کد خبر: 381963 ۱۷:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲

یادداشت /

نوبرانه دولت با افتتاح طرحهای یک نفره!

مرصادنیوز: کرمانشاهی ها در همین هفته دولت قرار است شاهد افتتاح طرح هایی با سرانه اشتغال 1.04 نفری باشند!

نوبرانه دولت با افتتاح طرحهای یک نفره!

 یادداشت*: هفته دولت شاید مهمترین مقطع زمانی باشد که مدیران دولتی عملکرد یکساله خود را در ویترین رسانه ها و در معرض دیدن و شنیدن همگان قرار می دهند.

وعده های نسیه مسئولان برای افتتاح طرح های بزرگ با اشتغال زایی بالا هم معمولا در این هفته نقد می شود تا خدماتشان بیشتر به چشم آید و به نوعی دهان منتقدان را هم با آن فی الحال ببندند.

اینجا در کرمانشاه اما خبری از این طرح های بزرگ نیست و ظاهرا قرار است حجم عظیمی از پروژه های تک نفره افتتاح شود.

افتتاح 5429 طرح در هفته دولت خبری بود که استاندار کرمانشاه در نشست خبری اولین روز از هفته دولت اعلام کرد؛ شاید این حجم و تعداد بالای پروژه ها در نگاه اول برای شما هم ذهنیت یک موج اشتغال زایی را تداعی کند.

اما زمانی متعجب می شوید که بفهمید این حجم از پروژه قرار است برای 5695 نفر اشتغالزایی کند!

یعنی سرانه اشتغالزایی این طرح ها تنها 1.04 درصد است و اگر برای هر طرح حداقل یک نفر را هم در نظر بگیریم، اکثر این طرح ها یک نفره هستند!

نوبر دولت برای کرمانشاه در هفته پیش رو تعجب همه را برانگیخته و البته وقتی تیم اقتصادی استان اراده ای برای به سرانجام رساندن پروژه های بزرگ ندارد و آنها را فاقد توجیه اقتصادی می داند نمی توان بیشتر از این انتظار داشت.

علی ای حال این روند نشانی از توسعه و پیشرفت کرمانشاه ندارد و بلکه پسرفت هم برای سالهای آتی قابل پیش بینی است، مگر اینکه ادبیات اقتصادی استان تغییر کند و از حذف پروژه های بزرگ با بهانه های "توجیه ندارد" و "اقتصادی نیست " صرف نظر کند و مدیران پیگیر بر کرسی تیم اقتصادی جلوس کنند.

معلوم نیست تا کی کرمانشاه باید تاوان مدیران ناکارآمدی را بدهد که تمام افتخارشان همین طرح های یک نفره ای است که آن هم برای دلخوشی مافوقشان و رد کردن لیست آمار اشتغالزاییشان انجام می دهند.

کرمانشاهی های مطالبه گر قطعا این رفع تکلیف را از مدیران استان قبول ندارند و خواستار برکناری آنها از استاندار هستند.

*زهرا آقایی،  سردبیر

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها