کد مطلب: 381945
شنبه ۱۳۹۸/۶/۲ - ۱۲:۳۸

گلایه‌های شهروندان از تعلل شهرداری در بازگشایی شهربازی

طلسم تعطیلی ۴ ساله شهربازی کرمانشاه کِی می‌شکند؟!

مرصادنیوز: شهروندان کرمانشاهی از تعلل ۴ ساله شهرداری کرمانشاه برای بازگشایی شهربازی گلایه دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، مردادماه سال ۹۴ بود که شهربازی کرمانشاه پلمب شد؛ شهربازی که سال ۶۸ قرارداد ۲۵ ساله‌اش امضا شده بود و ظاهرا در اواخر سال ۹۲ این قرارداد منقضی شده بود و بعد از دو سال با وساطت قانون پس گرفته شد.

اما بعد از آن هم این شهربازی به دلیل فرسوده بودن تجهیزات تعطیل شد و البته چندین بار به صورت غیرقانونی فک پلمب شد ولی بازهم به حالت تعطیل درآمد.

آرش رضایی، شهردار وقت کرمانشاه در سال ۹۶ که  قول داده بود شهربازی کرمانشاه ظرف ۳ سال شهربازی کرمانشاه به یک شهربازی مدرن و به روز تبدیل شود در تاریخ ۸ اسفند ۹۶ از سرمایه گذاری دو شرکت ایتالیایی در پروژه های شهری کرمانشاه چون تله کابین، ساماندهی رودخانه قره سو و شهربازی خبر داد، اما ظاهرا این موضوع به جایی نرسید و با رفتن رضایی این موضوع هم کاملا به فراموشی سپرده شد.

پس از این اتفاق چند بار دیگر نیز شاهد خبرهایی از این دست برای بازسازی و به روز رسانی تجهیزات شهربازی کرمانشاه بودیم  اما هیچ یک از اخبار نتیجه ای را در پی نداشت.

گلایه شهروندان از تاخیر در بازگشایی شهربازی

محمد عظیمی، یکی از شهروندان کرمانشاهی با بیان اینکه شهربازی کرمانشاه خیلی وقت است که به یک مکان فرسوده و غیرقابل استفاده تبدیل شده، گفت: با توجه به این موضوع ما چندسالی است که دیگر به شهربازی نمی رفتیم.

وی افزود: با توجه به فرسوده و غیراستاندارد بودن تجهیزات شهربازی، جرات استفاده از وسایل آن را نداشتیم و چند سال اخیر کودکمان را به شهربازی های سرپوشیده داخل شهر می بریم.

این شهروند کرمانشاهی گفت: شهر کرمانشاه یک کلان شهر است و تعطیلی شهربازی آن و یا وجود یک شهربازی فرسوده اصلا زیبنده شهر نیست.

عظیمی افزود: بارها قول هایی از مسئولین برای ساماندهی آن شنیده ایم و امیدواریم حداقل تا عید امسال این قول ها عملی شود و در نوروز آتی بتوانیم شاهد بازگشایی آن باشیم.

تصویب طرح برنده شهربازی در ۲۲ خرداد سال‌جاری

وحید شامبیاتی، رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مرصاد در مورد وضعیت شهربازی کرمانشاه و دلایل تاخیر بازگشایی آن اظهار داشت: سرمایه‌گذار شهربازی انتخاب شده و در حال انعقاد قرارداد آن هستیم.

وی افزود: طی فراخوان عمومی، طرح برنده در مناقصه این پروژه  در تاریخ ۲۲ خرداد ۹۸ در شهرداری کرمانشاه تصویب شد و در حال حاضر هم در حال ارسال نامه به بانک برای دریافت ضمانت‌نامه‌ها و انعقاد قرارداد هستیم.

شامبیاتی تصریح کرد: مبلغ پیشنهادی این سرمایه گذار برای پروژه حدود ۴۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بوده و قرار است آن را در ۳ فاز و طی ۳ سال اجرا کند.

رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری کرمانشاه افزود: بنابر بر رقم پیشنهادی قرار است هر سالی بیش از ۱۳ میلیارد تومان در این پروژه هزینه شود.

بهره برداری از فاز اول پروژه در تعطیلات نوروز آینده

وی تصریح کرد: برنامه ما این است که شهربازی طی این ۳ سال تعطیل نشود و با انعقاد قرارداد آن که نهایتا ظرف ۲ هفته انجام می‌شود، سرمایه گذار عملیات اجرایی را طوری پیش ببرد که بتواند برای تعطیلات نوروز فاز اول آن را راه‌اندازی کند.

این مسئول خاطرنشان کرد: هدف ما این است که شهربازی تعطیل نشود و در کنار آن عملیات نوسازی و بازسازی نیز انجام شود.

شامبیاتی در مورد روند انعقاد این قرارداد خاطرنشان کرد: هیئت عالی سرمایه گذاری در تاریخ ۲۲ خرداد ۹۸ این موضوع را مصوب کرده،سپس ما برای اطمینان، بررسی و تایید پیشنهاد سرمایه گذار را به کانون رسمی کارشناسان دادگستری استان تحویل داده و پس از تایید آنها پیش نویس قرارداد را تهیه و به آنها نامه ضمانت‌نامه می دهیم که از بانک ضمانت‌نامه‌های لازم را اخذ کند و کارهای قرارداد آن را انجام دهیم.

وی شهربازی کرمانشاه را یک پروژه سنگین دانست و گفت: چندسالی است که این پروژه معطل مانده، اما هم اکنون با پیگیری هایی که در مدیریت شهری صورت گرفته سرمایه گذار پای کار آمده است.

شهربازی کرمانشاه پس از ارم تهران بزرگترین و مجهزترین شهربازی کشور خواهد بود

رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری کرمانشاه گفت: طبق برنامه ای که سرمایه گذار داده، این شهر بازی پس از شهر بازی ارم تهران بزرگترین و مجهزترین شهر بازی کشور خواهد بود که بازار هدف آن می تواند کل استان های غرب کشور و کشور همسایه باشد.

وی افزود: قرارداد این پروژه حدودا ۱۰۰ صفحه شده است و به دلیل رقم بالای این پروژه (۴۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان) و ۲۵ سال بهره برداری از آن پروژه حساسی است و ما روی نحوه قرارداد آن حساس هستیم.

رییس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: پیش نویس قرارداد آن نوشته شده و بعد از آوردن ضمانت‌نامه از بانک در جهت نهایی کردن آن پیش می رویم.

شامبیاتی افزود: قراداد این پروژه یک قرارداد BOT سرمایه‌گذاری بوده که ما چنین قراردادی اصلا در استان کرمانشاه و در این حوزه نداشته ایم و برای انجام آن از مشهد، تبریز و اصفهان که چنین اقدامی انجام شده است، نمونه قرارداد و مشاور گرفته ایم.

وی با تاکید بر اینکه هنوز قرار داد امضا نشده است، گفت: ما طبق قانون تا ضمانت‌نامه‌های لازم را نگیریم قراردادی امضا نمی کنیم و امروز که نامه بانک آن را ارسال کنیم سرمایه‌گذار ظرف یک هفته تا ۱۰ روز فرصت دارد ضمانت‌نامه‌ها را تحویل دهد و پس از آوردن ضمانتنامه قرارداد را امضا و به او ابلاغ می کنیم و پس آن به برداشتن وسایل فرسوده و اجرای فاز اول پروژه اقدام می‌کنیم.

آغاز عملیات اجرایی شهربازی فان فار و بهره برداری از آن تا نوروز ۹۹

رییس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری کرمانشاه از آغاز عملیات اجرایی شهربازی فان فار توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی خبر داد و گفت: عملیات اجرایی شهربازی فان فار نیز آغاز و دستگاه های فرسوده آن برداشته شده است؛ همچنین ساختمان های قدیمی آن تخریب و اکنون عملیات نرده گذاری و محصور کردن آن شروع شده است.

شامبیاتی گفت: اولویت ما و تاکید شهردار کرمانشاه این است که فاز اول این شهربازی برای نوروز ۹۹ قابل بهره برداری باشد. شهربازی فان فار نیز قطعا برای نوروز ۹۹ راه خواهد افتاد.

وجود یک شهربازی مدرن و مجهز به عنوان یکی از آیتم ها جذب گردشگر یک ضرورت است و در استان بیکاری چون کرمانشاه که وجود چنین ظرفیتی می تواند بخشی از کمبود اشتغال استان را پوشش دهد، این ضرورت دوچندان می شود، لذا انتظار می رود که مسئولین مربوطه با نگاه ویژه تری به این موضوع بپردازند و در جهت بازسازی و بازگشایی شهربازی کرمانشاه به عنوان یک ظرفیت جذب گردشگر در استان اهتمام بیشتری داشته باشند.

گزارش از: طیبه قدمی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

حسینی کیا در گفتگو با مرصاد:

نگاه سیاسی دولت به بودجه 99 مشهود است

مرصادنیوز:عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: نگاه سياسی دولت به بودجه 99 با توجه به کاهش بودجه های فرهنگی و قرآنی مشهود است.

پربازدیدها