کد مطلب: 379099
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۴/۲۵ - ۱۲:۵۹

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

۷۰ درصد از اعتبارات وزارت ارشاد در استان‌ها هزینه می‌شود

مرصادنیوز: معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بیش از ۷۰ درصد اعتبارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان‌ها هزینه می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، عبدالهادی فقهی زاده ظهر امروز سه شنبه در آئین تکریم و معارفه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، استان کرمانشاه را یکی از غنی‌ترین مناطق فرهنگی کشور دانست و اظهار داشت: این استان یکی از نمادهای تنوع فرهنگی محسوب می‌شود.

وی افزود: بی گمان گفتگو و داد و ستد فرهنگی یکی از شاخصه‌های این تنوع است چرا که نمی‌توان فرهنگی بالنده داشت اما گمان کرد که فقط باید تحکم داشته باشد.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: خوشبختانه ما در سایه سار معارف عالی فرهنگی که در کشور موج می‌زند و نیز مبتنی بر بن مایه‌های فرهنگ ملی و دینی است اکنون در این برهه تاریخی به بلوغ رسیدیم.

این مسئول گفت: در آمیختگی فرهنگ با گونه‌های متنوع فکری و گرایش‌های متفاوت عقیدتی و دشواری‌ها و موانع گوناگون اجرایی است.

وی تصریح کرد: اگر کسی جز بر مبنای بر خورداری های فکری و فرهنگی در این عرصه بخواهد نقش آفرینی کنند موفق نخواهد بود.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه ذات نایافته از هستی بخش نمی‌تواند به دیگری هستی ببخشد، گفت: کسی که تنوع فرهنگی را نچشیده باشد بدون شک نمی‌تواند آن‌را گسترش دهد.

فقهی زاده اظهار داشت: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیش از ۷۰ درصد اعتبارات خارج از استان تهران هزینه می‌شود و این در حالی است که زمانی تهران با ایران برابری می‌کرد.

وی کلام خدا را بزرگترین سرمایه انسانی دانست و بیان داشت: انسان همواره در زیانکاری است و اگر این سرمایه بزرگ را پاس ندارد خسران می بیند و آنچه باعث پاسداشت این سرمایه می‌شود تواصی به حق است.

این مسئول با بیان اینکه کرمانشاه یکی از عزیزترین پاره‌های پیکره عظیم ایران اسلامی است، تاکید کرد: اگر بخواهیم به درخشش فرهنگی آینده کشور چشم بدوزیم باید سرمایه‌های پیشین این مملکت را بشناسیم.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

بازآفرینی شهری در کرمانشاه راه به جایی نبرده است؛

بافت‌های ناکارآمد؛ وصله‌ای ناجور بر قامت یک کلانشهر

مرصادنیوز: بافت های ناکارآمد شهری در کرمانشاه مانند وصله ای ناجور بر قامت شهر زار می زنند و اجرای سیاست بازآفرینی نیز تاکنون چندان پیاده سازی نشده است.

پربازدیدها