کد مطلب: 381747
چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۳۰ - ۱۶:۲۱

جنگل‌های بلوط یاسوج ‌همچنان می‌سوزند؛ مشاهده دود بی‌تدبیری از اتاق‌های خنک مدیران+تصاویر

مرصادنیوز: جنگل‌های بلوط منطقه خهکلون یاسوج بعد از گذشت ۴ روز همچنان در آتش می‌سوزند و مسئولان و متولیان امر از پنجره اتاق‌ خود نظاره‌گر این فاجعه هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، جنگل‌های خهکلون در کمتر از 5 کیلومتری یاسوج  در 4 روز گذشته درست بیخ گوش مسئولان کهگیلویه و بویراحمد می‌سوزد ولی برای متولیان امر محلی از اعراب ندارد.

جالب‌ترین قسمت قصه غم انگیز سوختن جنگل‌های بلوط در کنار شهر یاسوج مرکز پایتخت طبیعت ایران در منطقه خهکلون، پیدا بودن دود خاکستر شدن جنگل‌های زیبا این منطقه در سایه بی تدبیری مسئولانی بوده که از پنجره اتاق خود این دود غم را دیدن می‌کنند.

از ابتدای امسال تاکنون بیش از یک هزار هکتار از جنگل‌ها و مراتع این استان طعمه حریق شده و بخش زیادی از جنگل‌ها نیز به دلیل آفت خشک شده و قسمت قابل توجهی نیز روزانه با تبر سودجویان و زمین خواران یکی پس از دیگری به زمین می‌افتند.

‌رییس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد از آتش سوزی همزمان جنگل‌ها و مراتع به صورت همزمان در نقطه خبر داد و افزود: آتش سوزی جنگل‌ها و مارتع کهوا از یک هفته پیش آغاز و در چند مرحله مهار شده اما صبح امروز بار دیگر شعله ور شده است .

رحیمیان با اشاره به اینکه هم اکنون نیز آتش در مراتع و جنگل‌های تنگ تامرادی و کاکان شعله ور است، بیان کرد: میزان خسارت و دلیل آتش سوزی هنوز مشخص نیست.

منبع:تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

در چاه‌های نفت را فقط با اقتصاد توریسم می‌توان بست؛

سهم ناچیز ایران از پُردرآمدترین صنعت جهان /سایه‌روشن‌های صادرات نامرئی

مرصادنیوز: صنعت توریسم که از آن به عنوان صادرات نامرئی هم یاد می‌‌شود در شرایط تحریمی فعلی می‌تواند ارزآوری خوبی داشته باشد، اما همچنان بدون نقشه راه است.

پربازدیدها