کد مطلب: 381119
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۵/۲۲ - ۱۴:۳۹

مدیر جهاد کشاورزی اسلام‌آباد غرب:

جشن برداشت چغندر‌قند در اسلام آبادغرب برگزار می شود

مرصادنیوز: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسلام‌آبادغرب از برگزاری جشن برداشت چغندر قند در این شهرستان خبر داد.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، کامران کریمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان اسلام آباد غرب اظهار داشت: اطلاع رسانی یک مقوله جدا از تبلیغات است و ما همیشه بر اطلاع رسانی دقیق و به هنگام و ارتباط نزدیک با کشاورزان تأکید داریم.

وی با بیان اینکه امسال آفت سنک طغیان کرد، افزود: به دلیل اطلاع رسانی به موقع جهاد کشاورزی به مردم این آفت کمترین خسارت را در پی داشت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسلام‌آبادغرب امسال در شهرستان مزرعه نمونه کشوری داشتیم، گفت: به دنبال ارتباط با رسانه ها به منظور اطلاع رسانی و نشر اخبار جهاد کشاورزی هستیم.

این مسئول تصریح کرد: یکی از برنامه‌های اصلی جهاد کشاورزی توسعه مکانیزاسیون است و با تمام توان به دنبال  بهبود وضعیت کشاورزی شهرستان هستیم.

کریمی گفت: در این راستا در صدد تسهیل خرید کمباین و دیگر اداوات کشاورزی هستیم که در صورت اجرایی شدن کمبود اداوات کشاورزی شهرستان را برطرف و نیز اشتغالزایی را به دنبال دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسلام‌آبادغرب با اشاره به برنامه های 5 ساله و 3 ساله سازمان جهاد کشاورزی گفت: در سطح شهرستان نیز برنامه چشم انداز سه ساله پیش بینی شده است و در این برنامه ها سعی داریم به اهدافی نظیر توسعه  ونهادینه کردن کشت کلزا دست یابیم.

وی توسعه باغبانی، توسعه دامپروری، توسعه سیستم های آبیاری تحت فشار، توسعه صنایع تبدیلی و بسته بندی و ... را از دیگر برنامه ها برشمرد.

کریمی با اشاره به انتخاب برند و محصول شاخص هر شهرستانی نظیر انجیر دالاهو، انار پاوه و انگور سرپل ذهاب، خاطرنشان کرد: چغندر قند نیز محصول شاخص اسلام آبادغرب است.

وی گفت: با توجه به وجود کارخانه قند دراسلام آبادغرب، برنامه کشت چغندر بصورت کنترل شده در شهرستان را در دست اجرا داریم و درصورت مهیا شدن شرایط جشنواره برداشت چغندر قند را در شهرستان برگزار می کنیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسلام‌آبادغرب  با بیان اینکه 85 درصد هزینه آبیاری تحت فشار بصورت یارانه بلاعوض به کشاورزان پرداخت می شود،عنوان کرد: 7 هزار هکتار سیتم آبیاری تحت فشار در اسلام آبادغرب اجرا شده و 21 میلیارد تومان یارانه دولتی در این راستا به کشاورزان پرداخت شده است.

 
 
 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

دشمن از حادثه تلخ هواپیما خوشحال شد

امام خامنه‌ای: کوبیدن پایگاه‌های آمریکا از سوی سپاه «ایام الله» است

مرصادنیوز: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: آن روزی که ده‌ها میلیون در ایران و صدها هزار نفر در بعضی کشورها به پاس خون فرمانده سپاه قدس به خیابان‌ها آمدند و بزرگترین بدرقه جهان را شکل دادند از ایام الله است.

پربازدیدها