صورت روشن کردن آتش باید از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کرد.

این مسئول با تاکید بر اینکه در مناطق حفاظت شده ممنوعیتی برای گردشگران اعمال نشده افزود: با توجه به انبوه بودن پوشش گیاهی، گردشگران از روشن کردن آتش بپرهیزند و در صورت روشن کردن آتش از خاموشی آن اطمینان حاصل کنند تا محیط زیست و حیات وحش به خطر نیفتد.

الفتی بیان داشت: از ابتدای سال تا هفته گذشته هشت فقره آتش سوزی در ۴۸ هکتار از عرصه های تحت حفاظت محیط زیست استان رخ داده که این آمار از افزایش کمی شمار آتش سوزی ها حکایت دارد.

وی گفت: همچنین در مرکز اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشه موزه تاریخی- طبیعی در ساعات اداری برای بازدید علاقه مندان دایر است.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها