کد مطلب: 379560
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۵/۱ - ۱۳:۲۵

۴۰۰ نفر از مدیران دستگاه‌های مختلف حقوق‌های نجومی گرفتند

مرصادنیوز: رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: ۴۰۰ نفر از مدیران دستگاه‌های مختلف حقوق‌های نجومی دریافت کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، داوود محمدی نماینده مردم قزوین و رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به بررسی های صورت گرفته در خصوص برخورد با مقامات و مدیران نجومی بگیر اظهار داشت: تا کنون حدود ۴۰۰ نفر از دستگاه‌های مختلف حقوقهای نجومی دریافت کردند.

وی افزود: البته بررسی‌های ما در خصوص حقوق های نجومی از سال 87 تا سال ۹۵ بوده است. 

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به گزارش دیوان محاسبات در خصوص حقوق های نجومی خاطرنشان کرد: دیوان محاسبات نیز در گزارش ارائه شده، اعداد مختلفی برای دریافت حقوق‌ها اعلام کرده است که این طی گزارش دریافتی‌های از ۲۰ میلیون به بالا را بررسی و شناسایی کرده‌اند.

محمدی بر همین اساس اضافه کرد: بر اساس اعلام دیوان محاسبات و مجلس، تمامی دریافت‌های غیر متعارف این ۴۰۰ نفر به خزانه دولت بازگشت داده شده است.

وی همچنین عنوان کرد: موارد استفاده حقوق‌های نجومی به هر حال در بودجه سنواتی لحاظ و بر اساس آن تصمیم گیری می شود که برای چه مواردی مصرف شود. 

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که بررسی‌های صورت گرفته از سال ۹۵ تا ۹۸ چه می شود و آیا در این بازه زمانی مدیری دریافت حقوق نامتعارف داشته است یا خیر، گفت: ما جدیداً گزارشی مبنی بر دریافت حقوق نجومی مدیران نداشته ایم، اما اگر موردی باشد قطعا و در اسرع وقت رسیدگی می‌کنیم.

محمدی در ادامه اعلام کرد که کمیسیون اصل ۹۰ در صورت رسیدن شکایت می‌تواند موارد را رسیدگی کند بنابراین اگر شکایتی صورت گیرد ما حتماً آن را پیگیری و بررسی می‌کنیم.

وی همچنین تصریح کرد: لازم است که اعلام کنیم کلیه دریافتی‌های نامتعارف از سال ۸۷ تا ۹۵ که به تعداد ۴۰۰ نفر می رسد به خزانه دولت بازگشت داده شده است. البته تعدادی پرونده هم در قوه قضاییه تحت رسیدگی است و قوه قضاییه و آنها را رسیدگی می‌کند.

رئیس کیمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: این افراد غیر از اینکه پرونده حقوق نامتعارفشان به خزانه دولت بازگشت داده شده است اما پرونده آنها همچنان در حال بررسی است لذا پرونده آنها در مرحله رسیدگی قضایی قرار دارد.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

یک کارشناس مسائل اقتصادی مطرح کرد:

اما و اگرهای عملیات بازار باز دولت

مرصادنیوز: یک کارشناس مسائل اقتصادی معتقد است عملیات بازار باز که دولت از طریق بانک مرکزی اجرا می‌کند با رعایت برخی موارد می‌تواند تاثیرگذار باشد.

پربازدیدها