کد مطلب: 379438
یکشنبه ۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۱۱:۱۵

صفار هرندی:

ذهن‌های پوسیده فکر می‌کنند دوران انقلاب به پایان رسیده /انقلاب بن‌بست ندارد

مرصادنیوز: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برخی ذهن‌های پوسیده فکر می‌کنند دوران انقلاب به پایان رسیده، در حالی که انقلاب بن‌بستی ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، محمدحسین صفارهرندی صبح امروز یکشنبه در نشست تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در کرمانشاه اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مانیفست آینده انقلاب و نظام است.

وی افزود: مقام معظم رهبری در بخش نخست این بیانیه از انقلاب دفاع کرده‌اند چون معارضینی دارد که در داخل هستند و مقدورات مردم هم در دست آنهاست، اما می‌گویند شاید اگر انقلاب نمی‌کردیم وضعمان بهتر بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برخی‌های دیگر از مدعیانی که در صف اول انقلاب بودند، امروز به یک برآورد تازه‌ای از اصل انقلاب رسیده‌اند و معتقدند که اصل انقلاب مشکلی نداشت، اما انقلاب توان سامان دادن به اوضاع را ندارد و باید به بایگانی می‌رفت و کشور مطابق فرمول‌های دنیا اداره می‌شد.

صفارهرندی بیان داشت: این روشنفکران به اصطلاح مذهبی که بحث «نرمالیزاسیون» را مطرح می‌کنند باید بدانند که مبانی و کشورداری ما با همه آنها متفاوت است؛ تشکیک در حقانیت آنچه در انقلاب آمده امروز به حرفهای روزمره دوستان سابق انقلاب تبدیل شده که تحت تأثیر مسائلی نظرشان عوض شده است.

وی تصریح کرد: کم آوردن عقیدتی و اخلاقی و شیرین جلوه کردن دنیا در کامشان باعث شد تا کسانی که خطابه ایراد می‌کردند و در منبر و تریبون نمازجمعه مباحثشان عمدتاً یقه گیری از مستکبران عالم بود به توجیه مذاکره با آنها روی آورند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: برخی متقدمین انقلاب تحت تأثیر فرزندان خود و برخی دیگر هم متأثر ازهم‌حزبی‌هایشان به تجدیدنظرطلب و واداده تبدیل شدند.

صفارهرندی با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب ادعانامه ای است در برابر کسانی که می‌گویند انقلاب سبب عقب ماندگی می‌شود، گفت: البته بخشی از این عقب ماندگی‌ها ناشی از عملکرد دست اندرکارانی است که مقدورات مردم در دست آنهاست و از بیخ و بن حقانیت انقلاب را قبول ندارند و با کارهایشان می‌خواهند انقلاب را متوقف کنند.

این مسئول تصریح کرد: برخی‌ها اینطور القا می‌کنند که اگر می‌خواهید مشکلات رفع شود باید از موضع گیری انقلابی دست بردارید.

وی خاطر نشان کرد: کسانی که می‌گفتند چنان رونق اقتصادی ایجاد می‌کنند، صحبتشان این بود که اگر علایق انقلابی را رها کنیم و نرمال نشویم چنان سیل کمک‌ها و امکانات و سرمایه گذاری به سمت شما سرازیر می‌شود که مشکلات رفع خواهد شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: البته برخی از آنها به این نتیجه رسیدند که راه رفته آنها نتیجه‌ای جز فرصت سوزی نداشته است.

صفارهرندی عنوان کرد: بهتربن جواب برای برخی روشنفکران به اصطلاح مذهبی که موضوع نرمالیزاسیون نظام را مطرح می‌کنند همین بی نتیجه بودن مذاکرات است.

وی بیان داشت: ایران کشوری ثروتمند و قدرتمند است که با وجود تحریم‌ها می‌گویند ۲۷ امین اقتصاد برتر دنیاست که البته جایگاه بهتری از این هم دارد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت با بیان اینکه انقلاب قدرتی ذاتی و نه اعتباری به ما داده است، تصریح کرد: عوض شدن رییس بانک مرکزی و روی کار آمدن یک نیروی انقلابی و وضعیت باثبات امروز ارز که مدام در حال کاهش است نشان می‌دهد انقلاب بن‌بست ندارد، بلکه بن‌بست برای ذهن‌های پوسیده‌اس است که فکر می‌کنند دوران انقلاب به پایان رسیده است.

صفارهرندی گفت: ما حتی می‌توانیم بودجه سال آینده را غیرنفتی ببنیدم و می‌توان پیش‌بینی کرد که روزهای درخشانی در انتظار ایران اسلامی است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

یک کارشناس مسائل اقتصادی مطرح کرد:

اما و اگرهای عملیات بازار باز دولت

مرصادنیوز: یک کارشناس مسائل اقتصادی معتقد است عملیات بازار باز که دولت از طریق بانک مرکزی اجرا می‌کند با رعایت برخی موارد می‌تواند تاثیرگذار باشد.

پربازدیدها