کد مطلب: 381540
دوشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۸ - ۸:۲۰

در گفتگوی مرصاد با نمایندگان مجلس کرمانشاه مطرح شد

آزادی و تسریع درمان شیخ زکزاکی؛ مطالبه‌ای از پارلمان نیجریه

مرصادنیوز: نمایندگان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در پیامی خواستار آزادی و پیگیری درمان شیخ زکزاکی از پارلمان نیجریه شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، آخرین خبرها از وضعیت جسمانی شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر جنبش اسلامی نیجریه که به دلیل مجروحیت های شدیدی که به دنبال حمله ارتش نیجریه به محل اقامتش متحمل و به شدت دچار مسمومیت شده حکایت از وخامت حال این مبارز انقلابی دارد.

دولت نیجریه بعد از فشارهای مسلمانان از تمام دنیا برای پیگیری درمان شیخ زکزاکی او را همراه ماموران امنیتی به هند فرستادند، اما اقامت چند روزه این رهبر جنبش اسلامی در هند بی‌نتیجه بود و حتی اجازه انتخب پزشکانش را به او ندادند و شیخ زکزاکی با اعلام نارضایتی از این وضعیت هند را ترک کرد.

در همین راستا نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی طی پیامی به پارلمان نیجریه خواستار آزادی و پیگیری درمان شیخ زکزاکی شدند.

احمد صفری، نماینده مردم کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مرصاد در واکنش به اقدامات دولت نیجریه درباره شیخ زکزاکی اظهار داشت: اقدام دولت نیجریه در محدود کردن فعالیتهای حق‌طلبانه شیخ زکزاکی مورد تایید مسلمانان آزاده جهان نیست.

وی ضمن محکوم نمودن رفتار حکومت نیجریه با شیخ زکزاکی افزود: این کشور به خیال خام خود قصد دارد با چنین اقداماتی مانع فعالیت های آزادی خواهانه شیخ زکزاکی شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تاریخ نشان داده است که همواره حق علیه باطل پیروز خواهد شد.

صفری گفت: اعمال چنین محدودیت هایی صدای حق طلبانه مسلمانان را رساتر به گوش مستضعفان تاریخ خواهد رساند.

حجت الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا، عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: برخی از دولت ها به دنبال این هستند که ندای حق را خاموش کنند در حالی که شیخ زکزاکی اثرات خود را بر جای گذاشته و کسی نمی تواند او را محدود کند.

وی با بیان اینکه  دولت نیجریه مسئول حفظ جان شیخ زکزاکی بوده و باید هر چه سریع‌تر موجبات آزادی و درمان این رهبر مردمی جنبش اسلامی را فراهم کند، افزود: اقدامات دولت نیجریه در محدود کردن این شخصیت مبارز چهره منفور کشورهای استثماری را مشخص می‌کند که دم از آزادی و حقوق بشر می زنند.

حجت الاسلام حسینی کیا خاطرنشان کرد: ادعای حقوق بشر و آزادی آنها تنها در حد حرف است و آنها تنها می خواهند به مظلومان ستم کنند و آنها را از بین ببرند در حالی که خداوند وعده داده است که مستضعفین وارثان زمین خواهند بود و آینده از آن آنها است.

نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس عنوان کرد: از دو بعد می توان به قضیه شیخ زکزاکی و اقدامات دولت نیجریه درباره وی نگریست یکی نگاه حق‌طلبانه شیخ زکزاکی که سبب شده دشمن را بترساند و دیگری مشخص شدن چهره منفور دشمن است که دم از آزادی می زند.

حجت الاسلام حسینی‌کیا خاطرنشان کرد: دشمنان با دم زدن از حقوق بشر می خواهند بشریت را نابود ‌کنند بنابراین رسانه‌ها باید اقدامات آنها را به درستی تبیین کنند و این صدای مظلومیت شیخ زکزاکی را به دنیا برسانند.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آقای شهردار لطفا پاسخگو باشید

چراهای بی‌جواب در ماجرای مرگ شهروند کپرنشین

مرصادنیوز: در ماجرای مرگ پیرزن کپرنشین کرمانشاهی سوال های بی جوابی وجود دارد که شهردار کرمانشاه باید به آنها پاسخ دهد.

پربازدیدها