کد مطلب: 382920
جمعه ۱۳۹۸/۶/۱۵ - ۱۵:۴

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه:

عاشورا سند بزرگی بر لزوم توجه به امر به معروف است

مرصادنیوز: مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: اقدام عملی امام حسین (ع) سند بزرگی بر لزوم توجه به امر به معروف و نهی از منکر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، حجت الاسلام شمس الله جلیلیان در خطبه‌های پیش از نماز جمعه، اظهار داشت: فلسفه نهضت امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر است و این ایام هم به نام گرامیداشت امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است که امیدواریم آحاد مردم به این دو فریضه مهم توجه داشته باشند.

وی همچنین با گرامیداشت هفته تعاون افزود: تعاون در انجام کار و عرصه‌های مختلف به ویژه اقتصاد مقاومتی از عوامل اثرگذار است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه گفت: با نگاه به فلسفه نهضت امام حسین (ع) در می‌یابیم نهضت ایشان دانشگاه بزرگی است که باید از آن درس بگیریم.

این مسئول عنوان کرد: یکی از درس‌هایی که از مکتب امام حسین (ع) می‌گیریم این است انسان مسلمان و آزاده در زندگی بی تفاوت نیست زیرا بی تفاوتی و بی دردی سبب رقم خوردن سرنوشتی بد همه جامعه می شود.

حجت الاسلام جلیلیان گفت: در قرآن کریم و سنت اهل بیت (ع) بی تفاوتی به سرنوشت جامعه به شدت مورد نکوهش قرار گرفته است.

وی با اشاره به سرنوشت قوم حضرت شعیب که برخی گران فروشی می‌کردند اما مؤمنین بی تفاوت بودند که خداوند به این دلیل عذابی عمومی فرستاد افزود: اگر به فریضه امر به معروف و نهی منکر توجه نشود عواقب آن همه گیر خواهد شد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه با تاکید بر اینکه مساله امر به معروف و نهی از منکر در جامعه مهم است گفت: کسی که راضی به فعل منکر عده‌ای باشد در گناه آنها شریک است.

وی بیان کرد: کسانی که در جریان کربلا بی تفاوت بودند در زمان امام صادق و دیگر اهل بیت به عنوان شریک در قتل امام حسین یاد می‌شدند زیرا در نسل‌های بعدی از فعل یزیدیان راضی بودند.

حجت الاسلام جلیلیان خاطرنشان کرد: باید در برابر منکر تذکر لسانی بدهیم و در مرحله بعدی به صورت قانونی با افراد خاطی برخورد شود.

وی با اشاره به فرمایش حضرت علی که افراد بی تفاوت نسبت به منکر مرده هستند افزود: چند عامل در فلسلفه قیام امام حسین مؤثر بود که یکی دعوت مردم کوفه و دیگری عدم بیعت با یزید است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در سایه بی تفاوتی مردم فرزندان رسول خدا (ص) را مظلومانه در کربلا به شهادت رساندند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه گفت: بعد گذشت واقعه کربلا عده‌ای از اهل مدینه با یزید دیدار کردند و برای دیگران شرح دادند کسی بر مسند پیامبر (ص) نشسته که میمون باز، شراب خوار، متجاوز به فسق و شهوت پرست است در نتیجه مردم مدینه شورش کردند و یزید سپاهی را فرستاد و دستور داد به کسی رحم نشود تا جایی که شش تا ۱۲ هزار نفر را قتل عام کرد.

حجت الاسلام جلیلیان خاطرنشان کرد: اگر این شمار افراد که قتل عام شدند امر به معروف و نهی از منکر می‌کردند و امام معصوم را یاری می‌کردند آیا این جنایت بزرگ رخ می‌داد.

این مسئول افزود: ۳۰ آیه قرآن با تعابیر مختلف به این دو فریضه مهم می‌پردازد همچنین در کتاب وسایل الشیعه ۷۰۰ حدیث در باب امر به معروف و نهی از منکر نقل شده است.

وی با تاکید بر اینکه اقدام عملی امام حسین (ع) سند بزرگی بر لزوم توجه به امر به معروف و نهی از منکر است عنوان کرد: امام علی (ع) چند روش در امر به معروف و نهی از منکر داشتند به گونه‌ای که در ابتدا سعی می‌کردند با روش اسلامی برخورد کنند.

وی با بیان اینکه نحوه برخورد با فردی که اهل منکر است باید این گونه باشد بیان کرد: مرحله دیگر امر به معروف و نهی از منکر تذکر لسانی است بنابراین اگر پیرو اهل بیت هستیم تذکر لسانی وظیفه همه ما است.

حجت الاسلام جلیلیان آخرین مرحله امر به معروف و نهی از منکر را بعد تذکر لسانی برخورد قانونی دانست که بر عهده حکومت است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

حمایت از تولید خوب است، اما برای خارجی‌ها!

شکستن کاشی ایرانی زیر پای «چینی‌ها» /کابوس ورشکستگی

مرصادنیوز: حمایت دولتی‌ها از سرمایه‌گذاری چینی‌ها و عدم توجه به تهدید این موضوع برای تولید داخلی تولیدکنندگان این حوزه را با کابوس ورشکستگی روبرو کرده است.

پربازدیدها