سرویس: اجتماعی کد خبر: 381794 10:56 - 1398/05/31

در گفتگو با مرصاد مطرح شد

توضیحات تامین اجتماعی در خصوص فوت بیمار در بیمارستان شهدا

توضیحات تامین اجتماعی در خصوص فوت بیمار در بیمارستان شهدا

مرصادنیوز: مدیر درمان تامین اجتماعی استان کرمانشاه در مورد فوت یک بیمار در بیمارستان شهدا که حواشی به دنبال داشت توضیحاتی ارائه کرد.

میثم حجتی پور در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد درباره حادثه بیمارستان شهدا اظهار داشت: در بررسی های به عمل آمده و بر اساس مشاهده دوربین های مداربسته بیمارستان شهدا این بیمارستان بلافاصله پس از مراجعه فرد خدماتی به وی ارائه کرده است.

وی افزود: پس از اینکه بیمار دچار حمله قلبی شد یک ساعت برای او عملیات CPR انجام شد که البته در پیشرفته ترین بیمارستان های دنیا نیز اینکه CPR موفق نشود کاملا محتمل است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه این بزرگنمایی ها حرفه‌ای نیست و پیگیری آن برای مدیریت درمان تامین اجتماعی محفوظ است، بیان کرد: بر اساس قاعده بیمارستان های دنیا پس از وقوع مرگ در بیمارستان کمیته مرگ و میر تشکیل خواهد شد که در بیمارستان شهدا نیز این کمیته تشکیل شده است.

این مسئول خاطر نشان کرد: تشکیل کمیته مرگ و میر تنها به دلیل فوت این بیمار نبود و در همه بیمارستان ها پس از فوت بیمار کمیته مرگ و میر در سه جلسه تشکیل می شود که نخستین جلسه آن تشکیل شده است.

حجتی پور خاطرنشان کرد: پزشک اقدامات اولیه را برای این بیمار انجام داده و پس از اینکه در حیاط بیمارستان دچار حمله قلبی شده برای او CPR انجام شده اما اینکه در سطوح مختلف کار قصوری صورت گرفته یا خیر در دست بررسی است و در صورت محرز شدن قصور با فرد خاطی برخورد خواهد شد البته این احتمال بسیار کم است.

وی عنوان کرد: روزانه در بیمارستان‌ها و در مرکز فوق تخصصی قلب استان تعداد زیادی مرگ و میر رخ می دهد و با توجه به اینکه اورژانس بیمارستان شهدا ماهیانه ۱۷ هزار نفر مراجعه کننده دارد نباید زحمات کادر درمانی بیمارستان زیر سوال رود و انتظار داشت که بیمارستانی با حجم مراجعات مرگ و میر نداشته باشد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان کرمانشاه ادامه داد: در صورتی که لازم باشد فیلم مربوط به ارائه خدمات به این بیمار پخش خواهد شد که خدمت رسانی به وی چگونه بوده است.

این مسئول افزود: بر اساس قاعده بیمارستانی فردی که به بیمارستان مراجعه می‌کند باید پذیرش شود و اگر دفترچه به همراه نداشته باشد اندکی پروسه پذیرش وی طولانی‌تر خواهد شد.

حجتی پور بیان داشت: برای این بیمار نیز در ابتدا تریاژ انجام شده، پزشک به وی قرص زیر زبانی می دهد و پس از اینکه دچار حمله قلبی می شود به سرعت برای او عملیات CPR انجام می‌شود که در نهایت منجر به فوت او شده است.

گفتنی است، روز گذشته خبری در فضای مجازی دست به دست شد که یک بیمار قلبی با مراجعه به بیمارستان شهدا به علت همراه نداشتن دفترچه تامین اجتماعی پذیرش نمی‌شود و در حیاط این بیمارستان فوت می کند.

با پیگیری های خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد مدیر درمان تامین اجتماعی استان کرمانشاه توضیحاتی را در این رابطه ارائه داد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها