کد مطلب: 381100
دوشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۱ - ۲۳:۵۴

در بازدید از فعالیت‌های قرارگاه جهادی امام رضا (ع) صورت گرفت؛

حضور قالیباف در افتتاح واحدهای بازسازی‌شده روستای سرپل‌ذهاب

مرصادنیوز: محمدباقر قالیباف در مراسم افتتاح واحدهای مسکونی زلزله‌زدگان روستای الیاسی دشت‌ذهاب شرکت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، دکتر محمدباقر قالیباف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز دوشنبه در سفر یک‌روزه خود به شهرستان سرپلذهاب از روند بازسازی روستاهای الیاسی دشت ذهاب شهرستان بازدید کرد و در جریان روند بازسازی آنها قرار گرفت.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سفر خود با اهالی روستاهای الیاسی دیدار و گفتگو کرد و در جریان مشکلات و مسائل آنها قرار گرفت.

افتتاح واحدهای مسکونی زلزله زدگان برنامه پایانی سفر دکتر قالیباف به شهرستان سرپلذهاب بود؛ وی همچنین در مراسم افتتاحیه این واحدها حضور یافت و به ایراد سخن پرداخت.

قالیباف در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار مرصاد ،  اظهارداشت : بعداز وقوع زلزله تلخ کرمانشاه با دوستان جهادی خود به این منطقه آمده و مشارکت در ساخت ۱۰۰ واحد مسکونی را برعهده گرفتیم.

وی افزود: امروز ساخت و ساز این واحدهای مسکونی در روستاهای الیاسی دشت ذهاب به پایان رسیده و آئین افتتاح آنها برگزار می شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: بازسازی واحدهای مسکونی زلزله زدگان دراین مناطق به پایان رسیده و مردم سرو سامان یافته اند ولی ساخت مساجد روستایی هنوز اتمام نیافته که باهمت خود مردم در حال انجام است.

قالیباف اذعان داشت: مردم سراسر کشور در حال کمک به زلزله زدگان هستند، اما بار اصلی بازسازی زیر ساختهای روستا بر دوش خود اهالی روستا است که باوجود اینکه خود زلزله زده هستند، همت کرده و در حال کمک به بازسازی زیرساختهای روستا هستند.

وی ادامه داد: کار اصلی گروه‌های جهادی توانمندسازی روستائیان است که در حال انجام است تا افراد تحصیلکرده و توانمند ساکن در روستا بتوانند با راه اندازی مشاغل مناسب در زمینه اقتصادی و معیشتی توانمند شوند.

فرهاد تجری، نماینده مردم سرپلذهاب، گیلانغرب و قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی هم در ادامه اظهارداشت: بعداز وقوع زلزله آبان‌ماه سال ۱۳۹۶ در سرپلذهاب مردم سراسر کشور به یاری زلزله‌زدگان آمدند که بخشی از این کمکها توسط گروه‌های جهادی صورت گرفت.

وی افزود: گروه‌های جهادی هم در زمینه امدادرسانی و هم در زمینه بازسازی واحدهای مسکونی فعالیت داشتند و بخشی از این اقدامات هم به فعالیتهای روانشناسی و دلگرم کردن زلزله‌زدگان به بازسازی و آینده اختصاص داشت.

این نماینده مجلس اذعان داشت: مشارکت در بازسازی واحدهای مسکونی افراد ضعیف و کم درآمد و تامین و تعبیه لوازم بازی کودکان و امکانات ورزشی روستاهای الیاسی از اقداماتی است که توسط گروه جهادی امام رضا(ع) انجام گرفت و امروز شاهد به ثمر رسیدن این فعالیتها باحضور دکتر قالیباف هستیم.

نائب رئیس کمیسیون اصل۹۰ مجلس شورای اسلامی افزود : بازسازی در مناطق روستایی تقریبا اتمام یافته و زیرساختهای آن نیز درحال انجام است که با تزریق اعتبارات تخصیص یافته قطعا بازسازی زیرساختها سرعت بیشتری خواهد گرفت.

قرارگاه جهادی امام رضا (ع) در ساخت تعداد ۱۰۰ واحد مسکونی زلزله زدگان روستاهای الیاسی دشت ذهاب شهرستان مشارکت داشته و امروز مراسم افتتاح این واحدهای مسکونی را برگزار کرد. این قرارگاه جهادی در زمینه توانمند سازی جوانان روستا نیز فعالیت خواهد داشت.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

حجت الاسلام حسینی کیا:

تحریم پلیس حمایت از مجرمان بین المللی است

مرصادنیوز: عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه تحریم پلیس را حمایت از مجرمان بین‌المللی دانست و گفت: این تحریم ها نشان از اقتدار بالای نیروی انتظامی است.

پربازدیدها