کد مطلب: 381574
دوشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۸ - ۱۵:۲۲

سیل به ۱۶۱ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد؛ تخصیص ۹ میلیارد تومان برای تأسیسات آب روستایی

مرصادنیوز: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کرمانشاه با اشاره به خسارت سیل به تأسیسات آب ۱۶۱ روستا گفت: ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به تأسیسات آب و فاضلاب روستایی استان تخصیص یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، فرامرز شوهانی اظهار داشت: در سیل اخیر نیز با توجه به پیشگیری‌ها، با مدیریت مدیران ارشد خسارت چندانی رخ نداد اما برای اصلاح، بازسازی و تکمیل زیرساخت‌ها اعتباراتی به عنوان خسارت زیرساخت به استانداری اعلام شده است.

شوهانی افزود: در مجموع از 90 میلیارد تومان اعتبار مصوب کل کشور برای آب شرب روستایی 9 میلیارد و 700 میلیون تومان به آبفار استان تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه 161 روستا در جریان سیل خسارت دیدند بیان کرد: استان کرمانشاه از نظر میزان اعتبارات سومین استان و از نظر خسارات وارده از استان‌های هفتم یا هشتم است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه گفت: در جریان وقوع زلزله سال 96 خسارت بسیاری به روستاهای استان وارد شد که بعد از چهار شبانه‌روز تمام روستاهای خسارت‌دیده از زلزله وارد مدار بهره‌برداری شدند.

وی با بیان اینکه در این مدت از طریق 60 دستگاه تانکر آبرسانی سیار عملیات آبرسانی به روستاها انجام شد گفت: بعد از آن با تخصیص اعتبارات خسارات زیرساخت در استان 33 میلیارد تومان برای شرکت آب و فاضلاب روستایی مصوب شد.

شوهانی افزود: از این میزان حدود 19 میلیارد تومان تخصیص یافت و 87 طرح برای آن تعریف شد که اکنون در مجموع 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی بیان کرد: با اجرای این طرح‌ها آب این روستاها به صورت دائم و پایدار تأمین می‌شود و اکنون در مناطق زلزله‌زده مشکلی از نظر تأمین آب وجود ندارد اما در هر صورت نیازمند مهندسی مجدد و اصلاح و بازسازی تأسیسات هستند و امید داریم مرحله دوم اعتبارات تخصیص یابد که طرح‌ها به پایان برسند.

منبع:تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آقای شهردار لطفا پاسخگو باشید

چراهای بی‌جواب در ماجرای مرگ شهروند کپرنشین

مرصادنیوز: در ماجرای مرگ پیرزن کپرنشین کرمانشاهی سوال های بی جوابی وجود دارد که شهردار کرمانشاه باید به آنها پاسخ دهد.

پربازدیدها