کد مطلب: 380806
پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۷ - ۲۱:۴۷

یادواره شهدای ترور در کرمانشاه برگزار شد

مرصادنیوز: یادواره شهدای ترور و بزرگداشت عالم ربانی شهید آیت الله محمدی عراقی در کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، یادواره شهدای ترور استان کرمانشاه و بزرگداشت عالم ربانی شهید آیت الله محمدی عراقی عصر امروز پنج شنبه با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار کرمانشاه، نمایندگان مجلس، مقامات لشکری و کشوری، طلاب و روحانیون و جمعی از خانواده های شهدا در مدرسه علمیه امام خمینی(ره) کرمانشاه برگزار شد.

آیت‌الله سید مصطفی موسوی‌اصفهانی، نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری در این مراسم ضمن بیان روایتی از امام باقر(ع) تفقه در دین را یکی از عوامل رسیدن به کمال دانست و اظهار داشت: تفقه در دین از صفات برجسته امام راحل و مقام معظم رهبری است و همچنین این صفت بارز در آیت الله عراقی محسوس بود.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری افزود: مساله تفقه در دین تمام علمای ربانی ما تا آخرین لحظه عمر اهمیت داشته است.

وی بیان داشت: علما و بزرگان دین تحصیل و تدریس را رها نمی‌کردند و در بعد علمی، خودسازی انقلابی و اطاعت از ولی فقیه بسیار زحمت کشیدند که به این افتخارات مفتخر شدند.

آیت الله موسوی اصفهانی گفت: طلاب و روحانیون اگر می‌خواهند خدمتگزار خوبی برای اسلام باشند باید در تفقه در دین حداکثر سرمایه‌گذاری را داشته باشند.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: امام خمینی ۶۳ سال داشت که انقلاب را آغاز کرد و ۱۵ سال در تبعید بود و در همان دوران تهدید توانست کتاب های ارزشمندی را به رشته تحریر درآورد.

وی با بیان اینکه یک طلبه یک دانشجو و... باید در زندگی خود برنامه ریزی داشته باشد، گفت: اینکه برخی از طلاب از شرایط موجود کمترین استفاده را می‌کنند و سبب شده امروزه شهرهای کلان ما از علمای بزرگ خالی باشد.

آیت الله موسوی اصفهانی افزود: اگرچه مشکلات زیاد است، اما باید به این مهم توجه داشته باشیم که علمای بزرگ ما در مشکلات به مقام بالا رسیدند.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان ادامه داد: علمای شاخص ما در سخت‌ترین شرایط حداکثر استفاده را از علوم می بردند و توانستند نامی ماندگار داشته باشند.

وی افزود: خودسازی یکی دیگر از صفاتی است که باید به آن نهایت توجه را داشته باشیم چرا که اگر می خواهیم انقلابی الهی داشته باشیم باید در راه خدا اول خودسازی را در حد اعلی انجام دهیم.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ما طلبه‌ها آماده ایم برای دین خدا هجرت کنیم، گفت: یکی از علت های کمبود روحانیت این است که به مسئله مهاجرت به صورت صددرصد عمل نمی‌شود.

آیت الله موسوی اصفهانی بر مسئله استقامت در مشکلات تاکید کرد و بیان داشت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند یک نخبه نباید درجا بزند بلکه باید در صدد کسب رتبه های بالاتر باشد.

وی مساله اطاعت از ولی فقیه و جامع الشرایط را برای رسیدن به کمال ضروری دانست و گفت: قیام و حرکت روحانیت باید خدامحور باشد.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: شهید بهاءالدین محمدی عراقی وقتی احساس کرد که نیاز است وارد عرصه مجلس شود جهت این امر ثبت نام کرد اگرچه خوف ترور چنین افرادی در آن زمان بسیار زیاد بود.

این استاد حوزه بیان داشت: امثال شهید بهشتی، شهید آیت الله اشرفی اصفهانی و دیگر شهدای بزرگوار برای دین خدا همه هستی خود را در طبق اخلاص گذاشتند و امروز نوبت به ما رسیده که از خودگذشگی و ایثار داشته باشیم.

وی ادامه داد: یاری انقلاب و مقام‌ معظم‌ رهبری یاری شهداست و لبیک به این انقلاب لبیک به هل من ناصر سیدالشهداست.

آیت الله موسوی اصفهانی گفت: مسئولین باید بیشتر توجه داشته باشند چرا که خدمت به مردم خدمت به اصحاب رسول خداست که امام راحل در وصف آنها فرمودند چنین مردمی تاریخ به خود ندیده است و خیانت به این مردم و رسیدگی نکردن به سختی ها و گرانی ها و همچنین رسیدگی نکردن به مسائلی که اقتصاد مملکت را دچار مشکل کرده است قابل بخشش نیست.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر چه قسمتی از مشکلات و سختی های معیشت مردم مربوط به تحریم‌هاست اما بخش زیادی از آن مربوط به کم کاری برخی مسئولین است البته قوه قضاییه به خوبی به این مسئله ورود پیدا کرده است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

حمایت از تولید خوب است، اما برای خارجی‌ها!

شکستن کاشی ایرانی زیر پای «چینی‌ها» /کابوس ورشکستگی

مرصادنیوز: حمایت دولتی‌ها از سرمایه‌گذاری چینی‌ها و عدم توجه به تهدید این موضوع برای تولید داخلی تولیدکنندگان این حوزه را با کابوس ورشکستگی روبرو کرده است.

پربازدیدها